Szukaj

Netflix ujawnił obsadę „Wiedźmina”! Pamiętacie jeszcze polską? Różnice są ogromne!

Wiedźmin Obsada

Wiedźmin Obsada

Netflix ujawnił obsadę „Wiedźmina”

Gdy w mediach gruchnęła wieść, że Netflix zamierza zrealizować serial na podstawie opowiadań z cyklu o Geralcie z Riviiwśród fanów zapanowała dzika radość. Prędko zmieniła się jednak w niepewność: kto wcieli się w główne role? Niedawno ogłoszono, że Henry Cavill zagra tytułowego bohatera. Wybór ten był szeroko komentowany, ale ostatecznie fani zdecydowali, że dadzą mu szansę. Dużo więcej kontrowersji wywołała ujawniona 10 października pozostała część obsady.

W kluczową rolę Cirilli z Cintry wcieli się gwiazda Wojny ŚwiatówFreya Allan. Jej babkę, królową Calanthe zagra Jodhi May, w której męża, Eista, wcieli się Björn Hlynur Haraldsson. W roli druida Myszowora zobaczymy Adama Levy’ego. A kto zagra seksowną, tajemniczą Yennefer? W jej rolę wcieli się Anya Chalotra i jest to jeden z wyborów, który wywołał potężną wściekłość w Internautach. MyAnna Buring zagra Tissaię de Vries, kierującą szkołą magii w Aretuzie, Mimi Niweni wcieli się we Fringillę Vigo, a Therica Wilson-Read została Sabriną Glevissig. Ostatnią ujawnioną aktorką w obsadzie była Millie Brady, która zagra Renfri.

Kto zagrał w polskiej wersji „Wiedźmina”?

W polskiej adaptacji w rolę Geralta wcielał się Michał Żebrowski, Yennefer zagrała Grażyna Wolszczak, Calanthe była Ewa Wiśniewska, Renfri odtworzyła Kinga Ilgner, druidem Myszoworem był Aleksander Bednarz, Jerzy Piwowarczyk grał Eista, a rolę Cirilli otrzymała Marta Bitner. I choć serial oraz film okazały się być totalną klapą i obecnie stanowią komediowy smaczek wśród wielbicieli, uważa się je za kultowe.

Jak wam się podoba obsada? Po jej ogłoszeniu w sieci zapanowało prawdziwe pandemonium. Niektórzy są zaciekawieni, inni oburzeni „marnym castingiem”, jeszcze inny wywrzaskują, że jedynym prawdziwym Geraltem jest Żebrowski i to nigdy się nie zmieni. Nastroje otaczające produkcję są raczej niespokojne, a nastawienie fanów – bardzo sceptyczne.

Zajrzyjcie do naszej galerii i zobaczcie jak prezentują się bohaterowie nowego Wiedźmina w porównaniu do poprzedniej obsady. Udany casting?

Michał Żebrowski postanowił zabrać głos w sprawie nowego „Wiedźmina”! Rzucił wyzwanie swojemu następcy!

Brytyjski gwiazdor filmowy zagra Wiedźmina w adaptacji Netflixa! To będzie wielka promocja Polski za granicą!

Michał Żebrowski i Tomasz Karolak: nowa wojna w showbiznesie? Wszystkiemu winny jest „Wiedźmin”


"Wiedźmin" - obsada Netflixa

"Wiedźmin" - obsada Netflixa

Michał Żebrowski w

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×