Szymon Holownia w programie na żywo zadał cios Donaldowi Tuskowi. To, co powiedział nie spodoba się szefowi Platformy

Hołownia i Tusk

Hołownia i Tusk

Szymon Hołownia zadał cios Donaldowi Tuskowi w programie na żywo. Co powiedział polityk Polski 2050?

Donald Tusk powrócił do polskiej polityki. Szymon Hołownia nie ukrywa, że traktuje to, jako pewnego rodzaju wyzwanie. Ma jednak zupełnie inną wizję polityki i przyszłości naszego kraju, niż proponuje to Platforma Obywatelska.

Dla mnie sojusz Polski 2050 wyłącznie z PO jest trudny do wyobrażenia. Podstawowym scenariuszem dla nas zawsze będzie to, idziemy do wyborów sami – podkreśla lider Polski 2050 Szymon Hołownia.

Dzisiaj w programie na żywo zadał ostateczny cios Tuskowi.

Szymon Hołownia zadaje cios Donaldowi Tuskowi

Szymon Hołownia był gościem piątkowego programu Gość Wydarzeń w Polsat News. W pewnym momencie rozmowa zeszła na temat Donalda Tuska. Lider Polski 2050 swoimi słowami zadał cios w samo serce Tuska, przekreślając plany polityka Platformy Obywatelskiej, który cały czas podkreśla, że opozycja musi się zjednoczyć.

My wiemy, że PiS musi odejść, ale też wiemy, że nie ma powrotu do Polski z 2015 roku, że trzeba wyciągnąć wnioski z tego co stało się w 2015 roku, w którym mnóstwo Polaków odrzuciło ten model, który proponowały rządy Platformy i PSL-u. Mit o transformacji, która przysłużyła się absolutnie wszystkim, bo niektórym rzeczywiście wyszła na dobre, ale są też tacy, którym na dobre nie wyszła. My mamy sporo z Platformą różnic – powiedział Szymon Hołownia w Gościu Wydarzeń.

Podkreślił także, że swoja partie widzi z dala od sojuszy z dotychczasowymi siłami politycznymi.

Jak będzie z koalicjami rządowymi, tego nie wiem dlatego, że to Polacy zdecydują, jak tę scenę poukładają, natomiast w tej chwili nie planuje absolutnie żadnych łączeń się z kimkolwiek, ani z Platformą, ani z innymi siłami. Jestem przekonany, że mamy do opowiedzenia swoją własną historię. Historię, która nie mieści się ani w PiS-ie, ani w Platformie, ani w PSL-u, ani innych siłach politycznych – podkreślał.

Zdaje się, że plany Hołowni nieco mijają się z tymi, które snują liderzy PO.


Szymon Hołownia

Szymon Hołownia

Strajk Kobiet - Urszula i Szymon Hołownia

Strajk Kobiet - Urszula i Szymon Hołownia

Szymon i Urszula Hołownia wybory prezydenckie 2020

Szymon i Urszula Hołownia wybory prezydenckie 2020

Komentarze

 • Gośćxxx pisze:

  Teatr dla gojow. Oni są tacy sami

 • Gość pisze:

  Sam przegrasz, a z Tuskiem razem wygracie. Jak nie rozumiesz, to kiepsko to widzę co do twojej osoby. Trzeba trochę mysleć

 • Głos pisze:

  U steru władzy jest poważanie faktyczne lub udawane … Pan Tusk miał nie tylko zwolenników w tzw. europejskim czasie. Sztuką więc jest zyskać szacunek – uznanie działając głównie na krajowym rynku.

 • Gość pisze:

  Pan Tusk ma w całej Europie poważanie,jest dyplomata,politykiem wielkiego formatu. Niestety ,nie widzę w naszym kraju drugiego takiego polityka, poza Panem Wałęsą, który byłby w takim poważaniu. A co do P ana Hołowni, to mam wrażenie, że on walczy z OPOZYCJĄ. Ciosy poniżej pasa.

 • Gość pisze:

  Bardzo trafna opinią.Panie Hołownia, żeby cokolwiek mzmienić w naszym kraju to OPOZYCJA,musi zjednoczyć swoje siły, i mądry polityk powinien to wiedzieć. Pan nie po raz pierwszy zachowuje się jak dziecko w piaskownicy. Pan cały czas ma Plan na Polskę, tak jak i PIS,

 • Gość pisze:

  Kreatyn!
  Jak kazdy bedzie myslal tylko o swojej du… pie, to pislandia bedzie miala się dobrze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×