Pogrzeb Kamila Durczoka. Brat dziennikarza nie życzy sobie dokumentowania ceremonii. Gorzkie słowa pod adresem mediów

Kamil Durczok

Kamil Durczok

Pogrzeb Kamila Durczoka ma mieć charakter prywatny. Rodzina tuż przed ceremonią wystosowała szczególną prośbę do mediów. O co apeluje brat dziennikarza?

Kamil Durczok zmarł 16 listopada nad ranem. O wszystkim jako pierwszy poinformował portal Press.pl, a informacje te potwierdziła najbliższa rodzina. Uwielbiany przez Polaków dziennikarz miał zaledwie 53 lata. Chociaż wiadomo było, że od dawna boryka się ze zdrowotnymi problemami, jego nagłe odejście było ogromny ciosem dla rodziny, przyjaciół i jego fanów. W piękny sposób w social mediach pożegnała go była żona, która opublikowała serię ich wspólnych zdjęć z młodości. Przyznała, że takiego chce go zapamiętać.

Tuż po tym, jak informacja o śmierci dziennikarza trafiła do mediów również Julia Oleś, z którą spotykał się przez dwa lata, uczciła jego pamięć w bardzo wzruszający sposób. Na Instagramie udostępniła piosenkę Franka Sinatry My Way pisząc: „Tak jak prosiłeś”.

Pogrzeb Kamila Durczoka. Szczególna prośba rodziny

Kamil w poniedziałek po południu trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. Kornela Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Był w stanie ciężkim, a lekarze do ostatnich chwil walczyli o to, żeby go uratować.

Stan pacjenta określano jako bardzo ciężki. Pacjent zmarł o godzinie 4.23 (16.11 br.) w wyniku zaostrzenia przewlekłej choroby i zatrzymania krążenia. Łączymy się myślami z rodziną w tym trudnym czasie oraz składamy najszczersze wyrazy współczucia – poinformowała placówka.

Jeszcze tego samego dnia  podano informacje o pogrzebie Kamila. Zaplanowano go na 19 listopada. Ceremonia ma się rozpocząć o godzinie 9.00  w kościele Trójcy Przenajświętszej Katowice Kostuchna. Rodzina zaapelowała o to, aby pożegnanie miało charakter prywatny i odbyło się bez udziału prasy.

Wolą moją, jak i mojej rodziny, w związku z rodzinnym charakterem pogrzebu mojego brata Kamila Durczoka, oświadczam, że nie życzymy sobie udziału wszelkich mediów w tym wydarzeniu, a tym bardziej jakiegokolwiek jego dokumentowania. Bardzo prosimy o uszanowanie naszej decyzji – prosi Dominik Durczok, brat Kamila.

Wiadomo jednak, że rodzina zadbała o piękna oprawę ceremonii. W ostatniej drodze towarzyszyła mu będzie orkiestra górnicza, a w kościele na organach zagra polski kompozytor Józef Skrzek. Kilka słów ma także powiedzieć do żałobników jego brat. Urna z prochami dziennikarza spocznie na pobliskim cmentarzu w rodzinnym grobowcu, gdzie pochowany jest jego ojciec.


Grób Kamila Durczoka

Grób Kamila Durczoka

Grób Kamila Durczoka

Grób Kamila Durczoka

Grób Kamila Durczoka

Grób Kamila Durczoka

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×