Zalana łzami Edyta Górniak odpowiada na krytykę fanów po koncercie TVP: „To koniec. Tu i teraz”. Emocje wzięły górę

Edyta Górniak

Edyta Górniak

Edyta Górniak została skrytykowana przez fanów za swój występ na koncercie TVP. Zapłakana gwiazda zwróciła się do nich na Instagramie. Nie powstrzymała emocji. 

Od kilku miesięcy sytuacja na granicy polsko-białoruskiej jest bardzo niepokojąca. W ostatnich tygodniach doszło tam do dużej eskalacji napięcia pomiędzy polskimi służbami, które przez całą dobę bronią dostępu do naszego kraju przed migrantami, którzy chcą nielegalnie dostać się do Polski. Niemal każdego dnia w pasie przygranicznym dochodzi do kolejnych spięć. Oczy całego świata przyglądają się temu ze względu na to, że jest to nie tylko granica Polski, ale także wschodnia bariera Unii Europejskiej.

Aby docenić wysiłki funkcjonariuszy wszystkich służb, którym udało się stłumić już wiele zamieszek i prób sforsowania zabezpieczeń, prezes TVP Jacek Kurski zdecydował się zorganizować koncert Dla Obrońców Polskich Granic. Wydarzenie rozpoczęło się 5 grudnia o godzinie 18.00, a gwiazdy pojawiły się na terenie 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim, gdzie dały popis swoich wokalnych umiejętności.

Edyta Górniak odpowiada na krytykę fanów

W niedzielne popołudnie na scenie pojawiło się wiele gwiazd polskiej i zagranicznej muzyki. Dla mundurowych wystąpili: No Mercy, Loona, Jenny Berggren, Lou Bega, Capitan Jack, Ingrid, Viki Gabor, Halina Frąckowiak, Rafał Brzozowski, Trubadurzy i Edyta Górniak. Funkcjonariuszy stacjonujących przy białoruskiej granicy dowiedziała natomiast Ida Nowakowska, która pojawiła się tam razem ze swoim synkiem.

Wydarzenie to było szeroko komentowane przez widzów, a także przez gwiazdy show-biznesu. Swoje wrażenia przekazała także fanom Maffashion. Nie podobało jej się to, że Edyta Górniak wykonała przebój Czesława Niemena, Dziwny jest ten świat. Uznała to za hipokryzję, a wtórowało jej wielu internautów.

Hipokryzja – co? I jeszcze TEN utwór jest śpiewany.

Nie były to jedyne komentarze, które mogły dotknąć gwiazdę. Zaśpiewała ona także piosenkę Czerwone maki na Monte Casino. W sieci błyskawicznie pojawiły się słowa niezadowolonych widzów.

„Czerwone maki” w wykonaniu Górniak to obraza dla tych, którzy walczyli pod MC [Monte Cassino] i tych, którzy stawali na baczność, gdy śpiewano tę pieśń. Kiedyś hymn Polski, a dzisiaj „Czerwone maki”. Miejcie przyzwoitość – napisał jeden z fanów na Facebooku  TVP.

Przykre słowa dotarły do samej Edyty, która postanowiła odnieść się do krytyki. Nie ukrywa, że mocno dotknęło ją to, co piszą internauci. Nie potrafiła ukryć łez na filmikach, które opublikowała na Instagramie.

Jeżeli ta historia jest prawdziwa, to znaczy, że się niewiele nauczyliśmy od naszych przodków. To znaczy, że nie wyciągnęliśmy żadnych wniosków, bo historia zmierza w tę samą stronę i zatacza koło. Ile razy jeszcze tak musi być? I człowiek przeciwko człowiekowi. Znowu to samo. Jak człowiek jest marny, że tak łatwo go sprowokować – mówi w sieci.

Gwiazda nie zgadza się z wszechobecną nienawiścią i nawołuje wręcz do poprawy świata. Twierdzi, że to ostatnia chwila, aby się opamiętać.

Zamiast wnosić łagodność, wyciąga nóż. Na próżno zginęli nasi dziadkowie, z tego wynika… A ja wam coś powiem. Kolejnej szansy nie będzie. To wam obiecuję. Nie będzie kolejnej szansy, jak się teraz nie ogarniemy i nie naprawimy całej historii świata. To nie będzie już żadnej szansy. Rozumiecie to? Rozumiecie? To koniec. Tu i teraz.

Wokalistka apeluje do swoich fanów o to, aby zachowywali się jak ludzie, a nie jak wrogowie.

Trzeba być człowiekiem… bożym człowiekiem i zachować się jak człowiek. Nie uzdrowimy niczego, stając się tym samym, czym jest wróg. Rozumiecie to? – podsumowała celebrytka.

Widać, że Edyta bardzo przejęła się całym zamieszaniem i niezwykle mocno dotknęła ją krytyka.


Edyta Górniak

Edyta Górniak

Edyta Górniak

Edyta Górniak

Edyta Górniak - Murem za polskim mundurem

Edyta Górniak - Murem za polskim mundurem

Komentarze

 • Gość pisze:

  Plastikowa lalka ciągle tylko łzy leje. Weź się babo ogarnij.

 • Julia Szwałek. pisze:

  Czarująco piękna ciałem oraz cudownym głosem wyższa siła naturalnego wokalu.

 • Janek pisze:

  Nadal nie rozumie, o czym śpiewa, wydala tylko dźwięki

 • Henryka pisze:

  To po co sluchasz,???? a pozniej krytykujesz. ZASTANÓW SIĘ, NIE lubisz JEJ to JEJ nie sluchaj KROPKA.

  • Gość Slusznie. pisze:

   Ni słucham Jej. Dlaczego zabiera głos w sprawie szczepień? Nie chce, niech się nie szczepi, jej wybór. Tylko po co zniechęca innych. W tvp widać nie pokazują ludzi, którym udało się przeżyć i żałują, że się nie zaszczepili. O tym, że codziennie umiera średnio 500 osób też nie mówią?

 • Bogna pisze:

  Pani Edyto jest Pani piękna, mądra, wrażliwa i utalentowana. SZACUNEK.

  • Gośćgosc pisze:

   Brawo pani Bogno .to prawda.pueknie Pani Edytka zaspiewala .lewym nigdy nic nie pasuje.sami siebie nienawidza.

  • Gość pisze:

   Uhahahaha

  • Gość pisze:

   Wrażliwa,do tego chrześcijanka,bo akceptuje śmierć ludzi na bagnach.Może wesprze ojca 5 dzieci,których matka zmarła w szpitalu?

 • Halina pisze:

  Brawo niech Pani nie próbuje nikogo uświadamiać jest Pani wspaniała kobieta z przepięknym głosem , zazdrość,niedowartościowanie,fałsz to jest to czym kieruje się większość ludzi.Budza się rano i już myślą komu ubliżyć kogo zdeptać z błotem .Jeszcze raz nie warto takich ludzi uświadamiać.

 • Gość pisze:

  Mina kombatanta mówi wszystko. Pan chyba przełknął słowo, które cisnęło mu się na usta. Te zielone butki Edyty „robiły” za makowe łodygi czy listki?

 • Gabi pisze:

  Męka dla uszu , a już Niemena nie powinna w ogóle śpiewać. Nie potrafię tego określić , ładny głos….. , ale nie da się go słuchać. Zawsze jak Ona wychodzi na scenę, , aż się boję , i zadaję sobie pytanie, co ona znowu spieprzy…..

  • Gość 51 pisze:

   Bo poza tym, że ma talent jest nawiedzona i to daje się zauważyć co raz częściej.

 • Gabi pisze:

  Edyta ma ładny głos…… nie wiem dlaczego , ale zawsze coś schrzani….tak piękne piosenki, ale wykon okropny , jak nie hymn , to znowu teraz, o jejku. Czemu nie wyjdzie, i nie zaśpiewa tak , jak brzmi oryginał.

 • Teresa pisze:

  Edyta zawsze śpiewa sercem a kto w życiu nim się kieruje ten słyszy piękno w jej interpretacjach .Kto serce ma zagłuszone słyszy tylko to co w sobie nosi czyli własną ciemność.

 • Gość pisze:

  Mam coraz częściej wrażenie, że p. Gorniak z wiekiem jest coraz bardziej pogubiona, infantylna i skołowana .Wiec bierze udział w tak żenujacych koncertach jak ten ostatni.A jak taka wrażliwa, to czemu nie żal jej tych biednych ludzi umierających na skrawku ziemi między Polską a Bialorusią, a legitumizuje propagandę pisowskich zapędów militarnych pod płaszczykiem patriotyzmu? Idiotka i tyle.

  • Gość pisze:

   Kto tam umarł? Chyba ten co płynął 6 dni, w kurtce i w butach, nie jadl, nie pił, nie osuszał się. Włączcie mózg, jeśli macie

  • Gość 51 pisze:

   Bo poza tym, że ma talent jest nawiedzona i to daje się zauważyć co raz częściej.