Media bez wyboru. Internauci masowo udostępniają wpis Magdy Mołek. Farna: „W punkt”

Magda Mołek

Magda Mołek

Media bez wyboru. Na wpis Magdy Mołek na Instagramie odpowiedziały setki internautów. Komentują go także gwiazdy.

Niezależne polskie media protestują przeciwko pomysłowi Ministerstwa Finansów, który chce nałożyć na portale internetowe, radia, telewizję, prasę, kina i firmy billboardowe nową składkę reklamową, która w konsekwencji uderzy w odbiorców. W liście otwartym przedstawiciele nadawców piszą wprost, że jest to haracz uderzający w polskiego widza, słuchacza, czytelnika i internautę, a także polskie produkcje, kulturę, rozrywkę, sport oraz media.

Od rana ze strajkiem solidaryzują się osoby związane z mediami. Gwiazdy publikują wpisy w social mediach, a hasło Media bez wyboru, jest najczęściej powtarzanym w środę, 10 lutego.

W protest między innymi postanowiła włączyć się Kinga Rusin, która, mimo iż od dłuższego czasu nie przebywa w kraju, to cały czas obserwuje, co dzieje się w Polsce. Także Małgorzata Rozenek zamieściła w sieci zdanie na ten temat.

Jednak to post Magdy Mołek jest najczęściej udostępniany przez internautów. Komentują go też gwiazdy.

Media bez wyboru. Co napisała Magda Mołek?

Magda Mołek w 2019 roku pożegnała się z Dzień Dobry TVNW ostatniej jesiennej ramówce nie pojawił się także jej program emitowany na antenie TVN7 – W roli głównej. Dziennikarka nie zamierza jednak rezygnować z zawodowych wyzwań. Ruszyła z autorską produkcją na YouTube – W moim stylu. 

Już wiadomo, że odniosła sukces. Jej podcast Rozważna i erotyczna, czyli cykl rozmów jej oraz pisarki Joanny Keszki, w którym poruszane są dość kontrowersyjne tematy, jest uwielbiany przez internautów.

O ile ścieżka zawodowa Magdy się zmieniła, to jej zaangażowanie w sprawy ważne jest niezmienne. Mołek włączyła się w protest Media bez wyboru i opublikowała na Instagramie mocny wpis, który masowo udostępniają internauci.

Najpierw przyszli po sędziów, potem po kobiety, teraz po media…
Po drodze gardzili nauczycielami, rodzinami dzieci z niepełnosprawnością, osobami nieheteronormatywnymi… – zaczęła.

Następnie skomentowała pomysł nowego podatku:

Dziś nie przeczytacie, nie posłuchacie i nie obejrzycie niczego w prywatnych mediach.
Ta czarna plansza to protest wobec zakusów niby-władzy, by wprowadzić nowy podatek – w praktyce haracz – od reklam, czyli głównego a czasem jedynego źródła dochodu prywatnych mediów: telewizji, radia, gazet, treści internetowych. Nie będzie ich stać, by działać i tworzyć NIEZALEŻNE treści.

Mocnym akcentem jej wpisu jest też cytat z utworu Martina Niemöllera, który dosadnie mówi o tym, co się dzieje, jeśli człowiek nie reaguje na wydarzenia wokół niego, argumentując, że problem go nie dotyczy:

„Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem przecież Żydem.
Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem przecież komunistą.
Kiedy przyszli po socjaldemokratów, nie protestowałem.
Nie byłem przecież socjaldemokratą.
Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem przecież związkowcem.
Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było” – wiersz Martina Niemöllera.

Na koniec zamieściła przestrogę oraz słynne już osiem gwiazdek:

Jeśli wciąż myślisz, że jeśli nie będziesz zajmować się polityką, to nic się nie stanie, to wiedz, że jest na odwrót. Ona naprawdę któregoś dnia przyjdzie po Ciebie.

***** ***
#mediabezwyboru.

Jej wpis nie tylko udostępniają internauci, ale tez komentują gwiazdy: Maffashion, Julia Wieniawa, a Ewa Farna krótko i na temat skomentowała post, którym podzieliła się na Instastory:

W punkt.

Jakie jest wasze zdanie na temat środowych wydarzeń w Polsce?


Magda Mołek - Media bez wyboru

Magda Mołek - Media bez wyboru

Ewa Farna komentuje post Magdy Mołek

Ewa Farna komentuje post Magdy Mołek

Magda Mołek w płaszczu Reserved

Magda Mołek w płaszczu Reserved

Komentarze

 • Englishteacher pisze:

  Jako nauczycielka chciałam zwrócić uwagę pani Mołek na fakt, że za czasów rządów PO plucie i gardzenie nauczycielami odbywało się od głównych mediów do lokalnych. W telewizji, radio i prasie. Od TVP info, poprzez Polsat aż do TVN. Wtedy NIE ZROBIŁA PANI NIC, dokładnie jak w cytowanym przez panią fragmencie.

  • Danuta pisze:

   Slusznie ale to sa koterie zwiazane ze stara wladza i sa opozycja a jak wiadomo opozycja jest od tego by dazyc do przejacia wladzy.
   STANDARD!

 • Gość pisze:

  Czy Wy ludzie nie widzicie, że to nie media będą płacić tylko zwykli Kowalscy? Czy Wy nie widzicie, że na te wszystkie daniny rządu składają się Kowalscy? Przecież ceny wszystkiego oprócz płac idą w górę. Jednym niby pomagają ale z kieszeni wszystkich.

 • Gość pisze:

  molek glupoty worek

  • GośćR pisze:

   BEZCzELNA. Kiedyś pracowała w katolickiej TV i broniła wartości. Dziś sprzeniewierzyła się. To ją przekreśla.

 • PZL Złotów pisze:

  Oj Magdo, Magdo, nie wiesz nawet jakie szczęście ciebie spotkało że nie miałaś przyjemności żyć w latach sześćdziesiątych nie mówiąc o wcześniejszych czy późniejszych. A może i nie szczęście a nieszczęście bo wtedy to byś sobie POszalała z swoim chciejstwem i oceną po co kto przyszedł i co komu zabrał.

 • Paula pisze:

  Krótką ma pamięć ta pani A ja pamiętam co było 10 lat temu i moja lektura była by dużo dłuższa Rozwydrzona i tyle klapki na oczach niczym koń na wyścigach do celu po trupach

 • Kamyk pisze:

  Bardzo dobrze niech płacą kasiorke, biorą kasę za reklamy więc niech płacą podatki szkoda tylko że od kościoła nie biorą podatki tylko pakują im w kabzę ale oni wybiórczo sobie robią co chcą. W końcu nie będzie tyle reklam na każde
  G..

 • Widz pisze:

  Pani magda pokazała swswoje ubóstwo jako dziennikarka zbrukała slynną wypowiedź za co powinna być ukarana. Wypowiedź porównując pozbawiania życia ludzi do płacenia podatków które w tej formie są płacone w innych krajach na przykład Austrii.

 • Gość pisze:

  I po co te górnolotne słowa? W końcu chodzi tylko o pieniądze, po co dorabiać od razu ideologię? Skoro wspomina Pani o pogardzie rządzących do osób niepełnosprawnych, to proszę przypomnieć ich sytuację materialną w czasach PO, proszę być rzetelną dziennikarką i przestać wybiórczo rzucać pustymi sformułowaniami.

  • Gabi 28 pisze:

   To jest rozumowanie wyznawców pisuaru, którzy nie potrafią samodzielnie myśleć i nie wiedzą o co tak naprawdę chodzi pisowskiemu rządowi.
   Tu nie chodzi tylko o pieniądze, to jest tylko pretekst do zniszczenia prywatnych, niezależnych od państwa pisowskiego mediów, które są im nie na rękę i pokazują jaka ta władza pseudo zjednoczonej prawicy jest cyniczna, fałszywa i jakimi są hipokrytami, złodziejami i okradają wszystkich Polaków.

  • Gość pisze:

   👍👍👍

 • Gość pisze:

  Ziębę też wysmialiscie. A to najmądrzejszy Polak.

 • yaboni pisze:

  Wypowiedź jak wypowiedź. Z nazwy – niezależne, polskie media- trzeba tylko wykreślić słowo „polskie” i będzie OK

 • Gość pisze:

  Zawsze znajdzie sie taki co uwaza ze skoro on nic w zyciu nie osiagnal i przyszlo mu pracowac za minimalna krajowa ( albo I nie pracowac) to mu sie nalezy wyrownanie z podatkow tych bogatszych….

 • Ofiara Dziennikarstwa Magdy pisze:

  Kiedy Magdo otrzymam zadośćuczynienie za twoje działanie jestem twoja ofiara czemu wolne media o tym nie mówią bo Tam jest kolesiostwo dziennikarze są bezkarni by wytoczyć im proces trzeba wiele razy chodzić do sądu bo się tam nie stawiają to właśnie ich swawola i ogromne kokosy

 • Gość pisze:

  Niech płacą sami, ze swoich miliardów, a nie piszą że uderzy to w odbiorców. Na nas się bogacą.

 • Polire pisze:

  W obronie chlebodawcy trzeba pisać tak, żeby się przypodobać. Są to najczęściej bzdury, ze ręce opadają.

 • Gość wnerwiony pisze:

  Nareszcie spokój od tych niby mądrych z pustymi głowami i gołymi tyłkami niech zjadają na śniadanie nawzajem swoje wypowiedzi na obiad opowieści o swych Wojażach a na kolację niech wcinają głupie reklamy a na nocleg do ciepłych wód i nie wracać

 • Polka pisze:

  Przeciebiorca jak nie płaci podatku od razu urząd skarbowy go ściga blokuje konto itp a tu złodzieje nie płacą tyle lat? Koniec płacy ponad miare !

 • Gość pisze:

  A gdzie mój komentarz?

 • Gość pisze:

  jak nie wiadomo o co chodzi , to na pewno o pieniądze , takze grube MISIE niech płacą podatki , bo biedni muszą , komu się nie podoba może sie przebranżowić , OPozycja krzyczy ,że szpitale nie mają pieniędzy , dlatego podatki trafią do szpitali , kultury….

  • Ktoś pisze:

   …gdzie podatki trafią😂…nie rozśmieszaj mnie…póki Pis rządzi podatki idą tylko w JEDNĄ stronę🙃

 • Gość pisze:

  A gdy przyszli wyrzucić starych,schorowanych na bruk,nie protestowałam.Przecież mnie nie wyrzucali.A gdy płacili 3zł na umowę zlecenie,nie protestowałam,to przecież nie mnie ,ja zarabiałam 10 000 razy tyle,w telewizji nie dla plebsu.

 • Gość pisze:

  Przeciebiorca jak nie płaci podatku od razu urząd skarbowy go ściga blokuje konto itp a tu złodzieje nie płacą tyle lat? Koniec płacy ponad miare !

 • Ja pisze:

  Pani Magdo , szacunek!

 • Ja pisze:

  Pani Magdo , szacunek !

  • Gość pisze:

   Pani Mołek, proszę mówić za siebie, jak w 2012,2013 nauczyciele ruszyli na ulice to nawet nie było relacji w tzw mediach wolnych a podwyżki za PiS nauczyciele dostali Poraż pierwszy od 2010 , proszę mówić o sobie biedaczko

  • Gośćyaboni pisze:

   Nagle mogliśmy doświadczyć jak wiele czasu poświęcamy na słuchanie i oglądanie, nieraz wyssanych z palca, newsów. Dzięki tym czarnym tablicom więcej czasu pozostało dla nas, dla naszych bliskich, na zainteresowania i pasje. Ja już zablokowałem Onet gzie tylko się dało i poblokuję całą resztę tych, pseudo niezależnych, mediów. Wszystkie te, które wypięły się wczoraj na mnie. Pozdrawiam.

 • Gość ja pisze:

  żenada, a jak wasi przyszli po laptop Latkowskiego albo wyrzucili 400 dziennikarzy z tvp to było ok ?, o kasie z OFE nie wspomnę albo o 7 latach dodatkowej pracy do emerytury , to proszę nie korzystać z usług , które są dzięki kasie z podatków , dno

 • Asia pisze:

  Brawo Magda!

 • Dnodna pisze:

  Dno, pani Molek. Dno