NewsyMonika Zamachowska pokazała nowego prowadzącego "Pytanie na śniadanie": "Kulturalny, inteligentny, pięknooki". Wspomina też Michała Olszańskiego

Monika Zamachowska pokazała nowego prowadzącego "Pytanie na śniadanie": "Kulturalny, inteligentny, pięknooki". Wspomina też Michała Olszańskiego

Monika Zamachowska Pytanie na śniadanie
Monika Zamachowska Pytanie na śniadanie
Tila Nowak

11.08.2019 19:00, aktual.: 11.08.2019 20:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Monika Zamachowska, to absolutna ikona polskiej telewizji. W latach w latach 1995–2011 była najjaśniejszą gwiazdą TVP, do której wróciła po krótkiej przerwie. Już w kwietniu 2013 widzowie telewizyjnej "Dwójki" ponownie mogli oglądać ją na szklanym ekranie. Publiczność pokochała dziennikarkę za celne riposty, błyskotliwość i nienaganną prezencję. W 2005 roku została nagrodzona TeleKamerą za program Europa da się lubić.

W tym roku minęło sześć lat, od kiedy Monika zadebiutowała w roli gospodyni Pytania na śniadanie. Nie jest tajemnicą, że wielu widzów specjalnie dla niej włącza poranny program, który od niedawna jest emitowany codziennie, także w okresie wakacyjnym.

Ostatnio sporo zamieszania w mediach wywołało nagłe zwolnienie Michała Olszańskiego, który to dotychczas pełnił rolę programowego partnera Zamachowskiej. W rozmowie z Wirtualnymi Mediami dziennikarz wyznał, że rozstanie z przełożonymi nie przebiegło w tak pokojowej atmosferze, jak np. w przypadku Magdy Mołek, która kilka dni wcześniej ogłosiła odejście z Dzień Dobry TVN.

Tak rzeczywiście się stało. Nie ma mnie już w grafiku. Nie mam pretensji o to, że szefostwo nie widzi mnie w nowym układzie programu. Mam żal o sposób pożegnania się ze mną. Pięciominutowa rozmowa na pożegnanie z kimś, kto współtworzył ten program, to moim zdaniem niezbyt eleganckie rozwiązanie – powiedział Michał Olszański.

Widzowie przez chwilę obawiali się, że grono prowadzących opuści również Monika Zamachowska, miejsce której na chwilę zajęła, znana z Tańca z gwiazdami, Małgorzata Tomaszewska-Słomina. Na szczęście obawy okazały się bezpodstawne. Ikona dziennikarstwa, po powrocie z krótkich wakacji, ponownie pojawiła się w popularnym studiu, ale tym razem u boku nowego prowadzącego. Miejsce Olszańskiego zajął Olek Sikora, który do niedawna pracował głównie jako reporter "śniadaniówki" i dziennikarz serwisu Plotek.

Monika Zamachowska oceniła Olka Sikorę

Okazuje się, że Zamachowska jest wręcz zachwycona swoim nowym kolegą z pracy. Na Instagramie opublikowała ich wspólne zdjęcie, do którego dołączyła taki oto opis:

Z tym właśnie pięknookim Aleksandrem pracowałam w sierpniu w Pytaniu na Śniadanie. I powiem Wam, że była to przyjemność. Czy Wam również było miło? Uważam, że Olek to kulturalny, inteligentny, dobrze przygotowany młody dziennikarz, który absolutnie sprostał arcytrudnemu zadaniu poprowadzenia siedmiu programów „na żywo”. Miał milion powodów do zablokowania się i nadmiernej autocenzury. A mimo to, dał rade. Brawo Olek Sikora! No i niezmiennie pozdrowienia i wyrazy szacunku dla świetnego dziennikarza i mojego partnera przez trzy lata w PnŚ – Michała Olszańskiego – napisała gwiazda.

Internauci błyskawicznie odpowiedzieli na wpis Moniki. Niemalże wszyscy są zachwyceni nowym duetem w TVP i z niecierpliwością czekają na kolejne wydania Pytania na śniadanie, prowadzone przez Monikę i Aleksandra:

 • Jesteście wspaniali.
 • Pan Olek to profesjonalista.
 • Bardzo był miło, oglądało się bardzo przyjemnie.
 • Moja ulubiona prowadząca, Olek bardzo dobrze prowadzi i jest sympatyczny.
 • Uważam że bardzo dobrze sobie radzi, jest wygadany i nie wchodzicie sobie w słowo. Dobrze się razem prezentujecie.

Głos zabrał również sam zainteresowany:

Kocham (platonicznie), lubię, szanuję (życiowo i zawodowo). Monika, DZIĘKUJĘ. Pozwolę sobie na sztampowy, ale prawidłowy tekst: to była ogromna przyjemność! – napisał Olek Sikora, za co został sowicie wynagrodzony wirtualnymi "lajkami".

Po takiej reakcji widzów i samych gwiazd popularnego show nie mamy już żadnych wątpliwości co do tego, kto powinien zastąpić Michała Olszańskiego w jesiennej transzy Pytania na śniadanie. Wy też jesteście na tak? Zagłosujcie w naszej sondzie.

 • Monika Zamachowska i Michał Oszlański - schronisko w Milanówku
 • Monika Zamachowska – otwarcie nowego studia "Pytanie na śniadanie"
 • Monika Zamachowska – TVP, wiosenna ramówka 2018
 • Monika Zamachowska i Olek Sikora prowadzącymi Pytanie na śniadanie
 • Olek Sikora nową gwiazdą TVP
 • Olek Sikora prowadzącym Pytanie na śniadanie
 • Michał Olszański i Monika Zamachowska
[1/7] Monika Zamachowska i Michał Oszlański - schronisko w Milanówku
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także