Newsy"Ten koszmar może się nigdy nie skończyć". Król Frederik znów przyłapany z inną kobietą?

"Ten koszmar może się nigdy nie skończyć". Król Frederik znów przyłapany z inną kobietą?

Królowa Maria i król Frederik z Danii
Królowa Maria i król Frederik z Danii
Źródło zdjęć: © Getty Images,
21.04.2024 13:42

Od miesięcy plotkuje się, że w małżeństwie króla i królowej Danii nie dzieje się najlepiej. Król Frederik miał być znów przyłapany z inną kobietą, a królowa Maria samotnie wypełnia obowiązki wobec państwa. Rozwód wisi w powietrzu?

Królowa Maria wstąpiła na tron Danii po niespodziewanej abdykacji królowej Małgorzaty, 15 stycznia 2024 roku. Ostatnio coraz częściej słychać jednak o jej problemach osobistych, zamiast o królewskim życiu. Wszystko przez rzekome zdrady króla Frederika.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Królowa Maria samotnie wypełnia obowiązki

Ostatni raz wspólnie para królewska była widziana w marcu. Od tamtej pory to Maria wypełnia samodzielnie obowiązki. Sama świętowała 75. rocznicę powstania Muzeum Wolności, następnie dokonała otwarcia parku jeleni, bez męża przybyła także na kolejne spotkanie w Muzeum Narodowym Danii.

Podobno nawet wielkanocny wyjazd nie zbliżył króla Frederika i królowej Marii. Dodatkowo plotkowano, że w pałacu została przynajmniej jedna osoba z rodziny królewskiej, więc nie wiadomo, czy małżeństwo wyjechało razem, czy w domu pozostała ich najmłodsza córka.

Mary i Frederik nie czują się ze sobą dobrze od czasu tej okropnej sceny w listopadzie, ale on niewiele zrobił, aby naprawić tę sytuację - wyznał anonimowy informator "Women's Day".

Chodzi rzecz jasna o to, że Frederik został przyłapany podczas spaceru z aktorką, Genovevą Casanovą, u której potem miał nocować.

Będzie rozwód w duńskiej rodzinie królewskiej?

Choć duńska rodzina królewska może być wzorem dyskrecji, trudno o uciszenie plotek. W lutym 2024 król Frederik znów widziany był w Madrycie. A on i Genoveva noszą identyczne bransoletki Shamballa. Czy to zbieg okoliczności, czy niepokojący sygnał?

Królowa Maria czuje się ponoć jak w potrzasku pomiędzy miłością do Frederika i obowiązkami wobec narodu duńskiego.

To było kilka niesamowitych miesięcy, pełnych wzlotów i upadków, na które nikt nie mógł się przygotować - wyznała gazecie wieloletnia przyjaciółka królowej. Maria naprawdę kocha Frederika, więc przez cały czas jest to dla niej kwestia miłości. Nie jest też osobą, która zrezygnuje ze swoich obowiązków królowej wobec narodu duńskiego. Ona po prostu tego nie zrobi.

Okazuje się, że dla królowej może nie być dobrego wyjścia z tej sytuacji.

Prawdopodobnie czuje, że utknęła w miejscu - teraz jest królową. To nie takie proste, że może po prostu wstać i wyjść. Maria bardzo poważnie podchodzi do swojej roli królowej Danii, ale za tymi odważnymi uśmiechami kryje się obawa, że ten koszmar może się nigdy nie skończyć - dodaje jej przyjaciółka.
Królowa Maria z Danii
Królowa Maria z Danii © Getty Images, | 2024 Martin Sylvest Andersen
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także