NewsyMyślał, że jest ojcem jej dziecka. Prawda o małżeństwie Marty Kaczyńskiej wyszła na jaw po latach

Myślał, że jest ojcem jej dziecka. Prawda o małżeństwie Marty Kaczyńskiej wyszła na jaw po latach

Marta Kaczyńska z pierwszym mężem, Piotrem Smuniewskim i córką, Ewą
Marta Kaczyńska z pierwszym mężem, Piotrem Smuniewskim i córką, Ewą
Źródło zdjęć: © KAPIF | (c) by KAPiF
14.02.2024 09:07, aktualizacja: 14.02.2024 12:49

Marta Kaczyńska ma za sobą dwa rozwody. Po raz pierwszy wyszła za mąż, gdy miała 23 lata. Rodzice nie byli zachwyceni jej decyzją, ale Kaczyńska postawiła na swoim. W trakcie trwania małżeństwa z Piotrem Smuniewskim Marta urodziła pierwsze dziecko, ale po latach okazało się, że Ewa nie jest córką jej męża.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Marta Kaczyńska stała się popularną osobą, gdy jej ojciec, Lech Kaczyński, został wybrany na urząd Prezydenta Polski. Szybko jednak ludzi zainteresowało jej życie miłosne.

Śluby Marty Kaczyńskiej

Po raz pierwszy stanęła na ślubnym kobiercu, mając zaledwie 23 lata. Kobieta jeszcze wówczas studiowała. Ponoć rodzice Marty nie byli zachwyceni faktem, że tak szybko wychodzi za mąż, jednak zaakceptowali decyzję córki. Niedługo potem Marta Kaczyńśka urodziła córkę, Ewę.

Małżeństwo z Piotrem Smuniewskim nie przetrwało jednak próby czasu. Jeszcze będąc jego żoną, córka Lecha Kaczyńskiego związała się z Marcinem Dubienieckim.

W ośrodku w Juracie Marta przedstawiła mnie rodzicom. Powiedzieli, że jeżeli jesteśmy szczęśliwi, to oni też. Siedzieliśmy po kolacji. Dochodziła 21.00. Było miło. I wtedy powiedziałem: Jest jeszcze coś, panie prezydencie, co chciałbym panu zakomunikować. Pana córka jest w ciąży. Dobrze, że prezydent trzymał wtedy w ręku szklankę z wodą, bo przez chwilę nie mógł powietrza złapać. Po chwili powiedział: Skończ z tym prezydentem. Jesteś naszym synem – wspominał ten dzień Marcin Dubieniecki, drugi mąż Marty Kaczyńskiej, udzielając wywiadu dla "Gali".

Niedługo potem, w 2007 roku, oprócz rozwodu, Kaczyńska przechodziła przez sądową procedurę zaprzeczenia ojcostwa. Okazało się bowiem, że jej córka jest dzieckiem Dubienieckiego. Smuniewski przez kilka lat wychowywał dziecko innego partnera.

Marta Kaczyńska wyszła za mąż trzy razy

Małżeństwo z Marcinem Dubienieckim nie przetrwało jednak długo. Po czterech latach, w 2011 roku, Kaczyńska znów się rozwiodła. Wtedy też wniosła o unieważnienie ślubu kościelnego, który wzięła z pierwszym mężem w 2003 roku. Procedura ta nie jest łatwa, bardzo często trwa też wiele miesięcy.

Marta Kaczyńska chciała wziąć drugi ślub kościelny, a trzeci w życiu, z Piotrem Zielińskim. Nie otrzymała jednak na czas dokumentów kościelnych. Ostatecznie para wzięła 28 lipca 2018 roku ślub cywilny. Zakochani chcieli zostać małżeństwem przed narodzinami ich dziecka. 8 sierpnia 2018 Ewa Dubieniecka, najstarsza córka Marty, poinformowała, że została starszą siostrą.

Marta Kaczyńska z drugim mężem, Marcinem Dubienieckim
Marta Kaczyńska z drugim mężem, Marcinem Dubienieckim© ONS | (c) by KAPiF
Marta Kaczyńska z pierwszym mężem, Piotrem Smuniewskim i rodziną
Marta Kaczyńska z pierwszym mężem, Piotrem Smuniewskim i rodziną© ONS
Marta Kaczyńska z trzecim mężem, Piotrem Zielińskim
Marta Kaczyńska z trzecim mężem, Piotrem Zielińskim© ONS
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także