Piękny występ Edyty Górniak w ogniu krytyki. Maffashion nie zostawiła suchej nitki: „Hipokryzja”

Maffashion o koncercie Edyty Górniak

Maffashion o koncercie Edyty Górniak

Maffashion użyła mocnych słów, komentując występ Edyty Górniak na koncercie Murem za polskim mundurem. Co się jej nie spodobało w wydarzeniu z udziałem diwy?

Pod koniec listopada tego roku Jacek Kurski, prezes TVP, zapowiedział, że na początku grudnia odbędzie się koncert Murem za polskim mundurem, którego przesłaniem jest wsparcie polskich żołnierzy i funkcjonariuszy Straży Granicznej pełniących służbę na granicy z Białorusią. Kurski dotrzymał słowa. Koncert wyemitowano 5 grudnia o godzinie 18.00.

W rolę reporterki wcieliła się Ida Nowakowska, której towarzyszył mały synek. Występ odbył się na terenie 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim. Wzięły w nim udział gwiazdy muzyki, takie jak: Edyta GórniakRafał BrzozowskiJan Pietrzak, Halina Frąckowiak, Viki GaborOceana, Las Ketchup, Loona i inni.

Szczególne emocje wywołał występ Górniak. Diwa zagrała dwa przeboje: Czerwone maki na Monte Cassino Dziwny jest ten świat Czesława Niemena. Drugi utwór wywołał kontrowersje. Edyta, podczas wykonu, wystąpiła w pięknej, czerwonej kreacji autorstwa Violi Piekut.

Maffashion ostro o występie Edyty Górniak. Co powiedziała?

Wybór piosenki Dziwny jest ten świat nie spodobał się Maffashion. Blogerka nagrała na Instastory swoją reakcję na ten występ. Mówiła:

Hipokryzja – co? I jeszcze TEN utwór jest śpiewany.

Do reakcji dodała screeny tytułów dwóch artykułów, mówiących o śmierci Kurdyjki, która próbowała przekroczyć granicę polsko-białoruską.

Nie tylko Maffashion ostro skrytykowała występy w TVP. Podobne opinie pojawiły się na Twitterze. Jedna z internautek napisała:

Szczyt hipokryzji? „Dziwny jest ten świat” – protest song o nienawiści wykonany w TVP – najbardziej nienawistnym medium w tym kraju. Raptem kilka kilometrów dalej z zimna umierają ludzie.

Inna komentująca oceniła:

Utwór „Dziwny jest ten świat”, śpiewany przez Edytę Górniak, pierwszego antyszczepionkowca RP, na koncercie #MuremZaPolskimMundurem. Bareja by tego nie wymyślił.

Jeszcze inni porównywali koncert do tych znanych z czasów Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej.

Kiedyś to się nazywało festiwal piosenki żołnierskiej w Kołobrzegu. PRL wraca – napisała użytkowniczka sieci.

Prawniczka Olimpia Barańska-Maluszek zauważyła z kolei, że na koncert TVP zaproszono wielu artystów o korzeniach imigranckich, co raczej kłóci się z jego przesłaniem:

Koncert Żołnierski na granicy: Kurski zaprosił: Lou Bega: artystę niemieckiego, syna imigrantów- matka z Sycylii, ojciec z Ugandy, zam. w Niemczech. Oceana: córka niemieckiej projektantki i DJ-a z Martyniki, mieszkała między Niemcami i USA. Zespół Captain Jack stworzył emigrant z Kuby.

Oczywiście, nie zabrakło też wielu pozytywnych opinii, ponieważ koncert spodobał się wielu osobom. Zwolennicy tego wydarzenia pisali:

 • Ale więcej patriotycznych piosenek następnym razem, dużo więcej poprosimy.

 • Piękny koncert. Obojętnie kto śpiewał, to było wszystko dla Polski.

 • Koncert piękny i momentami wzruszający. Gratuluję!

A wy jak oceniacie koncert zorganizowany przez Telewizję Polską?


Maffashion o koncercie Edyty Górniak

Maffashion o koncercie Edyty Górniak

Maffashion o koncercie Edyty Górniak

Maffashion o koncercie Edyty Górniak

Maffashion

Maffashion

Komentarze

 • Gość pisze:

  Dobrze że hymnu znowu nie śpiewała😎

 • Gosia pisze:

  Zawodem Edyty jest spiewanie I tak zarabia na zycie. Nie wiem co tu hipokryzji. Nie sprzedala sie sent reklamowac szczepienia jak inni I head udzial w pandemicznej science. Jednichodza do hours , inni handluja , ona spiewa co w gym zlego, loss gym ma piekny glos

 • Ktośś pisze:

  Mam gdzieś jak śpiewa Górniak czy Brzozowski
  Co ci ludzie robią na naszej granicy??? Dlaczego nie wrócą do domu? Kto kaze im tutai marznąc?

 • Gość pisze:

  U.B.- cjo jadu już powoli Ci brakuje ,a emerutur już nie odzyskacie

 • Akbar pisze:

  Nie przepadam za Górniak, ale tym razem naprawdę dała radę, nie wydziwiała

 • gaga pisze:

  PIS jest pierwszym nauczycielem jadu

 • Gość pisze:

  Piękne wykonanie utworów przez Panią Górniak. Zielona sukienka cudowna.

 • Gość.muszelka pisze:

  Nic nie mam do EG ale obydwie piosenki nietrafione mój przodek walczył pod Monte Casino i ta pieśń jest zarezerwowana do całkiem innych odbiorców na inną okoliczność to samo z pieśnią Niemena a wykonanie no cóż Pani się postarzała to i słychać glos w pełni dojrzałej osoby nie ma już tej dźwięczności głos matowy wysokie dźwięki siłowe i ten pół negliż jak z łazienki to tyle w temacie EG

 • Sabrina pisze:

  Dla mnie jej występ był torturą dla uszu, z wytrzymałam do konca, bo myślałam, że na koncu przeprosi wszystkich Polaków za swoją szkodliwą i mierzalną w skutkach działalność antycovidową, ale się nie doczekałam przeprosin.

  • Gość pisze:

   Twój komentarz jest szkodliwy. Sprane mózgi.

  • ONA pisze:

   TO dobrze, że nie widziałam tego badziewia. Śpiewanie teraz Czerwonych maków to wstyd. A obok umieraja ludzie z zimna. Szok.

 • Gość pisze:

  Hipokryzja dwulicowość i bezczelność tvp.