Robert Lewandowski nie mógł odebrać nagrody osobiście. Zrobiła to jego piękna żona, która na Gali prezentowała się zjawiskowo. Towarzyszył je brat Piotr, menadżerka Anny oraz agent Roberta. Sam Lewandowski zdecydował się jedynie na krótkie oświadczenie wideo, w którym podziękował kibicom. Robert przebywa obecnie ze swoją drużyna na zgrupowani. Wraz z kolegami z Bayernu Monachium wyjechali do Kataru by tam spokojnie przygotowywać się do kolejnej rundy rozgrywek. Przy okazji skorzystali z tego, że w Doha rozgrywano turniej mężczyzn w tenisa. Piłkarze udali się więc, by kibicować jednemu z zawodników. Po meczu zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie z tenisistą. To Rafael Nadal.
Wielu z pewnością zazdrości im, że mogli zobaczyć na własne oczy mecz w turnieju o najwyższej randze ATP. Teraz pozostaje im już tylko pójść w ślady Nadala i stać się najlepszymi zawodnikami w swojej dziedzinie. Robert poczynił już pierwszy krok zostając najlepszym Sportowcem 2015 roku w Polsce