Skandal po finale Eurowizji. Lider zespołu Måneskin oskarżony o branie narkotyków. Wszystko nagrały kamery

Maneskin

Maneskin

Eurowizja 2021. Po finale konkursu pojawiły się oskarżenia internautów wobec lidera zwycięskiego zespołu Måneskin. Po sieci krąży nagranie, a internauci uważają, że kamery uwieczniły moment, gdy muzyk zażywa kokainę. Jest komentarz zespołu.

Wczoraj byliśmy świadkami finałowego koncertu 65. Konkursu Piosenki Eurowizji. Na scenie stanęło ponownie 26 wykonawców z całej Europy, którzy walczyli o wygraną w muzycznym wydarzeniu. Zostali oni wyłonieni podczas dwóch półfinałów, które odbyły się kolejno 18 i 20 maja. Niestety wśród gwiazd, które mogły jeszcze raz pojawić się na scenie, nie znalazł się Rafał Brzozowski ze swoim utworem The Ride. Już od kilku tygodni bukmacherzy typowali prawdopodobnych zwycięzców, niestety wśród nich nie było reprezentanta Polski.

Od samego początku w czołówce znajdowały się natomiast Włochy i formacja Måneskin. Wczorajszego wieczoru udowodnili oni, że nie mają sobie równych. Podczas finałowego koncertu dali popis swoich wokalnych możliwości, a ciężkie gitarowe brzmienia podbiły serca Europejczyków. Zespół zdobył największą ilość punktów i odniósł historyczne zwycięstwo. Przed udziałem w konkursie musieli oni jednak poddać swoją piosenkę kilku modyfikacjom, ponieważ nie była zgodna z regulaminem.

Eurowizja 2021: Måneskin oskarżony o branie narkotyków podczas koncertu

Włoska formacja Måneskin dosłownie rozniosła wczoraj scenę. Muzycy dali prawdziwy popis wokalny, oraz instrumentalny. Członkowie zespołu, gdy dostawali kolejne punkty podczas głosowania, nie ukrywali swojej wielkiej radości. Okazało się, że europejska publiczność znudzona była lekkimi balladami i wybrała ciężkie brzmienia. Po ogłoszeniu ostatecznych wyników i wielkim tryumfie cały zespół szalał z radości.

Tuż po finale w sieci zaczęły pojawiać się głosy internautów, którzy zaczęli podejrzewać lidera formacji Damiano Davida o to, że podczas koncertu zażywał narkotyki. W czasie gdy przebywał w tak zwanym green roomie, gdzie oczekiwano na wyniki, kilkukrotnie pochylał głowę nad stolikiem, co zarejestrowały kamery. Nie wiadomo jednak, co znajdowało się na blacie, ponieważ wszystko zasłaniały stojące tam kubki.

Wyobrażam sobie, że Włochy są zdyskwalifikowane, ponieważ jestem pewien, że widziałem przed kamerą, jak wciągał narkotyki! – napisał jeden z internautów na Twitterze i zamieścił krótkie nagranie.

Sprawa lotem błyskawicy dotarła do zespołu, który postanowił wydać oficjalne oświadczenie na swoim Instagramie. Muzycy nie ukrywają, że są zszokowani pojawiającymi się oskarżeniami.

Jesteśmy naprawdę zszokowani tym, co niektórzy mówią o zażywaniu narkotyków przez Damiano. Naprawdę jesteśmy PRZECIWNI NARKOTYKOM i nigdy nie używaliśmy kokainy. Jesteśmy gotowi na zrobienie testów, ponieważ nie mamy nic do ukrycia. Jesteśmy tutaj, aby grać naszą muzykę, bardzo cieszymy się z wygranej w Eurowizji i chcemy podziękować wszystkim za wsparcie. Rock’n Roll nigdy nie umiera. Kochamy was! – czytamy w oświadczeniu zespołu.

Wokalista został zapytany o całe zdarzenie również na konferencji prasowej, która miała miejsce tuż po wygranym konkursie. Wytłumaczył się z tego co nagrały kamery.

Nie zażywam narkotyków. Tomas stłukł szklankę nogą. Nie zażywam kokainy… Proszę, nie mów tak – wyjaśnił sytuację.

Swoje nachylanie się nad stołem tłumaczył tym, że próbował posprzątać rozbite szkło, które leżało dookoła ich stolika.

Aktualizacja artykułu. Wyniki testu Damiano Davida na obecność narkotyków

Damiano David w wyniku oskarżeń pojawiających się w mediach zaprooponował w jednym z wywiadów, że podda się testom na obecnośc narkotyków. Tego też dokonał. Włoski nadawaca po ogłoszeniu wyników badania opublikował stosowny komunikat, w którym poinformował, że test dał wynik negatywny.

W następstwie zarzutów o zażywanie narkotyków podczas finału Konkursu Piosenki Eurowizji w sobotę 22 maja, Europejska Unia Nadawców na wniosek delegacji włoskiej przeprowadziła dokładną analizę faktów, w tym wszystkich dostępnych nagrań. Test na obecność narkotyków, który został dzisiaj dobrowolnie przeprowadzony przez wokalistę zespołu Maneskin, okazał się negatywny – czytamy we włoskim komunikacie.

Okazało się, że lider włoskiego zespołu nie brał narkotyków podczas Eurowizji 2021.


Maneskin - Eurowizja 2021

Maneskin - Eurowizja 2021

Oświadczenie zespołu Maneskin

Oświadczenie zespołu Maneskin

Eurowizja 2021 Włochy wygrały. Maneskin po ogłoszeniu wyników

Eurowizja 2021 Włochy wygrały. Maneskin po ogłoszeniu wyników

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×