Odchodzący członkowie Ekipy Friza przerywają milczenie. W ich oświadczeniu padają mocne słowa

Oświadczenie członków Ekipy

Oświadczenie członków Ekipy

Ekipa Friza jakiś czas temu zakończyła działalność. Rozstanie nie należy do łatwych, bo okazuje się, że to też konice przyjaźni. Kilkoro członków złożyło wypowiedzenie obowiązujących ich umów, a teraz napisali oświadczenie. Co w nim wyjaśnili?

Karol Friz Wiśniewski, to jeden z najpopularniejszych youtuberów w Polsce. Udało mu się skupić wokół siebie ogromną liczbę fanów. Razem z kilkorgiem przyjaciół stworzył też Ekip, w której skład weszli Wersow, Mini Majk, Murcix, Tromba, Wujek Łuki, Patecki, Fusialka, Poczciwy Krzychu, a także Marcysia Ryskala. Razem zamieszkał i wspólnie wrzucali nowe treści do sieci, robiąc prawdziwą furorę.

Grupa zaczęła zarabiać spore pieniądze i stała się marką, firma weszła też na giełdę. Na rynku pojawiło się kilka produktów sygnowanych logo Ekipy, a każdy okazywał się wielkim hitem, wystarczy przypomnieć słynne lody.

Jakiś czas temu Friz i Wersow kupili luksusową nieruchomość, a pozostali w większości zdecydowali się na wynajem mieszkań. Ostatnio w sieci aż huczy na temat konfliktów w Ekipie. Założyciel projektu skomentował sytuację.

Wszędzie to mówię i podkreślę jeszcze raz, to zupełnie normalnie i nie ma w tym nic dziwnego, że masz z kimś mniejszy vibe. Wspólny projekt się kończy i każdy samodzielnie wybiera swoją następną drogę — napisał.

Teraz część Ekipy chce zerwać umowy i odejść ze spółki. W tym celu wydali specjalne oświadczenie. Co w nim napisali?

Oświadczenie odchodzących z Ekipy youtuberów. Co napisali?

Ekipa Friza składała się z całej grupy youtuberów, a oficjalne wypowiedzenia złożyło sześcioro z nich. Portal Wirtualne Media informował, że chodzi o długotrwałe umowy, które dotyczą upubliczniania wizerunku i zarządzania kampaniami reklamowymi.

W komunikacie giełdowym Ekipy Holding, notowanej na bocznym rynku giełdowym NewConnect od maja br., wyliczono, że wypowiedzenia umów z firmą i jej spółką zależną Ekipa Management złożyli Maria Ryskala (znana pod pseudonimem Marcysia), Marta Błoch (ps. Murcix), Mateusz Trąbka (ps. Tromba), Jakub Patecki (ps. Patec), Mateusz Krzyżanowski (Mini Majk) i Kamil Chwastek (Poczciwy Krzychu).

Okazuje się, że nie tak łatwo będzie im cofnąć podpisane umowy.

Całkowicie bezskuteczne wobec braku istnienia podstaw prawnych oraz faktycznych do ich złożenia, mając na uwadze tak treść umów, jak i powszechnie obowiązujących przepisów prawa – cytuje stanowisko Ekipy Holding portal Wirtualne Media.

Teraz odchodzący członkowie Ekipy zdecydowali się skomentować sytuację. Komunikaty opublikowali Patec, Tromba, Murcix, Marcysia, Mini Majk i Krzychu. W oświadczeniu zarzucają Frizowi zaniedbanie przyjaźni i pogoń za pieniędzmi.

Wydawało nam się, że jesteśmy grupą przyjaciół. W miarę rosnącego sukcesu czuliśmy jednak coraz większy dyskomfort. Relacje przestały być priorytetem. Atmosfera ulegała stopniowemu pogorszeniu. Sygnalizowaliśmy nasze spostrzeżenia, próbowaliśmy naprawić sytuację, rozmawiać, niestety bez rezultatów.

Dodali, że mają nadzieję na załatwienie sprawy.

Cały czas wierzymy, że istnieje bezkonfliktowe rozwiązanie obecnej sytuacji. […] W przypadku nierozwiązania konfliktu w formie mediacji jesteśmy gotowi chronić naszych interesów.

Mało kto spodziewał się tak smutnego końca Ekipy…


Oświadczenie członków Ekipy

Oświadczenie członków Ekipy

Magda Gessler w domu Ekipy

Magda Gessler w domu Ekipy

Ekipa Friza u Kuby Wojewódzkiego

Ekipa Friza u Kuby Wojewódzkiego

Komentarze

 • Monia pisze:

  Mimo że Nie jestem typowym odbiorcą ekipy to śledziłem bo imponowało mi działanie Karola A przez ekran przebijała się super relacja między ekipą fajne osobowości genezie to już nie to. Natomiast Friz mnie rozczarował mógł być dalej fajnym kumplem A nie tylko założycielem nie byłby w tym miejscu gdyby niecała fantastyczna i niepowtarzalna ekipa razem doszli do tego sukcesu przykro że Karol Wera i Łuki liczą już tylko hajs który jest nie tylko ich zasługą czyli skończyło się jak zawsze niestety Karol nie jest tu dość oryginalny….😞

 • Gość pisze:

  Do roboty niech sy. Wezmą a nie ciągnąć kasę z gluptili

 • Gość pisze:

  A to ta ekipa z lodow i koszulek?

 • Gość pisze:

  Tylko kasa się liczy w dzisiejszym świecie!!!! wielka szkoda

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×