Szukaj

Tadeusz Pluciński nie żyje. Zmarła gwiazda największych polskich seriali

Tadeusz Pluciński nie żyje. Aktor znany ze swoich legendarnych wcieleń w Alternatywy 4, NianiCzterdziestolatku zmarł w wieku 92 lat. O śmierci aktora poinformował Związek Artystów Scen Polskich.
Tadeusz Pluciński nie żyje

Polska scena artystyczna odniosła kolejny potężny cios w ciągu ostatnich paru miesięcy. Nie żyje Tadeusz Pluciński – gwiazda Alternatywy 4Czterdziestolatka. Aktor był doskonale znany wszystkim fanom polskich filmów, a jego wkład w twórczość i rozwój polskiego kina jest nieoceniony. Aktor przebywał w Domu Artystów Weteranów, gdzie leczył złamane w 2016 roku kolano. Miał 92 lata.

O śmierci gwiazdy w specjalnym oświadczeniu na Facebooku poinformował Związek Artystów Scen Polskich, informacja została również potwierdzona przez stację TVP.

Kochani, ze smutkiem zawiadamiamy, że dzisiaj w Domu Artystów Weteranów w Skolimowie, zmarł Tadeusz Pluciński – głosi oświadczenie.

Najgłośniejsze role Plucińskiego to role w Co mi zrobisz jak mnie złapieszNianiPitbullu Karierze Nikodyma Dyzmy czy we wspomnianym wcześniej Czterdziestolatku. Aktor był niebywale ceniony przez krytyków i przyjaciół z branży. Ze swoją byłą żoną, Jolantą, pozostawał blisko nawet po rozwodzie, którego ponoć żałował przez całe życie.

Przyczyny śmierci nie zostały podane do wiadomości publicznej.

Rodzinie i fanom współczujemy.

Zobacz: Stanisław Jędryka nie żyje. To jemu zawdzięczamy “Podróż za jeden uśmiech”

Zobacz: Zdzisława Janda nie żyje. Matka Krystyny Jandy zmarła w wieku 90 lat

Zobacz: Maria Wachowiak nie żyje. Zmarła aktorka filmowa i teatralna


Czy lubisz oglądać polskie filmy?

×