Szukaj

Pogrzeb Papcia Chmiela. Tłumy na uroczystości i transmisja na żywo

Papcio Chmiel nie żyje

Papcio Chmiel nie żyje

Henryk Jerzy Chmielewski nie żyje. W sieci właśnie pojawił się nekrolog, w którym poinformowano o szczegółach pochówku. Pogrzeb słynnego rysownika odbędzie się w przyszłym tygodniu. 

Henryk Jerzy Chmielewski znany jako Papcio Chmiel nie żyje. Twórca komiksów o Tytusie, Romku i A’Tomku odszedł w wieku 97 lat. Informacja o jego śmierci obiegła media 22 stycznia. O wszystkim poinformował jego fanów Piotr Kasiński, współorganizator Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. Wszystko w swoim wpisie na Facebooku potwierdziło wydawnictwo Prószyński i S-ka.

Dziś nadeszła bardzo smutna wiadomość – nie żyje Henryk Jerzy Chmielewski (Papcio Chmiel) najpopularniejszy autor komiksów w Polsce, grafik, rysownik i publicysta, nestor i mistrz polskich twórców komiksów – napisano na Facebooku wydawnictwa.

Jego śmierć wstrząsnęła fanami, którzy pięknie żegnali go w komentarzach i składali kondolencje najbliższej rodzinie. Twórcę postanowił w piękny sposób pożegnać także Andrzej Duda.

Na Wieczną Wartę odszedł „Papcio Chmiel”, Henryk J. Chmielewski – rysownik, autor komiksów o przygodach Tytusa Romka i A’Tomka. Żołnierz AK i Powstaniec Warszawski. Harcerz 70 WDH. Dla ludzi mojego pokolenia, dorastających kiedyś na Jego komiksach, kończy się jakaś epoka. RiP – napisał Andrzej Duda.

Już w przyszłym tygodniu odbędzie się pogrzeb słynnego rysownika. Wydawnictwo Prószyński i S-ka podało właśnie wszystkie szczegóły tego wydarzenia.

Pogrzeb Henryka Chmielewskiego: kiedy i gdzie się odbędzie?

Papcio Chmiel był postacią kultową. Wiele osób chciałoby pożegnać twórcę komiksów i uczestniczyć w jego ostatniej drodze. Niestety ze względu na pandemię koronawirusa takie możliwości są dosyć ograniczone. Organizatorzy pożegnania wzięli to jednak pod uwagę i poinformowali, że wszystko będzie transmitowane w mediach społecznościowych. Henryk Chmielewski zostanie pochowany na Cmentarzu Bródnowskim, a ceremonia pochówku będzie miała charakter państwowy.

Uroczystości pogrzebowe Henryk Jerzego Chmielewskiego „Papcia Chmiela” odbędą się 10 lutego 2021 roku o godzinie 13.00 w Domu Pogrzebowym na Powązkach Wojskowych, po czym nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego na Cmentarz Bródnowski. Pogrzeb będzie miał charakter uroczystości państwowej. Ze względu na panującą pandemię i konieczność ograniczenia liczby uczestników zapewniamy transmisję z uroczystości w mediach społecznościowych.

W środę, 10 lutego, pożegnamy Papcia.

Posted by Prószyński i S-ka on Friday, February 5, 2021

W środę 10 lutego o godzinie 13.00 rozpocznie się pożegnanie, w którym będą mogli uczestniczyć wszyscy jego fani. Papcio Chmiel zmarł w wieku 97 lat, a do ostatniej chwili pracował. Za kilka dni miał ukazać się jego kolejny album. Niestety nie doczekał tej chwili.


Papcio Chmiel, Henryk Jerzy Chmielewski, nie żyje

Papcio Chmiel, Henryk Jerzy Chmielewski, nie żyje

Papcio Chmiel, Henryk Jerzy Chmielewski, nie żyje

Papcio Chmiel, Henryk Jerzy Chmielewski, nie żyje

Papcio Chmiel nie żyje

Papcio Chmiel nie żyje

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×