Szukaj

Robert Lewandowski dostaje mniejszą pensję na własną prośbę. Różnicę przekazał pracownikom klubu

Robert Lewandowski obniżył sobie pensję w klubie Bayern Monachium. O ile? Dlaczego się na to zdecydował? Niemiecki tabloid ujawnia szczegóły.
Robert Lewandowski

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski i jego żona Ania niedawno zdobyli się na gest, o którym mówiły media na całym świecie. Przekazali aż milion euro na walkę z koronawirusem. Jak informuje Sport.pl, część z nich zostanie przeznaczona na pomoc wszystkim jednoimiennym szpitalom zakaźnym w Polsce, pozostała na inne cele związane z epidemią.

Robert Lewandowski zmniejsza pensje. O ile?

Przekazanie pieniędzy dla polski to niejedyny gest, na który zdobył się Lewandowski. Okazuje się, że Robert zgodził się też na obniżenie swojej pensji. Jak donosi niemiecki Bild, piłkarze, członkowie rady nadzorczej i zarządu Bayernu Monachium zmniejszyli swoje wynagrodzenie o  jedną piątą. Niższą wypłatę otrzymają w momencie, gdy ze względu na panującą pandemię nie mogą wykonywać swojej pracy.

W ten sposób chcą zabezpieczyć sytuację finansową pracowników niższego szczebla w klubie. Takie decyzje zapadły podczas spotkania sześcioosobowej rady drużyny, w której skład wchodzi m.in. Lewandowski.

Robert Lewandowski - Walentynki 2020

Robert Lewandowski zgodził się na obniżenie swojej pensji

Ile Robert Lewandowski zarabiał w Bayernie Monachium?

Ile zarabiał więc Lewandowski? Jak podawał w zeszłym roku Super Express, w sierpniu dostał podwyżkę z 15 na 20 milionów euro rocznie (ponad 87 milionów złotych). Według doniesień tabloidu apelował o nią nie sam Robert, a legendarny piłkarz Bayernu, Lothar Matthaeus, który docenił to, jak bardzo mężczyzna jest zaangażowany w swoją pracę:

Od dołączenia do Bayernu Lewandowski zagrał 96 procent meczów zespołu. To uświadomiło mi, że on nie zarabia wystarczająco dużo, zwłaszcza gdy patrzy się na jego statystyki. Piłkarz z takimi osiągnięciami powinien zarabiać więcej niż ktoś, kto gra w połowie spotkań – stwierdził w tamtym czasie Niemiec.

Zobacz także: Kolejny piłkarz ma koronawirusa. Gra z Polakami. Robert Lewandowski wystosował oświadczenie


Robert Lewandowski - apel w sprawie koronawirusa

Robert Lewandowski - apel w sprawie koronawirusa

Robert Lewandowski - Walentynki 2020

Robert Lewandowski - Walentynki 2020

Robert Lewandowski – gala Piłki Nożnej

Robert Lewandowski – gala Piłki Nożnej

Dodaj komentarz

Polecane dla Ciebie

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×