Partnerka Damiano z Måneskin jest poważnie chora. Rzadkie schorzenie rujnuje jej życie i powoduje niewyobrażalny ból

Damiano David i Giorgia Soleri

Damiano David i Giorgia Soleri

Dziewczyna wokalisty Damiano Davida z zespołu Måneskin przeżywa koszmar. Zmaga się z rzadką i bardzo bolesną chorobą. Co jej dolega?

Måneskin wygrał Konkurs Eurowizji 2021. Włoski zespół nie był faworytem jury, ale w głosowaniu zdołał zdeklasować konkurencję. Gdy zsumowano punkty, grupa wysunęła się na prowadzenie, zostawiając w tyle resztę uczestników.

Zespół zdobył przychylność Europejczyków utworem Zitti e buoni. Równie fenomenalnie na listach przebojów w naszym państwie radził sobie ich drugi singiel – I Wanna Be Your Slave. Także i ten przebój został nagrodzony platyną. Ponadto członkowie formacji otrzymali statuetkę telewizji Polsat podczas występu w Sopocie. Wkrótce potem basistka zespołu, Victoria De Angelis, pozbyła się nagrody, wręczając ją przypadkowemu fanowi, co spotkało się z wieloma kontrowersjami.

Polscy fani doceniają zwłaszcza wokalistę Damiano Davida. Mężczyzna jest w związku z Giorgią Soleri, która poruszyła w mediach ważny temat. Okazuje się, że kobieta zmaga się z poważną chorobą.

Partnerka Damiano z zespołu Måneskin jest chora. Co jej dolega?

Giorgia wyjawiła w mediach, że cierpi na wulwodynię. Jest to dysfunkcja polegająca na chronicznym bólu w genitaliach. Towarzyszą jej symptomy, takie jak pieczenie, suchość i nadwrażliwość. Objawy mogą się utrzymywać nawet przez lata. Ból jest tak silny, że nie pozwala np. na uprawianie seksu, jazdę na rowerze czy krzyżowanie nóg.

Partnerka Damiano na początku musiała się zmagać z głosami osób, które nie wierzyły w jej problem.

Usłyszałam wszystko, że jestem szalona, niespokojna, oziębła, kłamczucha, że boję się seksu, że powinnam się więcej masturbować. Najgorszą częścią choroby jest skrajna samotność, która cię spotyka, bycie osądzoną i niezrozumianą przez tych, którzy powinni postawić diagnozę. Uczysz się uznawać ból za część ciebie i twoją codzienność – wyznała.

Dodała, że choroba kosztuje ją sporo wyrzeczeń:

Żadnych obcisłych dżinsów, żadnych rajstop, żadnego kwaśnego jedzenia, żadnego alkoholu, żadnego cukru, żadnej kolorowej lub syntetycznej bielizny, żadnego wychodzenia wieczorem, nic. Nawet planowanie wakacji staje się koszmarem, wiedząc, że możesz je spędzić leżąc w łóżku i cierpiąc.

Giorgia opisała swoją chorobę za pośrednictwem Instagrama.

Kobieta nie po raz pierwszy otworzyła się na ten temat. Rok temu wzięła udział w konferencji poświęconej temu zagadnieniu. Na wulwodynię może cierpieć nawet 16% pań.


Giorgia Soleri

Giorgia Soleri

Damiano David z Maneskin

Damiano David z Maneskin

Giorgia Soleri

Giorgia Soleri

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×