Szukaj

Kolejna śmierć w obsadzie „Świata według Kiepskich”. Produkcja zmaga się z czarną serią

Świat według Kiepskich - śmierć kolejnego aktora

Świat według Kiepskich - śmierć kolejnego aktora

Nie żyje kolejny aktor Świata według Kiepskich. Fani produkcji pożegnali odtwórcę jednej z epizodycznych, ale znaczących ról.

Świat według Kiepskich na antenie Polsatu zadebiutował w 1999 roku. Szybko stał się wielkim hitem stacji, a aktorzy, którzy w nim zagrali, zyskali ogromną popularność. Serial piętnuje różne wady oraz stereotypowy model życia polskiej rodziny, posługując się prostym humorem i zabawnym językiem bohaterów, co niezwykle przypadło do gustu widzom. Ostatnio jednak trwa czarna seria produkcji.

W ubiegłym roku odszedł Dariusz Gnatowski, który wcielał się w Arnolda Boczka. Pod koniec stycznia zmarł Ryszard Kotys, któremu popularność przyniosła rola Mariana Paździocha.

W lutym media obiegły kolejne smutne wieści. Grono wybitnych polskich aktorów uszczupliło się o wybitną postać, a Stanisław Wolski dołączył do kolegów z planu kultowego serialu.

Właśnie doszły wieści o odejściu kolejnej gwiazdy produkcji.

Nie żyje Mikołaj Müller, aktor Świata według Kiepskich

Mikołaj Müller zmarł 19 marca 2021 roku. O śmierci poinformował na Facebooku przyjaciel aktora, Leszek Kasprzak.

W dniu wczorajszym [31 marca, red.] na Karczewskim cmentarzu pożegnaliśmy wyjątkowego człowieka – Mikołaja Mullera. Kondukt nie był zbyt liczny ale myślę, że miły sercu Mikołaja w pełni oddawał to czemu poświęcał się z pasją – w ostatniej drodze towarzyszyli swojemu Mistrzowi jego niegdyś uczniowie, byli członkowie Zespołu Gębule.

W dniu wczorajszym na Karczewskim cmentarzu pożegnaliśmy wyjątkowego człowieka – Mikołaja Mullera. Kondukt nie był zbyt…

Posted by Leszek Kasprzak on Thursday, April 1, 2021

W słynnym serialu o rodzinie Kiepskich Mikołaj Müller zagrał jedną, ale znaczącą rolę w odcinku sylwestrowym pod tytułem Sylwester narodów. Wcielił się w majora Rybę, który podczas zabawy miał zająć się sztucznymi ogniami i całą pirotechniką. Wszystko się udało, jak trzeba, a na koniec bohater wystrzelił ładunki z armaty. Rok zakończył słowami: Lepiej tupnąć raz a dobrze, niż pierdzieć po kawałku.

Kim był Mikołaj Müller?

Mikołaj Müller urodził 22 lipca 1944 w Zwickau, a zmarł 19 marca 2021 w Karczewie‎. Był aktorem, śpiewakiem, lalkarzem, akompaniatorem, a także pedagogiem i z pasją oddawał się pracy z dziećmi i młodzieżą. Efektem był założony w 1994 roku w Karczewie Zespół Gębule. Popularyzował muzykę polskich kompozytorów. Z Zespołem nagrał trzy płyty m.in. utwory Moniuszki.

Zagrał w wielu serialach, w tym we wspomnianym już Świecie według Kiepskich, Plebanii, Kryminalnych, Na dobre i na złe.

Rodzinie i przyjaciołom składamy wyrazy współczucia.


Mikołaj Müller nie żyje

Mikołaj Müller nie żyje

Mikołaj Müller nie żyje

Mikołaj Müller nie żyje

Ryszard Kotys nie żyje

Ryszard Kotys nie żyje

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×