Szukaj

Zespół TULIA rozpada się! Gwiazdy Eurowizji przekazały smutną wiadomość

Tulia rozpadła się

Zespół Tulia opuściła jedna z wokalistek. Grupa wystosowała oficjalne oświadczenie, w którym przekazała smutną informację. Czy to oznacza, że kwartet zakończy swoją działalność jeszcze w tym roku?

Na przełomie 2017 i 2018 roku zrobiło się głośno o zespole Tulia. Grupa zaistniała w mediach dzięki szeroko komentowanemu wykonaniu przeboju Depeche Mode Enjoy the Silence. Cover spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem przez krytyków muzycznych i słuchaczy, dlatego idąc za ciosem żeński zespół wokalny, wykonujący muzykę folkową, wziął na warsztat kilka innych przebojów – polskich i zagranicznych, co zaowocowało podpisaniem kontraktu z dużą wytwórnią fonograficzną i wydaniem płyty Tulia. Krążek pokrył się platyną i doczekał reedycji, wzbogaconej o autorski materiał, w tym duety z największymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej. W 2019 roku kwartet nagrodzono polskim Grammy, czyli Fryderykiem za fonograficzny debiut roku.

W maju Tulia reprezentowała Polskę na Eurowizji w Tel Awiwie. Grupa wykonała wydany w listopadzie hit Pali się, który na potrzeby koncertu został nieco zmodyfikowany. W pracy nad nową wersją singla czuwał m.in. Jud Friedman, autor hitów Whitney Houston i Celine Dion. Pomimo dobrych recenzji i wysokiego, ósmego miejsca w głosowaniu europejskich widzów, Tulia nie awansowała do wielkiego finału. Szanse na dalszy udział w konkursie przekreślili jurorzy, którzy przyznali grupie 11. miejsce, co po zsumowaniu wyników obu głosowań przełożyło się na 11. miejsce w klasyfikacji ogólnej. Polkom zabrakło zaledwie trzy punkty do tego, by zaśpiewać Fire of love w Tel Awiwie.

Niespełna trzy miesiące po Eurowizji, grupa wystosowała oficjalne oświadczenie, w którym poinformowała o odejściu jednej z wokalistek:

Z dniem 1 sierpnia 2019, z powodu spraw osobistych i zdrowotnych zespół opuściła Joanna. Zgodnie z ustaleniem uzgodnionym z Joanną nie komentujemy tej sytuacji, mając na względzie osobisty i prywatny charakter. Dziękujemy Joannie za ten czas i życzymy jej wszystkiego dobrego. Prosimy o uszanowanie tej decyzji – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Joanna Sinkiewicz opuściła szeregi kwartetu ze względu na problemy zdrowotne, o czym sama poinformowała zaniepokojonych fanów. Zaznaczyła przy tym, że wyklucza swój powrót do Tulii:

Zrezygnowałam, ponieważ muszę zająć się swoim zdrowiem. Nie myślę o powrocie.

Na razie nie wiadomo, czy na miejsce Joanny pojawi się nowa wokalistka. Wyraźnie zasmuceni internauci trzymają kciuki za Tulię, wierząc, że grupa, w okrojonym składzie, będzie kontynuować swoją działalność.

Z dniem 1 sierpnia 2019, z powodu spraw osobistych i zdrowotnych zespół opuściła Joanna. Zgodnie z ustaleniem…

Opublikowany przez Tulia Poniedziałek, 5 sierpnia 2019

Występ zespołu Tulia w półfinale Eurowizji 2019:

Zobacz: Seksskandal na Eurowizji 2019! Faworyt konkursu gwiazdą filmów porno! Robił wszystko, by usunąć te ujęcia z sieci!

Zobacz: Edyta Górniak skomentowała wyniki Eurowizji. Co ją zniechęca do ponownego udziału? [WIDEO]

Zobacz: Fałszująca Madonna w ogniu krytyki. Michał Wiśniewski: “Na Eurowizji dostałaby zero punktów”

 


Skład zespołu TULIA

Skład zespołu TULIA

Pierwsza próba Tulii na Eurowizji 2019

Pierwsza próba Tulii na Eurowizji 2019

Tulia podczas drugiej próby przed półfinałem Eurowizji 2019

Tulia podczas drugiej próby przed półfinałem Eurowizji 2019

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×