Nie żyje ojciec Michała Żebrowskiego. Lokalna prasa podała szczegóły

Michał Żebrowski w żałobie

Michał Żebrowski w żałobie

Michał Żebrowski pogrążony w żałobie. Zmarł jego ukochany ojciec, Tadeusz Żebrowski. Miał 92 lata.

Michał Żebrowski od lat zalicza się do czołówki najpopularniejszych aktorów polskiego kina. Aktor zagrał w wielu znanych i uwielbianych przez widzów produkcjach. Jego znakomite kreacje na zawsze zapisały się w historii polskiego kina.

Pojawił się w biograficznym dramacie wojennym Romana Polańskiego Pianista, zagrał w dramacie psychologicznym Magdaleny Piekorz Pręgi, zachwycił w dramacie Andrzeja Seweryna Kto nigdy nie żył, zagrał rolę hetmana Kibowskiego w rosyjskiej produkcji Rok 1612. Dotychczas był trzykrotnie nominowany do Orłów za główne role męskie.

Michał Żebrowski zasłynął także znakomitą kreacją doktora Falkowicza w popularnym serialu Na dobre i na złe. Za tę rolę w 2015 roku otrzymał nawet Telekamerę w kategorii Najlepszy aktor. Przez entuzjastów kina fantasy Michał został zapamiętany za rolę Wiedźmina, w którą wcielił się w 2001 roku.

Nie da się nie wspomnieć o kreacji w Ogniem i mieczem, gdzie jako Jan Skrzetuski skradł serca wielu pań i został okrzyknięty amantem polskiego kina.

Obecnie Michał ma także własny teatr i oprócz realizowania kariery, spełnia się także jako mąż Oli Żebrowskiej i ojciec trzech synów.

Ożeniłem się w wieku 37 lat, kiedy straciłem nadzieję, że to mi się w życiu przytrafi. Byłem przekonany, że to mnie ominie, że jestem skazany na samotność. Kiedy już nawet pogodziłem się z tym, że nie znajdę bratniej duszy, pojawiła się Ola. Nie było więc mowy o strachu. Kiedyś mój ojciec zapytany o to, co to jest miłość, odpowiedział:„Miłość to stan, w którym dwie osoby czują, że spędzą ze sobą życie, i towarzyszy im ogromna radość w podejmowaniu wspólnych decyzji, chcą tego i niczego się nie boją”. Moi Rodzice obchodzili ostatnio 55-lecie małżeństwa, więc tata raczej wie, co mówi – wyznał Michał w wywiadzie w 2017 roku.

Niestety, jego ojciec, o którym mówił zawsze z czułością i którego brał za wzór, nie żyje.

Nie żyje ojciec Michała Żebrowskiego

Michał Żebrowski urodził się w Warszawie. Jego rodzice Tadeusz Żebrowski i Bożena Urbańska-Żebrowska pozwolili mu zrealizować marzenie o aktorstwie. Będzie im za to wdzięczny do końca życia. Aktor szanuje swoich rodziców i jest dumny z tego, kto go wychował, czego nie ukrywa.

W sieci pokazał wiele zdjęć ze swojego dzieciństwa, również takich, na których są jego rodzice.

Niestety ojciec Michała Żebrowskiego nie żyje. Pojawił się nekrolog, w którym powiadomiono o jego śmierci. Pan Tadeusz Żebrowski zmarł 27 lutego 2021 roku, w wieku 92 lat.

Odszedł nasz drogi przyjaciel, niezapomniany żoliborski hufcowy, dobry, serdeczny człowiek. Dziękujemy Panu Bogu za Jego życie – można przeczytać w kondolencjach dla rodziny.

Michał Żebrowski nie wypowiedział publicznie na temat tego smutnego zdarzenia. Pojawiły się natomiast informacje o pogrzebie.

Msza pogrzebowa odbędzie się 17 marca o godz. 12:30 w Kościele św. Marcina przy ul. Piwnej 6. Ojciec Michała Żebrowskiego spocznie w rodzinnym grobie na Starych Powązkach o godz. 14:30 (II brama, św. Honoraty).

Michałowi Żebrowskiemu i jego rodzinie składamy wyrazy współczucia.


Michał Żebrowski w żałobie, nie żyje jego ojciec, Tadeusz Żebrowski

Michał Żebrowski w żałobie, nie żyje jego ojciec, Tadeusz Żebrowski

Michał Żebrowski w żałobie, nie żyje jego ojciec, Tadeusz Żebrowski

Michał Żebrowski w żałobie, nie żyje jego ojciec, Tadeusz Żebrowski

Michał Żebrowski w żałobie, nie żyje jego ojciec, Tadeusz Żebrowski

Michał Żebrowski w żałobie, nie żyje jego ojciec, Tadeusz Żebrowski

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×