Maneskin ostentacyjnie pozbyli się statuetki z Sopotu. Takiego zachowania nikt nie przewidział. „Co za wstyd dla Polski”

Maneskin

Maneskin

Måneskin, włoscy zwycięzcy Eurowizji, byli gośćmi specjalnymi Polsat SuperHit Festiwal 2021 w Sopocie. Odebrali kilka wyróżnień, w tym statuetkę od Polsatu. Już się jednak pozbyli nagrody, co zostało nagrane przez fanów i podbija sieć.

Wielka impreza w Operze Leśnej w Sopocie to prawdziwa gratka dla fanów muzyki. Na scenie zaprezentowały się największe gwiazdy w koncercie Najlepsi z najlepszych. Wśród nich nie zabrakło Andrzeja Piasecznego, Kayah, Bednarka, czy też szokującego stylizacją Michała Szpaka, który zaprezentował premierowy utwór Hiob. Jednak to gość specjalny, zespół Måneskin, był bardzo wyczekiwany przez fanów.

Włosi zostali wyróżnieni złotymi płytami i statuetką od Polsatu, której już się pozbyli, oddając ją przypadkowo spotkanym wielbicielom.

Måneskin pozbył się nagrody wręczonej im w Sopocie

Zespół Måneskin był zagraniczną gwiazdą specjalną sobotniego koncertu Polsat SuperHit Festiwal 2021. Artyści podbili serca telewidzów swoim żywiołowym występem oraz emocjonalnym apelem, który wystosowali ze sceny w kierunku homofobów. Kiedy zagrali swój najnowszy przebój I Wanna Be Your Slave, pod koniec występu lider i wokalista Maneskin – Damiano David – pocałował swojego kolegę z grupy, po czym zwrócił się widzów:

Wierzymy, że doczekamy czasów, że każdy będzie mógł to zrobić bez żadnych obaw. Wszyscy powinniśmy być całkowicie wolni i być tymi, kim – ku*wa – chcemy być! Dziękujemy, Polsko. Miłość nigdy nie jest czymś złym!

Po występie odebrali z rąk prowadzących – Karoliny Gilon i Macieja Dowbora – złote płyty za sprzedaż najnowszego albumu i eurowizyjnego singla, a także pamiątkową nagrodę od telewizji Polsat, którą wręczył im Michał Szpak. Do końca nie jest jasne, za co miało być to wyróżnienie.

Muzycy już się go pozbyli. Na nagraniu udostępnionym przez fanów grupy widać, że Victoria De Angelis – współzałożycielka i basistka zespołu Måneskin – podchodzi do grupy wielbicieli z polsatowską statuetką w ręku. Zwraca się do wielbicielki, zachęcając ją do wzięcia nagrody.

Hej! Chcesz to? To nasza nagroda z wczoraj. Śmiało bierz, to prezent! – mówiła.

Na reakcję internautów nie trzeba było długo czekać.

 • To w sumie jedyna rzecz, którą mogli zrobić z tą nagrodą, ponieważ nikt im nie powiedział, za co właściwie ją dostali. Wszystko było mówione po polsku, a facet [Michał Szpak – red.], który im ją wręczał, wykrzyknął tylko »Ciao, motherfuckers!« i wcisnął Damiano ten kawałek szkła – napisał jeden z internautów.
 • Co za wstyd dla Polski… No cóż, mocno zasłużony wstyd.
 • Oddawanie nagrody tak, jakby była bezużyteczna, to niezły kop w tyłek – piszą.

Są także tacy, którzy łagodzą sytuację i piszą, że Maneskin chcieli w ten sposób podziękować fanom, że to dzięki nim otrzymali statuetkę.


Maneskin - Sopot 2021

Maneskin - Sopot 2021

Maneskin - Sopot 2021

Maneskin - Sopot 2021

Maneskin - Sopot 2021

Maneskin - Sopot 2021

Komentarze

 • Gośćmiu pisze:

  Tacy artyści jak Manekin czy Szpak, to bardzo pokrzywdzone osoby, które doświadczyły w dzieciństwie złych rzeczy i nie chcą dać sobie pomóc, ale nie oni sami są tu najgorsi lecz ci, którzy ich tak bardzo lansują oraz ich „ideały”. Tych trzeba się bać, bo to „niewidzialne ” osoby, których intencją jest zło.

 • Gość pisze:

  No i kolejny dodał sobie wartości. Takie „cuś „”w dzisiejszch czasach leczy się.

 • Normalny. pisze:

  Jaki wstyd dla Polski.? Takie zachowanie świadczy o kulturze osobistej obdarowanych.Taki teraz ten świat,gdzie nie zajrzysz mniejsze lub wieksze bagienko.

 • Gość pisze:

  Mogli posypać im kreskę z pewnością by jej nie oddali ;d

 • Gość pisze:

  Mogli oddać na jakąś aukcję charytatywną…

 • Gośćmi pisze:

  Polstowski Cyrk na czele z Plastkowym Ibiszem i całą resztą a niby ratują Świat no ale dla kasy zrobią wszystko i nic to tak jak w Sopocie

 • Katarzyna pisze:

  Eurowizja, Sopot itd., a oni ciagle i z uporem udają alternatywę. Kasa nie śmierdzi, ale teatr dla gawiedzi musi być.

 • Gość pisze:

  Cały festiwal to wstyd

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×