Joanna Przeatkiewicz o swojej nowej akcji i dzieleniu wydatków z mężem. Zdradziła, jak podzielili się opłatami. „Nie wydajemy na kaprysy” [WIDEO]

Joanna Przetakiewicz

Joanna Przetakiewicz

Joanna Przetakiewicz nie boi się mówić o pieniądzach i chętnie edukuje na temat inne kobiety. Podczas ostatniej akcji rozdała książki, książkę, która ma pomóc zadbać o finansową niezależność kobiet. Jak wygląda w ich domu kwestia wydatków? Jak dogadała się z Rinke?

Joanna Przetakiewicz to znana bizneswoman, która ma swoje miejsce w show-biznesie. Jej wielkim sukcesem jest dom mody La Mania, który zaskarbił sobie serce nie tylko polskich klientek. Ubrania, które oferuje noszone są w różnych zakątkach globu. Projektantkę na salony wprowadził związek z Janem Kulczykiem, byli parą przez dekadę, ale ich uczucie nie przetrwało.

Teraz jej mężem jest producent Rinke Rooyens, z którym połączyło ją bardzo silne uczucie. Zakochani nie zwlekali długo z formalizacją związku i postanowili się pobrać. Swoich gości zaprosili na urokliwą ceremonię, która odbyła się w Grecji.

Joanna wiedzie udane życie służbowe i prywatne, a jakiś czas temu poczuła, że swoją wiedzą na temat życia i finansów chce podzielić się z innymi kobietami. W związku z tym zorganizowała wspaniałą akcję.

Joanna Przetakiewicz o swojej akcji i książce

Joanna od dawna jest wzorem dla wielu kobiet. Po rozstaniu z pierwszym mężem cały czas łączyła opiekę nad trojgiem dzieci z rozwijaniem siebie i swoich biznesów. Od dawna wiadomo, że bizneswoman nie ma problemu z tym, żeby rozmawiać o pieniądzach i tym, jak można je zarobić. Zaczęła w związku z tym edukować inne kobiety i stara się pomóc im osiągnąć finansową niezależność. Właśnie zorganizowała akcję, w czasie której rozdała chętnym paniom 3 tysiące bezpłatnych egzemplarzy książki Pieniądze szczęście dają. O wszystkim opowiedziała reporterce Jastrząb Post:

To było moje marzenie. Ta akcja od początku opierała się na tym, że ta książka jest bezpłatna. W innym przypadku to byłaby kolejna książka w sklepie czy księgarni. Nie mogłabym nazwać wtedy tego akcją społeczną – po prostu byłaby to wartościowa książka, ale do sprzedania. To, co my osiągnęliśmy dzięki temu, że ona jest bezpłatna, to po pierwsze – została pobrana ponad 70 tysięcy razy, mało tego – na wszystkie spotkania na które jeździmy wręczamy tę książkę, ale to jest tylko w wersji drukowanej na spotkaniach ze mną w całej Polsce. Przejechaliśmy ponad 5 tysięcy kilometrów, żeby wszędzie tę książkę dowieźć, ale na spotkaniu nie może być więcej niż 150-200 osób. Ale to, co słyszę od dziewczyn i to co cieszy mnie najbardziej to to, że one biorą książkę dla siebie, ale też dla innych kobiet. Np. dla siostry, mamy czy przyjaciółki. W związku z tym ja wiem, że to trafia do kilku rąk i one sobie tą książkę przekazują.

Czy kobiety mają problem z tym, aby rozmawiać z parterami o pieniądzach?

To jest ogromny problem. To jest o wiele większy problem społeczny niż nam się wydaję. Zawsze, gdy pytam kobiet co jest ich największym problemem i o czym chcą rozmawiać, dziewczyny za każdym razem odpowiadają, że nie stać ich na odejście z toksycznego związku. Nie stać ich na kupno nowego mieszkania, nie mogą pozwolić sobie na kursy, zmianę zawodu czy na rehabilitację dziecka itd. itd. Za każdym z tych problemów stoją pieniądze. Za każdym z tych problemów stoi brak szans spowodowanych brakiem niezależności finansowej. Po tych kilku latach podsumowałam wszystkie te spotkania i doszłam do wniosku, że dwa największe problemy współczesnych kobiet to jest brak niezależności finansowej oraz samotność.

Jak Joanna Przetakiewicz dzieli się finansami ze swoim mężem?

Joanna i Rinke są zdecydowanie jedną z najpiękniejszych par w show-biznesie. Małżonkowie od czasu do czasu pojawiają się razem na salonach. W social mediach można zobaczyć, że małżonkowie bardzo dbają o swoje uczucie i celebrują wszystkie wspólne chwile. Teraz Joanna zdradziła, że dogaduję się na wielu polach, także jeżeli chodzi o finanse.

W rozmowie z reporterką Jastrząb Post Joanna opowiedziała, jak wygląda podział finansów w jej domu. Z Rinke dogadała się bez problemu, a każde z nich pokrywa swoją część wydatków.

My umawiamy się, że jeżeli jedziemy na wakacje, to płacimy za to po połowie. Rinke płaci za mnóstwo rzeczy, które kocha, lubi i uważa za potrzebne w domu takie jak remonty itd. Ja płacę za inne rzeczy w związku z tym to się fantastycznie uzupełnia, dlatego, że my w ogóle nie mamy problemu, żeby o tym rozmawiać. Tym bardziej że w momencie, kiedy przyszła pandemia i była bardzo trudna sytuacja dla wszystkich, moje butiki się zamknęły, a firmy borykały się z problemami, to samo firma Rochstar, bo nikt wtedy nie kręcił programów. Wtedy powiedzieliśmy sobie – ok, my nie wiedzieliśmy, jak długo to potrwa. Rok, dwa, a może to nigdy nie wróci do normalności? W związku z tym podjęliśmy wspólną decyzję, że teraz jest taki moment, że nie wydajemy głupio pieniędzy, nie wydajemy na kaprysy etc. Bo prawdą jest, że wszystko to, co się wydarzyło na świecie – i covid, pandemia, kryzys, wojna w Ukrainie spowodowały, że my wszyscy straciliśmy poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji.

Spodziewaliście się takiej odpowiedzi?


Joanna Przetakiewicz - 31. Finał WOŚP

Joanna Przetakiewicz - 31. Finał WOŚP

Joanna Przetakiewicz, Rinke Rooyens - Gala jubileuszowa 30 lat Telewizji Polsat

Joanna Przetakiewicz, Rinke Rooyens - Gala jubileuszowa 30 lat Telewizji Polsat

Joanna Przetakiewicz i Rinke Rooyens - after party po finale 13. edycji Tańca z Gwiazdami

Joanna Przetakiewicz i Rinke Rooyens - after party po finale 13. edycji Tańca z Gwiazdami

Komentarze

 • Gość pisze:

  tragedia….

 • Gość123 pisze:

  A w gębę od Royensa już dostała? Kulczyk za pazerność trzasnął ją w pysk i finisz. Royens bardziej naiwny.

 • Gość pisze:

  Osoby ,które próbuja zdyskredytować autorytet św Jana Pawła 2 to ludzie ,,mali””,którzy pokazali już prawdziwa swoją twarzą teraz atakują nasza świętość na jaka zapracował nasz rodak.

 • Gość Toja pisze:

  Fajna i sympatyczna para. Ciągłe wypominanie Asi znajomości z Kulczykiem jest beznadziejne, bo sama powiedziała, że na tym skorzystała. Z Kulczykowa się pogodziła więc nikogo nie powinna obchodzić jej przeszłość. Przynajmniej nie kłamie ile ma lat.

  • Gość pisze:

   Ale przecież to ona ciągle nawija o Kulczyku, a odkąd zmarł rozkręciła się na dobre i piszę coraz barwniejsze elaboraty, w końcu dojdzie, do stwierdzeń, że to ona utrzymywała Kulczyka 🙂
   O obecnym mężu rzadko się wypowiada, bo wciąż żyje (zdrowia mu życzę), więc nie może konfabulowac.

 • Gość pisze:

  Szokiem dla mnie jest ze kobieta, która zdeterminowana była by zdobyć milionera i wybić się z jego pomocą poucza kobiety na temat pieniędzy. Ciężko pracujemy proszę wierzyć ale zarabiamy tylko by przeżyć.

 • Gość pisze:

  Weź utrzymanko zamilcz

 • Gość pisze:

  Myślę że Pani nie ma zielonego pojęcia o tym jak to jest kiedy się ciężko pracuje całe życie za małe pieniądze i starcza tylko na przeżycie.

 • Gość pisze:

  Facetka przyklejona do kasy rozdaje książkę za darmo:)))))))))))
  Nikt tego szitu nie kupił, to teraz opowiada, że to celowe, bo to „akcją społeczną”. :)))
  Z kim się na głowy zamieniła? A właściwie, czy musiała :))

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×