Wirtualna Polska

Śluby, rozwody, Watykan i prokuratura. Historia małżeństw Marty Kaczyńskiej

Śluby, rozwody, Watykan i prokuratura. Historia małżeństw Marty Kaczyńskiej

Marta Kaczyńska

Marta Kaczyńska stała się sławna, gdy jej ojciec został prezydentem Polski. Wówczas przyjrzano się jej małżeństwu, a na światło dzienne zaczęły wypływać niewygodne fakty. Co działo się w życiu prezydentówny i co Kaczyńska robi dziś?

Wirtualna Polska

Marta Kaczyńska jest nie tylko prawniczką. Wydała książkę „Moi rodzice”, a od 2014 roku jest także felietonistką tygodnika „Sieci”. Ma troje dzieci, także trzy razy wychodziła za mąż.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Marta Kaczyńska wychodzi za mąż

Jej życie obfitowało w wiele zwrotów akcji i niespodziewanych wydarzeń. Jej walka o szczęście w miłości śledzona była przez media i rzesze osób, które oceniały jej wybory.

Marta Kaczyńska wyszła za mąż po raz pierwszy w 2003 roku, w wieku zaledwie 23 lat i była wtedy jeszcze na studiach. W tym samym roku ona i Piotr Smuniewski zostali rodzicami. Na świat przyszła córka Marty, Ewa. Podobno rodzice nie byli zachwyceni decyzją córki o tak wczesnym zamążpójściu, ale ostatecznie musieli się z nią pogodzić.

Niestety, to małżeństwo nie przetrwało długo. W 2007 roku doszło do rozwodu, a jeszcze w czasie jego trwania Marta Kaczyńska związała się z Marcinem Dubienieckim.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

W ośrodku w Juracie Marta przedstawiła mnie rodzicom. Powiedzieli, że jeżeli jesteśmy szczęśliwi, to oni też. Siedzieliśmy po kolacji. Dochodziła 21.00. Było miło. I wtedy powiedziałem: Jest jeszcze coś, panie prezydencie, co chciałbym panu zakomunikować. Pana córka jest w ciąży. Dobrze, że prezydent trzymał wtedy w ręku szklankę z wodą, bo przez chwilę nie mógł powietrza złapać. Po chwili powiedział: Skończ z tym prezydentem. Jesteś naszym synem – wspominał ten dzień Marcin Dubieniecki, drugi mąż Marty Kaczyńskiej, udzielając wywiadu dla „Gali”.

Perypetie uczuciowo-prawne Marty Kaczyńskiej

Sam rozwód i ponowne wyjście za mąż nie byłyby niczym dziwnym czy sensacyjnym. Jednak do mediów przedostała się wiadomość, że prezydentówna musiała skontaktować się z prokuraturą, by… zaprzeczyć ojcostwu swojej najstarszej córki.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

29 czerwca 2007 roku w Prokuraturze Rejonowej w Sopocie na podstawie wniosku Marty Kaczyńskiej-Dubienieckiej zarejestrowano postępowanie wyjaśniające o zaprzeczenie ojcostwa małoletniej Ewy Smuniewskiej. Stronami wyżej wymienionego postępowania byli Marta Kaczyńska-Dubieniecka oraz Piotr Smuniewski. W toku postępowania przesłuchano strony oraz świadka. 2 października 2007 roku skierowano do Sądu Rejonowego w Sopocie pozew o zaprzeczenie ojcostwa – poinformowała wówczas ówczesna szefowa Prokuratury Rejonowej w Sopocie.

Wkrótce potwierdziły się plotki – ojcem Ewy nie był pierwszy mąż Marty Kaczyńskiej, ale jej drugi małżonek i ojciec jej drugiej córki, Martyny. Wydawałoby się, że wszystko zostało już wyjaśnione i rodzina może żyć szczęśliwie i spokojnie.

Wirtualna Polska

Marta Kaczyńska unieważnia małżeństwo i wychodzi za mąż po raz trzeci

Także i drugie małżeństwo Marty nie przetrwało długo. W 2011 roku Marcin Dubieniecki wyprowadził się od żony i dzieci, choć oficjalny rozwód para przeprowadziła w 2016 roku. Była to zatem formalność po trwającej długo separacji.

Marta Kaczyńska nie dała jednak o sobie zapomnieć, gdyż okazało się, że wystąpiła o unieważnienie pierwszego ślubu, który brała w kościele. Córka pary prezydenckiej musiała wystąpić o to do sądu biskupiego i Watykanu. Procedura nie jest ani łatwa, ani przyjemna, jednak kobiecie udało się pomyślnie ją przejść. Niestety, dokumenty z Rzymu nie zdążyły przyjść na czas, by Marta mogła wziąć trzeci ślub, a drugi kościelny, tym razem z Piotrem Zielińskim. Para nie chciała czekać, gdyż za kilka dni miała przyjść na świat trzecia pociecha Kaczyńskiej. Zdecydowano się zatem na ślub cywilny, który odbył się w 2018 roku.

Choć wiele osób krytykowało prawniczkę za sposób życia, który znacznie odbiega od propagowanego przez nią katolickiego wzorca, kobieta zdaje się tym nie przejmować. Marta Kaczyńska jest od tamtej pory szczęśliwą żoną i matką. Jej najstarsza córka studiuje za granicą. Najmłodsze dziecko, syn Staś, ma pięć lat i uczęszcza do przedszkola.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Śledziliście losy Marty?

Marta Kaczyńska z mężem i synem na Wawelu

Marta Kaczyńska z mężem i synem na Wawelu

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Marta Kaczyńska, Piotr Zieliński

Marta Kaczyńska, Piotr Zieliński

Marta Kaczyńska z partnerem na zawodach jeździeckich w Sopocie

Marta Kaczyńska z partnerem na zawodach jeździeckich w Sopocie

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Najczęściej czytane dziś

Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować

×