NewsyPogrzeb królowej. Meghan Markle wspiera zapłakaną Kate i jej dzieci. W przełomowym momencie nie zabrakło hołdu dla Elżbiety II

Pogrzeb królowej. Meghan Markle wspiera zapłakaną Kate i jej dzieci. W przełomowym momencie nie zabrakło hołdu dla Elżbiety II

Meghan Markle
Meghan Markle
Krystyna Miśkiewicz
19.09.2022 12:45, aktualizacja: 19.09.2022 16:12

Meghan Markle i książę Harry ponad dwa lata temu opuścili monarchię i Wielką Brytanię, ale wydarzenia ostatnich dni sprawiły, że po raz kolejny stoją ramię w ramię z pozostałymi członkami monarchii. Małżonkowie podczas swojego pobytu w Europie dowiedzieli się o pogarszającym się stanie zdrowia królowej Elżbiety II. Chociaż jej wnuk natychmiast wyruszył do Balmoral, to niestety nie zdążył pożegnać się z babcią.

Sussexowie od samego początku uczestniczą we wszystkich wydarzeniach związanych z pogrzebem 96-letniej seniorki rodu. Wielkim przełomem było gdy razem z księciem Williamem i księżną Kate pojawili się przed zamkiem Windsor, gdzie razem rozmawiali z poddanymi. Wiadomo, że w ostatnich latach nie mieli najlepszych relacji, ale zdaje się, że na czas żałoby po królowej Elżbiecie II postanowili puścić wszelkie niesnaski w niepamięć.

Pogrzeb królowej Elżbiety II: Meghan i Harry.

Pogrzeb królowej zaplanowano na 19 września, a wszystko odbywa się wobec ścisłego harmonogramu. Od środy wieczorem trumna z ciałem monarchini przebywała w Westminster Hall, gdzie była wystawiona na widok publiczny. Czuwały przy niej między innymi wnuki, a wśród nich książę Harry, który mimo tego, że wraz z odejściem z szeregów royalsów stracił swoje wojskowe tytuły i patronaty, pojawił się w mundurze. Miało być to wolą jego ojca, króla Karola III.

W poniedziałek młodszy syn monarchy razem ze swoją żoną uczestniczą w ostatnim pożegnaniu królowej Elżbiety II. Książę uczestniczył w kondukcie pogrzebowym i szedł tuż obok trumny swojej babci. Jego żona natomiast przybyła do Opactwa Westminster razem z hrabiną Wessexu, Sophie.

Żona Harry'ego miała na sobie czarną suknię sięgającą za kolano z narzutką, która imitowała rękawy. Na jej głowie pojawił się kapelusz z szerokim rondem. Nie zabrakło też hołdu dla zmarłej monarchini. Markle wybrała biżuterię – diamentowe kolczyki, które otrzymała od niej w prezencie. Wyglądała bardzo dostojnie.

W świątyni Meghan stanęła tuż obok zapłakanej księżnej Kate i jej dzieci. Żona Harry'ego zapewne chciała okazać im wsparcie, ponieważ dobrze wie z opowiadań męża, jak bardzo przeżył pogrzeb księżnej Diany.

Moja matka właśnie zmarła, a ja musiałem odbyć długi spacer za jej trumną, otoczony tysiącami osób patrzących na mnie, podczas kiedy miliony robiły to samo przed telewizorem. Wydaje mi się, że żadne dziecko nie powinno być proszone o zrobienie czegoś takiego, w żadnym wypadku. Dzisiaj to by się nie wydarzyło – powiedział w wywiadzie dla Newsweeka w 2017 roku.

Dla zaledwie 9-letniego Georga i 7-letniej Charlotte, pożegnanie prababci na oczach niemal całego świata również nie jest łatwym momentem. Gdy w pewnym momencie córka Kate odwróciła się do Meghan ta obdarzyła ją uśmiechem. Moment ten zarejestrowały kamery. Wszystko zobaczycie poniżej.

Meghan Markle, księżna Kate, księżniczka Charlotte i książę George - pogrzeb królowej Elżbiety II
Meghan Markle, księżna Kate, księżniczka Charlotte i książę George - pogrzeb królowej Elżbiety II
Meghan Markle i hrabina Wessexu Sophie - pogrzeb królowej Elżbiety II
Meghan Markle i hrabina Wessexu Sophie - pogrzeb królowej Elżbiety II
Meghan Markle i hrabina Wessexu Sophie - pogrzeb królowej Elżbiety II
Meghan Markle i hrabina Wessexu Sophie - pogrzeb królowej Elżbiety II
Meghan Markle - pogrzeb królowej Elżbiety II
Meghan Markle - pogrzeb królowej Elżbiety II
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także