Szukaj

Okupnik nagrała piosenkę, która przejdzie do historii. Śpiewa o swoich problemach po ciąży: „Mnie coś tam wypada”

Tatiana Okupnik w hot16challenge2. O czym rapuje?

Tatiana Okupnik w hot16challenge2. O czym rapuje?

Tatiana Okupnik dołączyła do #hot16challeng2. Stworzyła piosenkę, w której opowiada o problemach kobiet. Nagranie przejdzie do historii.

Tatiana Okupnik jakiś czas temu zniknęła z show-biznesu. Wróciła pod koniec kwietnia, gdy na Instagramie opublikowała pierwszy filmik, potem pojawiły się kolejne. Piosenkarka chce przełamać mit, że ciąża i poród to najpiękniejsze momenty w życiu kobiety. Opowiedziała m.in. o depresji, w którą wpadła, oczekując narodzin dziecka, o trudnym porodzie, który trwał aż 33 godziny i komplikacjach, które po nim wystąpiły.

Okupnik o takich tematach mówi głośno, ponieważ chce, by dziewczyny, które mierzą się z podobnymi problemami, nie czuły się osamotnione:

Nagrywam te filmiki dla siebie, żeby przemielić w macierzyństwie to, co mnie przytrzasnęło. Nagrywam te filmiki też dlatego, że nie chciałabym, żeby jakakolwiek dziewczyna czuła się samotna, albo źle z tym co przechodzi, że te różne czarne emocje są naturalne i że nie jesteście „wyjątkowe” w swoich depresjach, problemach poporodowych.

Tatiana Okupnik rapuje o swoich problemach

Tatiana Okupnik niedawno nagrała swój kawałek. Dołączyła do #hot16challeng2, akcji, która została zainicjowana przez rapera Solara. Polega na nagraniu szesnastu wersji piosenki, wsparciu zbiórki na rzecz służby zdrowia w walce z koronawirusem i nominowaniu do zabawy kolejnych osób. Początkowo była skierowana do raperów. Szybko wykroczyła poza ten gatunek muzyki.

Okupnik, zanim zaczęła rapować, powiedziała, że tabu w macierzyństwie to wirus, z którym mierzy się od jakiegoś czasu:

Całej służbie zdrowia dziękuję za walkę z wirusem, a ponieważ ja ostatnimi czasy poznałam inne wirusisko, to ja dzisiaj właśnie o nim. Ten wirus nazywa się tabu w macierzyństwie.

Tatiana nawiązała do filmików, które publikuje w sieci. Spotkała się z opiniami, że na takie tematy mówić nie wypada. Piosenkarka ma inne zdanie:

Po co tak temat drąży. Ciągle mówi o porodach, kroczu, depresji w ciąży. Na takie tematy publicznie po prostu mówić nie wypada. Tak proszę pani, tylko mnie coś tam wypada, a mojej znajomej tak mięśnie brzucha rozerwało, że jej jelito grube się na zewnątrz wylało. A ta ślicznota wyjdzie pierwsza z domu z prywatki, bo mocz przeleciał przez wszystkie zapasowe wkładki – rapuje Tatiana.

W kolejnej zwrotce podkreśla, że można nie być świadomym, że osoba, którą mija się na ulicy, mierzy się z problemami:

Często nieświadomy mijasz nas na ulicy. Jesteśmy w twej rodzinie i twojej kamienicy. I każda z nas po cichu rozpada się w swej rzeczywistości. Choć niby dobrze wiemy, że nie ma jednego modelu kobiecości. Czy nie masz dzieci, czy je masz, czy nie było ci dane. Historie inne, emocje takie same.

Ta piosenka z pewnością przejdzie do historii.


Tatiana Okupnik nagrała hot16challenge2

Tatiana Okupnik nagrała hot16challenge2

Tatiana Okupnik nagrała hot16challenge2

Tatiana Okupnik nagrała hot16challenge2

Tatiana Okupnik w hot16challenge2. O czym rapuje?

Tatiana Okupnik w hot16challenge2. O czym rapuje?

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×