Gwiazdy na premierze książki „Most Ikara”: Gosia Andrzejewicz, Lidia Kopania, Rafał Grabias

Most Ikara. Gwiazdy na premierze książki Pawła Nowaka

Most Ikara. Gwiazdy na premierze książki Pawła Nowaka

Gwiazdy na premierze książki Most Ikara Pawła Nowaka. W rozmowie z Jastrząb Post zdradziły, czy przez wspieranie LGBT straciły kontrakty reklamowe. Zobacz zdjęcia i wideo.

Sezon imprez trwa w najlepsze. Za nami kolejne wydarzenie, w którym udział wzięło spore grono znanych osób. Tym razem okazją do spotkania się na czerwonym dywanie była premiera książki opowiadającej o losach młodego geja z prowincji w wielkim mieście – Most Ikara, która jest debiutem literackim Pawła Nowaka, znanego w internecie jako Zwyczajny chłopak.

Gwiazdy o LGBT na premierze książki Most Ikara Pawła Nowaka

Książka trafiła już w ręce pierwszych czytelników, wśród których nie brakuje znanych osób. Na premierze powieści Pawła Nowaka pojawili się m.in. Gosia Andrzejewicz, Sylwia Nowak, siostry Szczepańskie, Mister Polski 2020 Kuba Kowalewski, Kris Florek, Justyna Bulińska, Maciek Radel i dawno niewidziana Lidia Kopania.

Przy okazji porozmawialiśmy z gwiazdami na temat sytuacji LGBT w Polsce. Rafał Grabias zdradził reporterce Jastrząb Post, czy po coming oucie stracił kontrakty reklamowe:

Ja bardzo wcześnie przyznałem się do tego, że jestem gejem. Miałem 18 lat. Myślę, że zapłaciłem dość wysoką cenę. Kontraktów nie straciłem, natomiast moje relacje z przyjaciółmi, znajomymi w moim środowisku, w którym wyrastałem, uległy znacznemu pogorszeniu.

Gosia Andrzejewicz wyznała, że spotkała się z różnym traktowaniem osób sprzyjającym homoseksualistom:

Wszystko zależy od producenta. Natomiast myślę, że jesteśmy dosyć nietolerancyjni i faktycznie, jak ktoś się do tego przyzna, może stracić kontrakt. Ale idzie to wszystko w dobrym kierunku, ostatnio było bardzo dużo coming outów, i te osoby nie straciły popularności. Wręcz przeciwnie. Ja uważam, że trzeba być szczerym, bo ludzie cenią sobie autentyczność. Jeśli ktoś ma talent, to powinien być oceniany za talent, a nie za orientacje.

Lidia Kopania ma wielu znajomych gejów, których wręcz uwielbia:

Jeżeli osoby o orientacji homoseksualnej mają z tym problem, to ja jestem zdziwiona. Mam wielu przyjaciół w tym środowisku. To są bardzo wrażliwi, bardzo ciepli ludzie. Myślę, że są wspaniałymi pracownikami.

Kris Florek na co dzień mieszka w Holandii. Zwraca uwagę, że wiele zależy od edukacji społeczeństwa:

Każdy podchodzi do tego inaczej. W świecie, w którym się znajdujemy, jest presja środowiska. Uważam, że powinniśmy wierzyć i być sobą. Być tym, kim jesteśmy i nie musieć udawać.

O czym jest książka Most Ikara?

Książka porusza tematy tolerancji, konserwatywnego wychowania, trudności w budowaniu współczesnych relacji, a także ukrytych pragnień młodych ludzi. Głównym bohaterem powieści jest 22-letni Antek, który wobec nietolerancji i agresji ze strony najbliższych opuszcza rodzinne strony, udając się do swojej „ziemi obiecanej”, którą jest Warszawa. Nie wie jednak, że upragniona wolność, wiąże się nie tylko ze spełnieniem swoich marzeń, ale także  z niebezpieczeństwem, na które nigdy nie zdołał być przygotowany.

Most Ikara to wielowątkowa opowieść o trudach nauki na własnych błędach, bolesnych wyborach i ich konsekwencjach.

Zdjęcia znajdziecie w galerii.


Lidia Kopania – premiera książki Most Ikara

Lidia Kopania – premiera książki Most Ikara

Gosia Andrzejewicz – premiera książki Most Ikara

Gosia Andrzejewicz – premiera książki Most Ikara

Rafał Grabias – premiera książki Most Ikara

Rafał Grabias – premiera książki Most Ikara

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×