Lewandowski odpowiada Messiemu na gratulacje. Mówi wprost jak bardzo przeżył wyniki Złotej Piłki. „To nie był jeden czy dwa dni smutku”

Robert Lewandowski i Lionel Messi

Robert Lewandowski i Lionel Messi

Robert Lewandowski wypowiedział się na temat Lionela Messiego. Anglicy wykorzystali to do nakręcenia przeciwko niemu hejtu. Co takiego powiedział nasz piłkarz?

Robert Lewandowski nie zdobył w tym roku Złotej Piłki. Nagroda przypadła Argentyńczykowi Lionelowi Messiemu. Sam „Lewy” dostał drugie miejsce w plebiscycie. Nagrodę przyjął podczas wielkiej gali w Paryżu. Towarzyszyły mu tam: jego żona – Anna Lewandowska, siostra – Milena Lewandowska-Miros i mama – Iwona Lewandowska. Wszystkie podbiły internet swoimi kreacjami. Przegrana Lewandowskiego wywołała burzę! Wiele osób uznaje, że to właśnie jemu należy się nagroda. Oto komentarze, jakie pojawiły się w sieci po ogłoszeniu werdyktu:

 • Ty jesteś prawdziwym zwycięzcą.

 • To śmieszne. Robert ty powinieneś wygrać.

 • Zostałeś okradziony z nagrody.

 • Niech Messi oddaje Złotą Piłkę.

 • Prawdziwy i jedyny zwycięzca.

 • To niesprawiedliwe. Tak nie powinno być.

Warto dodać, że komentarze o takiej treści nie były dodawane tylko przez Polaków – podobną opinię podzielają dziesiątki tysięcy użytkowników sieci z niemal całego świata! Zresztą wątpliwy sukces Messiego jest podważany nawet w Argentynie. Media w ojczyźnie piłkarza uważają, że Lewandowski bardziej zasłużył na docenienie. To wiele mówi o nastrojach panujących w świecie futbolu.

Sam Messi, gdy odbierał Złotą Piłkę za 2021 rok, powiedział, że znany Polak powinien dostać nagrodę za poprzedni rok, czego jednak nie można uznać za szczere, ponieważ on sam w ubiegłorocznym plebiscycie FIFA na Najlepszego Piłkarza 2020 zagłosował na zupełnie innych sportowców. Jego głosy powędrowały do Brazylijczyka Neymara i Francuza Kyliana Mbappe.

Robert Lewandowski odpowiedział Lionelowi Messiemu. Wywołało to falę hejtu

Robert Lewandowski został poproszony o komentarz do słów Messiego w wywiadzie z dziennikarzem sportowym Mateuszem Borkiem. Ten odpowiedział mu:

Chciałbym, żeby to była szczera deklaracja wielkiego piłkarza i żeby nie były to puste słowa. (…) Oczywiście ja się nie napinam, nie napalam. To są plebiscyty wokół tego co się robi. Dzisiaj jestem skupiony na innych rzeczach, ale z drugiej strony, jeżeli jesteś tak blisko, tak blisko i jednocześnie tak daleko, to gdzieś tam ten niedosyt jest.

Chwilę później dodał, że nie spodziewał się takich wyników plebiscytu i zrobiło mu się zwyczajnie przykro:

Powiem szczerze, że po tym, jak dowiedziałem się, jakie są wyniki plebiscytu, to był we mnie smutek. I to nie był jeden czy dwa dni, dłużej to trwało.

Część zachodnich mediów odnotowało słowa „Lewego”. Większość z nich zrobiła to w należyty sposób. Nie można tego powiedzieć o angielskim tabloidzie Daily Mail, który błędnie stwierdził, że Lewandowski „uderzył” w swojego argentyńskiego przeciwnika i zażądał od niego, aby wypowiadał się w szczerszy sposób, zamiast wygłaszać „puste słowa”. Nie trudno dziwić się temu, że tak mylna interpretacja słów Lewandowskiego doprowadziła do wylania się na niego hektolitrów pomyj ze strony wiernych kibiców Messiego.

Sam Lewandowski odniósł się do błędnego przetłumaczenia jego słów w rozmowie dla jednego z niemieckich czasopism futbolowych. Starannie wytłumaczył w niej:

Moje słowa w rozmowie z polską telewizją są obecnie błędnie tłumaczone. Nigdy nie chciałem powiedzieć, że słowa Lionela Messiego nie były poważne i szczere. Wręcz przeciwnie. Byłem bardzo poruszony i zachwycony przemówieniem Lionela Messiego na imprezie w Paryżu, w którym wyraził, że jego zdaniem zasłużyłem na Złotą Piłkę 2020. Szanuję i doceniam Lionela Messiego ponad miarę i po raz kolejny gratuluję mu zdobycia Złotej Piłki 2021.

Mamy nadzieję, że ten przekaz „Lewego” trafi do jego hejterów i sprawi, że przestaną oni cytować błędne tłumaczenia z brytyjskiej prasy brukowej.

Rozmowę Lewandowskiego z Borkiem możecie obejrzeć pod poniższym linkiem.


Lionel Messi ze Złotą Piłką

Lionel Messi ze Złotą Piłką

Robert Lewandowski najlepszym napastnikiem roku 2021

Robert Lewandowski najlepszym napastnikiem roku 2021

Robert Lewandowski - mecz Polska -Węgry

Robert Lewandowski - mecz Polska -Węgry

Komentarze

 • Gość pisze:

  Powinien dostać tą nagrodę,ciężko pracował na to,natomiast kreacje siostry i matki to żadna rewelacja jak na taką imprezę,Anka wyglądała fantastycznie.

 • Gość pisze:

  Na arenie międzynarodowej nigdy nie mówi się szczerze. Lewandowski wypowiedział się emocjonalnie, że jest rozczarowany. No to potem kazali mu się tłumaczyć i przepraszać. Taki jest świat!

  • Gość pisze:

   Tak w tym świecie obecnie kłamstwo się liczy. A ludze prawdy i honoru idą na odstafke.

 • Gość pisze:

  Należała mu się

 • Gość pisze:

  Przecież to wy zawsze z zachwytem cytujecie wszystkie bzdury które Daliy Mail jak prawdy objawione głosi na temat Harego i Meghan, a wy to z rozkoszą przedrukowujecie żeby podpuścić rodzimych hejterów. A jak teraz zhejtowali polaka to nagle oburzenie?

 • Gość pisze:

  Facet taka żebraninę uprawia, ze normalniw czlowiekowi wstyd jest za niego.
  NIE, NIE JEST NR 1. Messi i Ronaldo, to perelki. Niesamowicie utalentiwani gracze, ktorzy sami potrafią piciagnac mecz. A Lewy, jak mu ktos piłki pod nos nie poda, to go nie ma.

  • Gość pisze:

   Lewandowska jak Karolak, którykolwiek kanał włączysz ,wszedzie z niä reklamy

  • Kamil pisze:

   Po co tam w ogóle poleciałeś, gdybym ja był na twoim miejscu powiedział bym co myślę o tym plebiscycie, że to dno i kilometr mułu, pewnie trzęsły im się dupy ze tak zrobisz ale wypuścili przeciek że jakaś ważna nagrodę dostaniesz i dałeś się kupić, mogłeś obniżyć range złotej piłki do zera dzień wcześniej Ronaldo to zrobił. Słabo lewy tego ci nie wybacze

  • Gość pisze:

   Zgadzam się!!!

 • Gość pisze:

  Messi jest bardziej popularny i do tego mega zdolny. Wcale nie dziwię się że wygrał kolejny rok. A Lewandowski z żoną mógłby trochę przystosować z tymi reklamami. Nie każdy dobrze na to patrzy jak wiecznie chcą więcej i więcej…Ambicja ponad umiar.

 • Gość pisze:

  Taki lat nie znam ale 30lat więc mają gorzej wczoraj byłem biedakiem a dzisiaj jestem biliarderem zycie toczy się dalej dom praca basen mld dzieci do wykarmienia takźe nudy nie ma ha ha i to tyle

 • Gość pisze:

  Panie Robercie jest Pan wspaniałym człowiekiem i oczywiście piłkarzem. Uważam , że Messi powiedział szczerze to co myśli… Słuchałam transmisji… Hejterzy to ludzie zazdrośni i z frustrowani… Przykro.. Pozdrawiam serdecznie

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×