Tadeusz Pluciński nie żyje. Zmarła gwiazda największych polskich seriali

Tadeusz Pluciński nie żyje

Tadeusz Pluciński nie żyje

Tadeusz Pluciński nie żyje. Aktor znany ze swoich legendarnych wcieleń w Alternatywy 4, NianiCzterdziestolatku zmarł w wieku 92 lat. O śmierci aktora poinformował Związek Artystów Scen Polskich.

Polska scena artystyczna odniosła kolejny potężny cios w ciągu ostatnich paru miesięcy. Nie żyje Tadeusz Pluciński – gwiazda Alternatywy 4Czterdziestolatka. Aktor był doskonale znany wszystkim fanom polskich filmów, a jego wkład w twórczość i rozwój polskiego kina jest nieoceniony. Aktor przebywał w Domu Artystów Weteranów, gdzie leczył złamane w 2016 roku kolano. Miał 92 lata.

O śmierci gwiazdy w specjalnym oświadczeniu na Facebooku poinformował Związek Artystów Scen Polskich, informacja została również potwierdzona przez stację TVP.

Kochani, ze smutkiem zawiadamiamy, że dzisiaj w Domu Artystów Weteranów w Skolimowie, zmarł Tadeusz Pluciński – głosi oświadczenie.

Najgłośniejsze role Plucińskiego to role w Co mi zrobisz jak mnie złapieszNianiPitbullu Karierze Nikodyma Dyzmy czy we wspomnianym wcześniej Czterdziestolatku. Aktor był niebywale ceniony przez krytyków i przyjaciół z branży. Ze swoją byłą żoną, Jolantą, pozostawał blisko nawet po rozwodzie, którego ponoć żałował przez całe życie.

Przyczyny śmierci nie zostały podane do wiadomości publicznej.

Rodzinie i fanom współczujemy.

Zobacz: Stanisław Jędryka nie żyje. To jemu zawdzięczamy “Podróż za jeden uśmiech”

Zobacz: Zdzisława Janda nie żyje. Matka Krystyny Jandy zmarła w wieku 90 lat

Zobacz: Maria Wachowiak nie żyje. Zmarła aktorka filmowa i teatralna


Tadeusz Pluciński nie żyje

Tadeusz Pluciński nie żyje

Tadeusz Pluciński nie żyje

Tadeusz Pluciński nie żyje

Tadeusz Pluciński nie żyje

Tadeusz Pluciński nie żyje

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×