NewsyRozwód w rodzinie królewskiej. Nie doczekali 14. rocznicy ślubu

Rozwód w rodzinie królewskiej. Nie doczekali 14. rocznicy ślubu

książę Nicolas i księżna Tatiana
książę Nicolas i księżna Tatiana
Źródło zdjęć: © Getty Images | Nicolas Koutsokostas
20.04.2024 13:42, aktualizacja: 20.04.2024 15:20

Książę Nicolas i księżna Tatiana z Grecji rozwodzą się po prawie 14 latach małżeństwa. Para wydała właśnie oświadczenie. Proszą w nim o uszanowanie ich decyzji i prawa do prywatności.

Monarchia w Grecji została obalona w 1974 roku. Oficjalnie ten kraj jest zatem republiką demokratyczną. Członkowie rodziny królewskiej, choć odebrano im oficjalne tytuły szlacheckie, wciąż posługują się nimi. Tak jak książę Nicolas i księżna Tatiana.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Książę Nicolas i księżna Tatiana są małżeństwem od 13 lat

Para książęca pobrała się w sierpniu 2010 roku. Wesele było zorganizowane z prawdziwie królewskim przepychem. Księżna miała na głowie tiarę, którą pożyczyła od królowej Anny Marii. Na ceremonię zjechały się koronowane głowy z całej Europy. Można było zauważyć księżną Wiktorię i księcia Daniela ze Szwecji, przyszłego króla Hiszpanii Felipe i królową Letizię, a także przyszłego króla Holandii Willema-Aleksandra i królową Maximę.

Za kilka miesięcy książę Nicolas i księżna Tatiana świętowaliby zatem 14. rocznicę ślubu. Do tego niestety nie dojdzie, gdyż wydano oświadczenie, że małżeństwo księcia i księżnej przechodzi do historii.

Koniec małżeństwa księcia Nicolasa i księżnej Tatiany

Na oficjalnej stronie internetowej greckiej rodziny królewskiej pojawiło się oświadczenie o nadchodzącym rozwodzie księcia Nicolasa i księżnej Tatiany.

Książę Nikolaos i księżna Tatiana po 14 latach wspólnego życia postanowili rozwiązać swoje małżeństwo.

Okazuje się, że nie była to dla nich łatwa decyzja.

Obydwoje podkreślają trud tej decyzji, głębokie uznanie i szacunek, jakim darzą siebie nawzajem, ale także miłość, jaka towarzyszyła im przez te wszystkie lata. Będą nadal mieszkać w Grecji, gdzie oboje czują się jak w domu. Dziękujemy za szacunek i dyskrecję.

Para nadal będzie mieszkać w Grecji i zamierza pozostać przyjaciółmi. Nie mają dzieci.

książę Nicolas i księżna Tatiana w dniu ślubu
książę Nicolas i księżna Tatiana w dniu ślubu © Instagram
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także