NewsyJanina Ochojska rzuca nowe światło na chorobę Tomasza Lisa? Jej wpis spowodował poruszenie w sieci

Janina Ochojska rzuca nowe światło na chorobę Tomasza Lisa? Jej wpis spowodował poruszenie w sieci

Janina Ochojska, Tomasz Lis
Janina Ochojska, Tomasz Lis
Tila Nowak
22.12.2019 22:00, aktualizacja: 23.12.2019 11:07

Tomasz Lis, jak na sportowca przystało, nawet w obliczu groźnej choroby nie traci ducha walki. Po tym, jak opuścił opuścił Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie oświadczył, że przed nim długa i żmudna rehabilitacja, ale jest totalnie zdeterminowany, aby zrobić absolutnie wszystko, co trzeba, żeby wrócić do zdrowia, pełni sił i pełnej sprawności tak szybko, jak tylko się da. W końcu ma dla kogo żyć – ze związku z Kingą Rusin ma przecież dwie córki, Igę i Polę.  I wierzy, że to on pokona chorobę, a nie ona jego. Do walki zagrzewa też innych.

Życzę Wam, żebyście zawsze byli nad, a nie po wozem, a będąc pod pamiętali, że to cześć życia i że zwykle, z czasem, można się wygrzebać – napisał na Twitterze przy okazji świątecznych życzeń.
Tomasz Lis w szpitalu
Tomasz Lis w szpitalu

Do dzisiaj jednak tak naprawdę nie wiadomo, z jakiego powodu dziennikarz trafił na oddział intensywnej terapii. Mówi się, że miał udar. On sam to, co go spotkało nazwał „złowrogim podmuchem”, który zwalił go z nóg i zdemolował życie. Ale teraz Janina Ochojska, założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej, która w kwietniu tego roku dowiedziała się, że ma raka piersi, zasugerowała, że poważne kłopoty ze zdrowiem dziennikarza mogą mieć inne podłoże.

Janina Ochojska wspiera Tomasza Lisa w chorobie

W odpowiedzi na wpis Tomasza Lisa na Twitterze skierowany do tych, co "na wozie i pod wozem", napisała:

Panie Tomaszu, już mam za sobą tę część życia, koniec z chemią. Jestem wyleczona. Teraz walczę z ogromnym wyczerpaniem i zmęczeniem organizmu. Ale to też jakiś etap. Dojdę do siebie, zacznę normalnie funkcjonować. Pan też dojdzie, trzeba czasu i cierpliwości, czego życzę.

Opublikowała też zdjęcie, na którym pokazuje gest zwycięstwa.

Janina Ochojska
Janina Ochojska

Ale bardzo prawdopodobne, że działaczka miała na myśli tylko ciężar gatunkowy choroby. Bo jeśli chodzi o zagrożenie życia, to zarówno nowotwór, jak i udar należą niestety do pierwszej ligi...

Janina Ochojska ma raka
Janina Ochojska ma raka
Janina Ochojska ma raka
Janina Ochojska ma raka
Tomasz Lis - zdjęcie ze szpitala
Tomasz Lis - zdjęcie ze szpitala
Tomasz Lis w restauracji
Tomasz Lis w restauracji
Tomasz Lis i Pola Lis na meczu Realu Madryt
Tomasz Lis i Pola Lis na meczu Realu Madryt
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także