Szukaj

Początki kariery Małgorzaty Opczowskiej w TVP. Nowa prowadząca „PnŚ” skrywała ciekawą tajemnicę

Małgorzata Opczowska

Małgorzata Opczowska

Małgorzata Opczowska od niedawna jest jedną z gwiazd Pytania na Śniadanie w TVP. Jak to się w ogóle stało, że znalazła pracę w Telewizji Publicznej?

Małgorzata Opczowska z TVP związana jest już około dwóch lat, a od niedawna prowadzi Pytanie na Śniadanie. Jej debiut w śniadaniówce nie przeszedł bez echa. Dziennikarka już w pierwszych minutach zaskarbiła sobie sympatię widzów i współpracowników, wyrażając swoje uznanie dla zespołu, gości i zasiadającej przed telewizorami publiczności. Po emisji wydania została okrzyknięta drugą Elżbietą Jaworowicz, a wszystko to za sprawą obłędnie długich nóg i charakterystycznego sposobu siedzenia. Jednak jak to się stało, że trafiła do Telewizji Publicznej?

Jak Małgorzata Opczowska znalazła się w TVP?

W jednym z wywiadów Opczowska zdradziła, że zawsze marzyła, żeby zostać aktorką. Potem chciała także zostać prawnikiem, zainspirowana amerykańskimi serialami.

Bardzo chciałam zdawać do szkoły teatralnej, ale kiedy mój kuzyn, bardzo zdolny chłopak, nie dostał się, nabrałam wątpliwości i nie podeszłam do egzaminu. Wybrałam prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim zafascynowana serialami o amerykańskich prawnikach. Pomaganie ludziom, show na sali rozpraw, wzruszające finały – to mnie pociągało, ale szybko okazało się, że prawo to przede wszystkim przepisy, a nie emocje. Zrobiłam dyplom, ale jeszcze na studiach zgłosiłam się na casting do TVN – powiedziała Pomponikowi.

Została zatrudniona i zaczęła karierę jako prezenterka.

I zostałam ich prezenterką, prowadziłam program „Nerwy na wodzy”. Potem spróbowałam swoich sił w TVP Kraków. Tam przeszłam dziennikarską szkołę życia, bo byłam researcherem, dokumentalistą, reporterem terenowym, który jedzie do Zakopanego nagrać wejście na żywo o 6 rano. Prowadziłam dwa programy – „Nowy Dzień z Telewizją Kraków” i „Kronikę Krakowską”. Na swoim koncie mam też pracę w krakowskim radiu Alfa – mówiła.

Wtedy właśnie otrzymała propozycję z TVP i z Krakowa przeniosła się do Warszawy. Opowiedziała, jak wyglądały początki jej telewizyjnej kariery.

Dwa lata temu, podczas Sylwestra w Zakopanem, dostałam propozycję pracy w TVP Info. To była szybka decyzja. Pod koniec stycznia już prowadziłam wydania TVP info i dostałam program „Info Dzień”. Mogłam się na to zdecydować tylko dzięki mojej mamusi, Alicji, która zadeklarowała, że przeniesie się ze mną do Warszawy. Mój Maksio zupełnie nie przejął się zmianą miejsca zamieszkania. „Mamusiu, domek jest tam, gdzie jest mamusia” – powiedział i rozczulił mnie tym ogromnie.

Następnie z TVP Info trafiła do Pytania na śniadanie. Nie bała się nowego doświadczenia, mimo że zdawała sobie sprawę, że zajęła miejsce bardzo lubianej Marceliny Zawadzkiej.

Zawsze jestem otwarta na nowe wyzwania. „Pytanie na śniadanie” przypomina trochę program „Nowy dzień z Telewizją Kraków”, więc miałam spore doświadczenie i nie bałam się tego. Ktoś nowy ma zawsze trudno, a nowy wchodzący w miejsce kogoś lubianego, kto nagle zniknął – mam tu na myśli Marcelinę Zawadzką – ma jeszcze trudniej.

Już wiadomo, że Małgorzata w śniadaniówce TVP poradziła sobie znakomicie i rośnie jej coraz większe grono fanów.


scena z: Małgorzata Opczowska, SK:, fot. Gałązka/AKPA

scena z: Małgorzata Opczowska, SK:, fot. Gałązka/AKPA

Małgorzata Opczowska

Małgorzata Opczowska

Małgorzata Opczowska z synem

Małgorzata Opczowska z synem

Dodaj komentarz

  • Dominika pisze:

    Wyjątkowo antypatyczna kobieta – prowadzi wszystko co można w TVP – musi mieć dobrego „sponsora”.

  • Maria pisze:

    Pani opczowska dawala szczegolnie mile popisy w tvp info bodaj w strefie starcia miodzio!!!!!!!okropnosc czy mozna tak sie zmienic nie do wiary!!!!!!

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×