Damiano David z Måneskin poddał się testowi na obecność narkotyków. Jest wynik i oficjalne wyjaśnienie

Damiano David narkotyki

Damiano David narkotyki

Włoska formacja Måneskin została oskarżona o zażywanie narkotyków podczas konkursu Eurowizja 2021. Muzycy dobrowolnie poddali się testowi na obecność substancji odurzających. Są wyniki.

Włoska formacja Måneskin wygrała 65. Konkurs Piosenki Eurowizji. Zdobyła największą ilość punktów od widzów, bo aż 318, i 206 od jury (3. miejsce), dzięki czemu odniosła spektakularne zwycięstwo. Radość członków zespołu nie miała granic. Zakłóciła ją jednak sytuacja zza kulis.

Tuż po finale w sieci pojawiły się głosy internautów, którzy zaczęli podejrzewać lidera formacji Damiano Davida o to, że zażywał narkotyki. W czasie gdy przebywał w tak zwanym green roomie, gdzie oczekiwano na wyniki, kilkukrotnie pochylał głowę nad stolikiem, co zarejestrowały kamery, a widzowie zinterpretowali jednoznacznie.

Damiano David z Maneskin wciągał kokainę na Eurowizji 2021?

Damiano David z Maneskin wciągał kokainę na Eurowizji 2021?

Sprawa dotarła do zespołu, który postanowił wydać oficjalne oświadczenie na swoim Instagramie. Muzycy nie ukrywali, że oskarżenia ich zszokowały:

Jesteśmy naprawdę zszokowani tym, co niektórzy mówią o zażywaniu narkotyków przez Damiano. Naprawdę jesteśmy PRZECIWNI NARKOTYKOM i nigdy nie używaliśmy kokainy. Jesteśmy gotowi na zrobienie testów, ponieważ nie mamy nic do ukrycia. Jesteśmy tutaj, aby grać naszą muzykę, bardzo cieszymy się z wygranej w Eurowizji i chcemy podziękować wszystkim za wsparcie. Rock’n Roll nigdy nie umiera. Kochamy was! – napisano.

Damiano David zapytany o całe zdarzenie na konferencji prasowej, która miała miejsce tuż po wygranym konkursie, mówił:

Nie zażywam narkotyków. Tomas stłukł szklankę nogą. Nie zażywam kokainy… Proszę, nie mów tak.

Wytłumaczył sytuację tym, że starał się zebrać potłuczone przez kolegę z zespołu szkło. Jednak echa sprawy były nieprzyjemne. W efekcie muzycy postanowili poddać się testowi na obecność narkotyków.

Damiano David z Måneskin brał narkotyki na Eurowizji? Jest wynik testu

Damiano David był zaskoczony oskarżeniami. Osobiście zaproponował w jednym z wywiadów, że podda się badaniu, które rozwieje wszelki wątpliwości w kwestii środków odurzających. Włoski nadawca wystosował oświadczenie w sprawie.

W następstwie zarzutów o zażywanie narkotyków podczas finału Konkursu Piosenki Eurowizji w sobotę 22 maja, Europejska Unia Nadawców na wniosek delegacji włoskiej przeprowadziła dokładną analizę faktów, w tym wszystkich dostępnych nagrań. Test na obecność narkotyków, który został dzisiaj dobrowolnie przeprowadzony przez wokalistę zespołu Maneskin, okazał się negatywny – czytamy we włoskim komunikacie.

Jak widać, zapewnienia muzyka zaraz po ujawnieniu oskarżeń, były zgodne z prawdą, a artyści wielki sukces świętowali wyłącznie szampanem.

Dwuznacznie zinterpretowana sytuacja poniżej:


Maneskin - Eurowizja 2021

Maneskin - Eurowizja 2021

Eurowizja 2021 Włochy wygrały. Maneskin po ogłoszeniu wyników

Eurowizja 2021 Włochy wygrały. Maneskin po ogłoszeniu wyników

Eurowizja 2021 Włochy wygrały. Maneskin po ogłoszeniu wyników

Eurowizja 2021 Włochy wygrały. Maneskin po ogłoszeniu wyników

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×