Szukaj

Książę Harry z rozgoryczeniem wspomina pogrzeb księżnej Diany. Ma wielki żal do ojca: „Moja matka właśnie zmarła, a ja musiałem…”

Książę Harry wspomina księżną Dianę

Książę Harry wspomina księżną Dianę

Książę Harry wspomina pogrzeb księżnej Diany

Dwadzieścia lat temu miał miejsce tragiczny wypadek samochodowy w wyniku którego zginęła ukochana przez ludzi – księżna Diana. Była żona Karola, matka Williama i Harry’ego, a przede wszystkim „królowa ludzkich serc”, zginęła zbyt nagłą śmiercią. Z jej stratą do dzisiaj wielu nie może się pogodzić snując przy tym teorie spiskowe. Księżna osierociła dwóch synków i cały świat płakał nie tylko nad jej śmiercią, ale również nad dwoma małymi chłopcami, którym za szybko odebrano matkę.

Pogrzeb księżnej Diany był niezwykle uroczysty i oficjalny, setki tysięcy Brytyjczyków żegnały Lady Di jednocześnie z bólem patrząc na synów, którzy z zagubionymi, smutnymi buziami szli za trumną matki. Jak się okazuje z perspektywy lat, pomysł żeby dzieci szły za trumną matki był słaby, i o tym powiedział książę Harry w najnowszym wywiadzie dla Newsweeka:

Moja matka właśnie zmarła, a ja musiałem odbyć długi spacer za jej trumną, otoczony tysiącami osób patrzących na mnie, podczas kiedy miliony robiły to samo przed telewizorem. Wydaje mi się, że żadne dziecko nie powinno być proszone o zrobienie czegoś takiego, w żadnym wypadku. Dzisiaj to by się nie wydarzyło.

To rzeczywiście musi być nieprawdopodobna trauma dla 12-letniego chłopca – stracić matkę, a potem nie móc przeżywać żałoby na swój sposób.

Zobacz: Po 20 latach ujrzały światło dzienne intymne wyznania księżnej Diany: “Kiedy byłam w ciąży z Williamem rzuciłam się ze schodów”. Wszystko przez księcia Karola

Zobacz: Księżna Diana prawie nie znała księcia Karola przed ślubem. Nie uwierzycie, ile razy byli na randkach

Książę Karol i księżna Diana z synami Williamem i Harrym w 1995 roku (fot. ONS)

Książę Karol i księżna Diana z synami Williamem i Harrym w 1995 roku (fot. ONS)

Księżna Diana z synami - Williamem i Harrym

Księżna Diana z synami – Williamem i Harrym


Paull Burrell - kamerdyner księżnej Diany jest gejem

Paull Burrell - kamerdyner księżnej Diany jest gejem

Kamerdyner żegna księżną Dianę

Kamerdyner żegna księżną Dianę

W jakim tunelu zginęła księżna Diana?

W jakim tunelu zginęła księżna Diana?

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×