Szukaj

Gwiazda „Pytania na śniadanie” zwolniona w trybie natychmiastowym po 10 latach: „Mam żal o sposób pożegnania się ze mną”! O co poszło?

Michał Olszański został zwolniony z Pytania na śniadanie w trybie natychmiastowym. Prowadzący poranny program o szczegółach opowiedział w rozmowie z Wirtualnymi Mediami. Co było powodem szybkiego zakończenia współpracy?

Pytanie na śniadanie, zwolnienie

Zaledwie kilka dni temu media obiegła wiadomość o odejściu Magdy Mołek z Dzień Dobry TVN. Ulubienica widzów zdecydowała się na przerwę od pracy w porannym programie. Okazuje się, że zmiany w obsadzie zaszły także w Pytaniu na śniadanie. Z programem pożegnał się Michał Olszański. Niestety rozstanie nie przebiegło w tak pokojowej atmosferze, jak w przypadku gwiazdy TVN-u.

Olszański po 10 latach, w trybie natychmiastowych, musiał pożegnać się z pracą w Telewizji Publicznej. O szczegółach poinformował portal Wirtualne Media. Co było powodem nagłego zwolnienia Michała z pracy? Wszystko za sprawą zmian w „śniadaniówce”, które związane są z jesienną ramówką:

Tak rzeczywiście się stało. Nie ma mnie już w grafiku. Nie mam pretensji o to, że szefostwo nie widzi mnie w nowym układzie programu. Mam żal o sposób pożegnania się ze mną. Pięciominutowa rozmowa na pożegnanie z kimś, kto współtworzył ten program, to moim zdaniem niezbyt eleganckie rozwiązanie – powiedział Michał Olszański w rozmowie z Wirtualnymi Mediami.

Powody zwolnienia Michała Olszańskiego z Pytania na śniadanie

Dziennikarz do niedawna prowadził program w duecie z Moniką Zamachowską, którą wciąż będziemy mogli oglądać na wizji. Za kulisami plotkuje się, że wpływ na decyzję o odsunięciu Olszańskiego od roli prezentera miał komentarz, jakiego udzielił portalowi Na Temat, zaraz po wizycie Jarosława Kaczyńskiego:

Wiedziałem, że to nie jest dobry pomysł. „Pytanie na śniadanie”, to audycja poranna, lifestylowa. Znając cechy prezesa Kaczyńskiego, wydawało mi się, że pomysł jego PR-owców na to, by w ten sposób ocieplać jego wizerunek nie jest do końca trafiony. I nie będzie to dla niego łatwa sytuacja – przyznał Michał.

Po publikacji tej wypowiedzi, Olszański podobno otrzymał reprymendę od szefostwa oraz zakaz dalszego komentowania tematu.

Jesień w TVP pod znakiem zwolnień…

Przypomnijmy, że wcześniej w podobnych warunkach pożegnano się z Barbarą Kurdej-Szatan, której umowę wypowiedziano drogą telefoniczną. Gwiazda w ciągu jednego dnia straciła pracę w aż czterech flagowych formatach stacji – The Voice of Poland, The Voice Kids, Kocham Cię Polsko oraz Dance Dance Dance.

Zobacz: To się dzieje teraz w “Dzień Dobry TVN”! Kinga Rusin ujawniła sekretne nagranie z planu! Komentuje Woźniak-Starak: “To jakiś Ż-A-R-T!”

Zobacz: Nowa prowadząca “Dzień Dobry TVN” wybrana! Magdę Mołek zastąpi… Niespodzianka, to mało powiedziane!

Zobacz: Tomasz Kammel wspiera LGBT na Instagramie! Poparła go Basia Kurdej-Szatan! “No to już wiadomo, kto kolejny wyleci z TVP”


Michał Olszański - Pytanie na śniadanie

Michał Olszański - Pytanie na śniadanie

scena z: Michał Olszański, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
Gwiazdy na imprezie

Gwiazdy na imprezie "Serce dla zwierząt" - Michał Olszański

×