Żałoba w rodzinie królewskiej. Choroba okazała się silniejsza. „Nie wrócił do formy, szybko się męczył”

Rodzina królewska

Rodzina królewska

Rodzina królewska pogrążyła się w żałobie. Na kilka dni przed chrzcinami jedynego syna, księżniczka Eugenia otrzymała druzgocącą wiadomość. Nie tak miała wyglądać uroczystość.

Księżniczka Eugenia w 2018 roku stanęła na ślubnym kobiercu. Jej wybrankiem był biznesmen Jack Brooksbank. Tego dnia cała rodzina królewska bawiła się na przepięknym weselu. W ceremonii zaślubin uczestniczyło 850 osób, z królową Elżbietą II na czele.

Wnuczka monarchini aktywnie uczestniczy we wszystkich działaniach babci oraz stara się ją reprezentować. W przeciwieństwie do swoich krewnych rzadko pojawia się w mediach. Nie oznacza to jednak, że nie budzi ich zainteresowania. We wrześniu ubiegłego roku zrobiło się o niej głośno, ponieważ okazało się, że jest w ciąży.

Kolorowa prasa już od kilku miesięcy spekulowała o błogosławionym stanie księżniczki. Fotoreporterzy z uwagą się jej przyglądali podczas wszystkich publicznych wystąpień, licząc na to, że może dostrzegą zaokrąglający się brzuszek. Pałac również długo nie potwierdzał tych rewelacji. Dopiero gdy ciąża była już na zaawansowanym etapie, a przyszła mama nie była w stanie ukryć ciążowych krągłości, podzieliła się radosną nowiną na Instagramie. Tam również pochwaliła się, że maleństwo przyszło na świat.

Nie żyje George Brooksbank, teść księżniczki Eugenii

Chrzest w rodzinie królewskiej zawsze były radosnym wydarzeniem, jednak tym razem na ustach gości uśmiech mieszał się ze smutkiem. 21 listopada w kaplicy Wszystkich Świętych w Windsorze sakrament przyjęło dwóch prawnuków królowej: syn księżniczki Eugenii, August Philip Hawke oraz najmłodsza pociecha Zary Tindall, Lucas Philip.

Ceremonia miała charakter prywatny. Nie zabrakło na niej królowej Elżbiety II, która w tak szczególnym momencie, za nic miała zalecenia lekarzy nalegających na to, by przez 4 tygodnie odpoczywała w domowym zaciszu. Niestety na chrzcinach zabrakło George’a Brooksbanka, teścia księżniczki. Fotoreporterzy wyłapali, że mężczyzna nie pojawił się przed kaplicą, jednak na początku nie wiedziano, jaki jest powód jego nieobecności. Dopiero w poniedziałek zagraniczne tabloidy ustaliły, że na kilka dni przed ceremonią mężczyzna zmarł.

Księżniczka Beatrice na swoim profilu na Instagramie zamieściła wpis, w którym składa kondolencje rodzinie Brooksbanków. Wyraziła również podziw dla Eugenii i Jacka, którzy mimo tak wielkiej tragedii, nie dali po sobie poznać, jak bardzo przeżywają stratę bliskiej osoby.

Najgłębsze kondolencje dla rodziny Brooksbank z powodu śmierci ich ukochanego patriarchy, męża, ojca i dumnego dziadka, George’a Brooksbanka. Niech spoczywa w pokoju. Nasze myśli i modlitwy są z rodziną. Szczególnie podziwiam Jacka i Księżniczkę Eugenię za to, że wczoraj przybrali poważną minę na chrzcinach, które najprawdopodobniej zostały zaplanowane z wyprzedzeniem.

Kim był George Brooksbank?

George miał 72 lata i był emerytowanym księgowym. Tworzył udane małżeństwo z Nicolą, z którą mieszkał w Wandsworth w południowym Londynie, jednak chętnie wypoczywali również w swoim domu w Bordeaux we Francji. Na tę chwilę nie ujawniono przyczyny śmierci seniora, nie mniej jednak w miniony rok stoczył ciężką walkę z koronawirusem. Jego stan określano jako bardzo poważny. Przez blisko pięć tygodni leżał pod respiratorem. Informator Daily Mail przekazał, że medycy byli zaskoczeni, że udało mu się pokonać chorobę, a jego ozdrowienie nazywali cudem.

Brooksbank jednak nie wrócił do pełni sił. Jak podaje źródło Daily Mail, był bardzo słaby.

Po wyjściu ze szpitala George nie wrócił do formy, szybko się męczył. Nie ukrywał, że cieszy się, że żyje, bo mógł spędzić trochę czasu ze swoim wnuczkiem Augustem. Jego śmierć to ogromny cios dla Jacka i Eugenii.

Łączymy się w bólu z bliskimi Jacka.


Księżniczka Eugenia z mężem - pierwsze zdjęcia syna

Księżniczka Eugenia z mężem - pierwsze zdjęcia syna

Księżniczka Eugenia z mężem - pierwsze zdjęcia syna

Księżniczka Eugenia z mężem - pierwsze zdjęcia syna

Księżniczka Eugenia z mężem - pierwsze zdjęcia syna

Księżniczka Eugenia z mężem - pierwsze zdjęcia syna

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×