NewsyNiespodziewany hołd dla POLSKIEGO ZESPOŁU na koncercie Metalliki. Fani piszczą z radości

Niespodziewany hołd dla POLSKIEGO ZESPOŁU na koncercie Metalliki. Fani piszczą z radości

Metallica dała popis na scenie w Warszawie (Instagram)
Metallica dała popis na scenie w Warszawie (Instagram)
Źródło zdjęć: © Instagram

08.07.2024 07:50, aktual.: 08.07.2024 08:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tego nie spodziewał się chyba nikt, kto przyszedł na koncert Metalliki w Warszawie. Grupa na każdym koncercie stara się oddać hołd znanym artystom z danego kraju. Wybór kawałka może nieźle zaskoczyć.

Nie ma na świecie drugiego zespołu metalowego, który cieszyłby się tak dużą popularnością jak Metallica. Zespół wrócił do Polski w ramach promocji najnowszej płyty i dał aż dwa koncerty w naszym kraju. Podczas drugiego z nich na scenie doszło do niezwykłej sytuacji, którą rodzimi fani formacji z miejsca docenili.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Metallica oddała hołd znanemu zespołowi

Fanom popularnej "Mety" doskonale znany jest fakt, że podczas wystąpień live zespół stara się zrobić cover jakiejś piosenki zespołu pochodzącego z danego kraju. Nie inaczej było na polskim przystanku trasy. Tym razem wybór padł na... "Kocham cię, kochanie moje" grupy Maanam. Kultowy kawałek został wykonany przez gitarzystę Kirka Hammetta i basistę Roberta Trujillo. Co ciekawe, całkowicie po polsku!

Fani zachwyceni gestem Metalliki

Fani zespołu wyrazili swój podziw względem decyzji zespołu w komentarzach, m.in. na platformie YouTube. Wyjątkowy gest zespołu, który był również hołdem dla zmarłej wokalistki Maanamu, Kory Jackowskiej.

"Piękne czasy, żeby to Metallica grała utwór Maanamu. Nic mnie dzisiaj bardziej nie zaskoczyło", "Niezwykle wzruszające", "Jestem w szoku", Dżem, Czesław Niemen, Kora. Chyba nie mogli lepiej wybrać na polskie koncerty" - czytamy.
Metallica uhonorowała polski zespół (Instagram)
Metallica uhonorowała polski zespół (Instagram)© Instagram
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także