NewsyTo smutne, jak mama pogratulowała sukcesu Idze Świątek. W wywiadzie zdradziła wprost, dlaczego jej relacje z córką nie są najlepsze

To smutne, jak mama pogratulowała sukcesu Idze Świątek. W wywiadzie zdradziła wprost, dlaczego jej relacje z córką nie są najlepsze

Iga Świątek - mama
Iga Świątek - mama
Elwira Szczepańska
08.01.2023 20:40, aktualizacja: 08.01.2023 22:56

Iga Świątek tenisa zaczęła uprawiać, idąc w ślady starszej o 3 lata siostry Agaty Świątek. Sport w ich domu był ważny z inspiracji ojca, Tomasza Świątka, który był olimpijczykiem i reprezentował nasz kraj we wioślarstwie w Seulu w 1988 roku. Obecnie gówniara z paletką, jak została nazwana w słynnych memach, jest na samym szczycie.

W sobotę 7 stycznia Iga odebrała tytuł najlepszego sportowca Polski minionego roku podczas Balu Mistrzów Sportu, który organizuje co roku Przegląd sportowy. Nie mogła osobiście pojawić się na gali. Z dumą reprezentowali ją ojciec i siostra.

Przyznaję się, miałem przygotowane coś do powiedzenia, ale to jest tak niesamowite przeżycie dla mnie jako ojca, że szczerze mówiąc, odebrało mi trochę mowę. Jestem dumny z tego, co Iga osiągnęła. Sam zostałem kilkanaście razy zaskoczony. Liczyłem kiedyś, że zrobi takie wyniki, ale nie sądziłem, że zrobi to w jednym roku. Duma mnie jeszcze bardziej rozpiera, bo umiała się odnaleźć jako ambasadorka Polski. Wspierała parę inicjatyw. Jest przeciwna wojnie, która trwa na Ukrainie i głośno o tym mówi. Nie godzi się z tym, żeby tak było – powiedział ze sceny.

Świątek do swojego zwycięstwa odniosła się w przesłanym wcześniej nagraniu wideo.

Na widowni była też Agata, która nie ukryła wzruszenia. Dlaczego mama Igi Świątek nie pojawiła się na wydarzeniu?

Jaki relacje ma Iga Świątek z mamą?

Najlepiej relacje, jakie ma Iga Świątek z mamą, obrazuje wywiad, którego kobieta udzieliła jakiś czas temu. Dorota Świątek nieco się otworzyła dla WP Sportowe Fakty. Jej słowa na temat udziału w karierze córki mogą zaskakiwać. Na pytanie dziennikarza, czy kibicuje Idze, powiedziała:

Ten etap już przerobiłam i to podwójnie. Natomiast oglądam większość transmisji z meczów córki. Iga jest już dorosła, niezależna i samodzielna. Nie musi jeździć na turnieje z mamusią. Ma swój team.

W jaki sposób mama tenisistki wspiera karierę córki? Dziennikarz przytoczył słowa siostry Igi, Agaty.

Siostra Igi, Agata, powiedziała kiedyś w wywiadzie dla TVN24, że "pozostaje pani w cieniu życia sportowego Igi, z którego sama się pani usunęła". Lepiej stać z boku? - dopytywał.

Kobieta udzieliła obszernej odpowiedzi:

Nie czuję, bym wycofała się na własne życzenie z jej życia sportowego. Żeby kogoś wspierać, nie trzeba fizycznie przy nim być. Byłam mamą wielozadaniową i faktycznie dużo czasu stałam z boku... fotela stomatologicznego, aby zapewnić obydwu córkom wszechstronny rozwój osobisty. To pozwoliło im co roku cieszyć się wyjazdami na ferie zimowe i wakacje, a także podróżować po Polsce i Europie w celu realizacji ich pasji sportowych i podróżniczych. Pozwoliło na zaspakajanie ich wszelkich potrzeb i aspiracji. Nie tylko sportowych – wyznała.

Jakie obecnie mają relacje? Dorota Świątek odparła, że gratuluje Idze mailem, bo rozumie, że córka ma dużo spraw na głowie:

Zawsze gratuluję córce wygranych tytułów, najczęściej drogą mailową. Natomiast kontakt jest mocno ograniczony. Iga często przebywa za granicą, ma bardzo napięty terminarz i wiele obowiązków. Jest pochłonięta swoimi sprawami zawodowymi. Rozumiem to. Zresztą jako dorosła osoba sama określa i kształtuje relacje z innymi. Poza odległością i napiętym grafikiem na nasze relacje wpływają też czynniki rodzinne, ale nie chciałabym zgłębiać tematu. Tutaj postawmy kropkę.

Wnioski pozostawiamy wam, jednak trzeba przyznać, że niezależnie co stoi za takim stanem rzeczy, cała rodzina trzyma klasę i nie rozdrapuje niczego publicznie.

  • Iga Świątek
  • Iga Świątek
  • Iga Świątek w sesji zdjęciowej z pucharem. Roland Garros 2022
  • Iga Świątek w sesji zdjęciowej z pucharem. Roland Garros 2022
  • Dorota Świątek
  • Iga Świątek na ceremonii losowania grup WTA Finals
  • Iga Świątek na ceremonii losowania grup WTA Finals
  • Iga Świątek
[1/8] Iga Świątek
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także