Sprawa byłych dziennikarzy TVN Turbo przez wiele miesięcy budziła ogromne zainteresowanie opinii publicznej. Adam Kornacki i Patryk Mikiciuk zostali oskarżeni o zgwałcenie dwóch kobiet, jednak nie przyznawali się do zarzutów. Po wcześniejszym wyroku uniewinniającym sprawa trafiła do Sądu Apelacyjnego w Katowicach, który utrzymał wcześniejsze orzeczenie, czyniąc je prawomocnym.
WIDEOPowstanie film o Sebastianie Fabijańskim?! "Moja historia mogłaby być inspirująca"
Sąd Apelacyjny ostatecznie uniewinnił Adama Kornackiego i Patryka Mikiciuka
Po ogłoszeniu wyroku stanowisko przedstawił pełnomocnik obu mężczyzn, mecenas Jakub Wende. We wpisie opublikowanym w mediach społecznościowych poinformował, że:
Sąd Apelacyjny w Katowicach właśnie utrzymał w mocy wyrok Sądu Okręgowego uniewinniający Adama Kornackiego i Patryka Mikiciuka. Wyrok jest prawomocny. Nasi klienci są niewinni, co mówiliśmy od początku. Sprawiedliwości stało się zadość.
Tym samym zakończyło się postępowanie odwoławcze, wszczęte po wniesieniu apelacji od wyroku pierwszej instancji.
Adam Kornacki skomentował wyrok Sądu
Po zakończeniu rozprawy do mediów zwrócił się również Adam Kornacki. Były dziennikarz nie ukrywał, że wieloletnie postępowanie odcisnęło piętno na jego życiu. Jak powiedział, teraz najważniejsze jest dla niego odzyskanie spokoju i powrót do codzienności.
Chcemy po pierwsze wrócić do domu, do rodziny. Odetchnąć głębiej i zastanowić się nad tym, co będzie dalej, bo ta sprawa nas niestety dosyć mocno wystygmatyzowała. Chcemy się tego wszystkiego wyzbyć i wrócić do normalnego życia, do normalnej pracy – podkreślił w rozmowie cytowanej przez PAP.