NewsyTzG 12. Oliwia Bieniuk odpadła z show. W półfinale przegrała tylko z Kajrą i Piotrem Mrozem. To oni zawalczą o Kryształową Kulę

TzG 12. Oliwia Bieniuk odpadła z show. W półfinale przegrała tylko z Kajrą i Piotrem Mrozem. To oni zawalczą o Kryształową Kulę

Taniec z Gwiazdami 12 - kto odpadł w półfinale?
Taniec z Gwiazdami 12 - kto odpadł w półfinale?
Magda Kwiatkowska

18.10.2021 21:59, aktual.: 19.10.2021 11:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pod koniec sierpnia wystartowała 12. edycja Tańca z gwiazdami. Od tamtego momentu uczestnicy w pocie czoła ćwiczą na sali treningowej, by zaprezentować na parkiecie skomplikowane układy taneczne. Ich popisy oceniają jurorzy w składzie: Iwona Pavlović, Andrzej Grabowski, Michał Malitowski oraz Andrzej Piaseczny.

Co tydzień z rywalizacji odpada jedna para. Jak dotąd pożegnaliśmy: Denisa Urubko i Janję Lesar, Fit Old Boya i Paulinę Biernat, Radka Liszewskiego i Lenkę Klimentovą, Izabelę Małysz i Stefana Terrazzino, Kingę Sawczuk i Jakuba Lipowskiego, Łukasza Jurasa Jurkowskiego i Wiktorę Omyłę oraz Sylwię Bombę i Jacka Jeschke. Ostatnia z uczestniczek we wpisie zamieszczonym na Instagramie zdradziła, że poniekąd nie jest rozczarowana decyzją widzów.

Dlaczego nie? Dlatego że bardzo tęskniłam już za Antosią. Z każdym kolejnym odcinkiem w programie przygotowania pochłaniały więcej i więcej czasu. Antosia ostatni tydzień była u dziadków i nie widziałam jej ani minuty. Dla mnie to zupełnie nowa sytuacja, nigdy nie rozstawałyśmy się na tak długo. Stąd moja nieobecność, chciałam dwa dni spędzić tylko z nią, poza mediami społecznościowymi.

Iwona Pavlović już przed emisją odcinka półfinałowego podkreśliła, że nie będzie miała dla nikogo litości. Dla niej najważniejsze jest to, aby do finału trafiły gwiazdy, które faktycznie na to zasługują. Już po pierwszym występie Bieniuk, jurorka udowodniła, że nie rzuca słów na wiatr.

Nie będzie litości z mojej strony. Teraz decydują już tylko SMS-y. Żeby wejść do finału, trzeba będzie na to zasłużyć. Dziś będę wyjątkowo uważnie patrzeć na technikę tańca i emocje, czyli to, co my odbieramy, oglądając tańce. Chcę, by osoby, które wejdą do finału, były tego godne - wyznała w rozmowie z Faktem.

Taniec z gwiazdami 12. Półfinał. Kto odpadł?

W poniedziałkowym odcinku nie brakowało wrażeń. Półfinał rozpoczął występ Ewy Farny. Chwilę później na parkiecie pojawiły się gwiazdy w towarzystwie uczestników poprzednich edycji. Tym samym po raz kolejny na parkiecie zobaczyliśmy Edytę Zając (zwyciężczynię 11. edycji) w parze z Oliwią BieniukMichałem Bartkiewiczem. Wspólnie zatańczyli salsę. Paulina Sykut już czekała na Bieniuk z pięknym tortem urodzinowym, a wszyscy zgromadzeni odśpiewali 19-latce Sto lat.

Drugim z zaproszonych gości był Mariusz Węgłowski (uczestnika 9. edycji), który wraz z Piotrem Mrozem i Hanną Żudziewicz zatańczył fokstrota. Ten występ z pewnością spodobał się widzom, ponieważ panowie przebrali się za kobiety.

Jako trzeci z pasodoble zaprezentowali się Magdalena Kajrowicz i Rafał Maserak w trio z Marcinem Korczem (półfinalistą 7. edycji). Mimo kilku drobnych zastrzeżeń zostali ocenieni najlepiej.

W drugiej części półfinaliści mieli o wiele trudniejsze zadanie. Tym razem musieli zaprezentować tańce, w których jak dotąd wypadali najgorzej technicznie. Oliwia i Michał zatańczyli swinga. Jurorzy nie szczędzili komplementów pod adresem 19-latki. Wszyscy zgodnie zauważyli, że zrobiła bardzo duży postęp.

Piotr i Hanna po raz drugi zatańczyli tango, które tym razem zostało wysoko ocenione przez jurorów. W trakcie występu na chwilę ucichła muzyka, co miało dla nich szczególne znaczenie. W ten sposób chcieli przedstawić, jak występ odbierają osoby głuchonieme. Występujący po nich Kajra i Rafał  zaprezentowali quickstepa, który otrzymał najwyższe noty od jurorów.

Punktacja w półfinale Tańca z gwiazdami:

 • Oliwia Bieniuk i Michał Bartkiewicz – 28 punktów + 32 punkty + 32 punkty
 • Piotr Mróz i Hanna Żudziewicz – 33 punkty + 40 punktów
 • Magdalena „Kajra” Kajrowicz i Rafał Maserak - 39 punktów + 40 punktów +40 punktów

Jeszcze przed rozpoczęciem głosowania widzów prowadzący ogłosili, że w finale zobaczymy Piotra Mroza z partnerką.

Chwilę później rozpoczęła się dogrywka. Również i tym razem jako pierwsi na parkiet wyszli Bieniuk i Bartkiewicz. W materiale wideo wyemitowanym przed występem zdradzili, że najbardziej załamali się po 2. odcinku, w którym otrzymywali bardzo niskie noty. Mimo to są pod wielkim wrażeniem, że doszli tak daleko. Chwilę później zatańczyli cha-chę do utworu Sanah pt. Szampan. Jurorzy przyznali, że był to ich najlepszy występ, jak dotąd.

Ogromnym zaskoczeniem dla widzów było, że w dogrywce znalazła się Kajra i Rafał. Tancerz zdradził, że jego partnerka jest bardzo uczuciowa. Od początku byli doceniani przez jurorów - w 4. odcinku otrzymali od nich najwyższe oceny. Na parkiecie zaprezentowali rumbę do utworu Edyty Geppert pt. Nie Żałuję. Emocjonalny występ bardzo wzruszył Pavlović, Grabowskiego, Piasecznego i Malitowskiego, którzy bez wahania podnieśli tabliczki z 10.

Decyzją widzów w finale nie zobaczymy Oliwii BieniukMichała Bartkiewicza.

 • Oliwia Bieniuk, Michał Bartkiewicz – półfinał Tańca z gwiazdami
 • Marcin Krocz, Magdalena Kajrowicz, Rafał Maserak – półfinał Tańca z gwiazdami
 • Magdalena Kajrowicz, Rafał Maserak – półfinał Tańca z gwiazdami
 • Andrzej Grabowski - Taniec z gwiazdami 12, półfinał
 • Michał Malitowski - Taniec z gwiazdami 12, półfinał
 • Andrzej Piaseczny - Taniec z gwiazdami 12, półfinał
 • Oliwia Bieniuk, Michał Bartkiewicz – półfinał Tańca z gwiazdami
 • Oliwia Bieniuk, Michał Bartkiewicz, Edyta Zając – półfinał Tańca z gwiazdami
 • Hanna Żudziewicz, Piotr Mróz – półfinał Tańca z gwiazdami
 • Hanna Żudziewicz, Piotr Mróz – półfinał Tańca z gwiazdami
 • Marcin Krocz, Magdalena Kajrowicz, Rafał Maserak – półfinał Tańca z gwiazdami
 • Ewa Farna - półfinał Tańca z gwiazdami
 • Iwona Pavlović - Taniec z gwiazdami 12, półfinał
[1/13] Oliwia Bieniuk, Michał Bartkiewicz – półfinał Tańca z gwiazdami
Zobacz także