Kwaśniewska otworzyła się w temacie macierzyństwa. Poruszający wpis komentuje ciężarna Hyży: „Napisałaś głośno i wyraźnie”

Agnieszka Hyży, Aleksandra Kwaśniewska

Agnieszka Hyży, Aleksandra Kwaśniewska

Aleksandra Kwaśniewska coraz częściej publicznie zabiera głos na temat macierzyństwa. Tym razem poruszyła kwestie związane ze świadomą bezdzietnością. Jak na jej wpis zareagowała ciężarna Agnieszka Hyży?

Ola Kwaśniewska przez lata unikała blasku fleszy i niechętnie udzielała wywiadów. Swoimi przemyśleniami na poszczególne tematy najczęściej dzieli się za pośrednictwem mediów społecznościowych, choć i tam bywa bardzo oszczędna w słowa.

W przeszłości zarzekała się, że już nie wróci do pracy na telewizji. Zmieniła zdanie, dopiero gdy w wakacje zaproszono ją do reaktywowanego programu TVN Style Miasto Kobiet. Od początku września – wraz z Marzeną Rogalską oraz Olgą Łęgosz – pracuje w pocie czoła na planie kobiecego talk-show, rozprawiając na najbardziej intymne tematy.

Sama siebie zaskoczyłam, jak szybko się zgodziłam. Bo przecież cały czas się zarzekałam, że telewizja to już dla mnie zamknięty rozdział. Aczkolwiek mówiłam też, że może rozważyłabym to, gdyby miał to być kobiecy talk-show. I właśnie tym jest Miasto Kobiet, chociaż nie powiedziano mi od początku, że chodzi o ten tytuł… – wyznała.

W pierwszym odcinku prowadzące rozmawiały z zaproszonymi gośćmi o tym, jak zmienia się życie kobiety po urodzeniu dziecka. Kwaśniewska zdobyła się wówczas na kilka słów szczerości. Teraz postanowiła kontynuować wątek, który wywołał w sieci burzliwą dyskusję.

Aleksandra Kwaśniewska o świadomej bezdzietności. Reakcja ciężarnej Agnieszki Hyży

Aleksandra od lat zasypywana jest przez internautów pytaniami o potomka. Wszystkim zainteresowanym postanowiła odpowiedzieć w otwierającym sezon wydaniu Miasta kobiet. Przyznała z przymrużeniem oka, że czuje się trochę osamotniona, gdy wszystkie jej koleżanki dyskutują tylko o macierzyństwie podczas wspólnych spotkań.

Dla mnie, jako dla osoby bezdzietnej, która ma wiele przyjaciółek, które mają dzieci, jak ta ostatnia zaszła w ciążę poczułam się niemalże zdradzona. Po prostu nagle się okazało, że ja uczestniczę w rozmowach, które są ciągle o dzieciach, a ja nie mam nic do powiedzenia w tym temacie. Ja się czuję teraz taka troszeczkę osamotniona.

Prowadzące Miasta kobiet kontynuowały temat w kolejnym odcinku. Tym razem w dyskusji udział wzięła Ewa Chodakowska, która publicznie wyznała, że podjęła świadomą decyzję o braku potomstwa.

Nie dzieliłam się jeszcze tą informacją z moimi odbiorcami. Kiedy mieszkałam ze swoim mężem, wiedziałam, jakie kroki będą następować po sobie. Wiedziałam, że szykują się zaręczyny, że będziemy najpewniej razem, ale nie chciałam trzymać swojego męża w niepewności, nie chciałam absolutnie w najmniejszym stopniu go oszukiwać — wyznała trenerka.

Kilka godzin po emisji wywiadu głos zabrała Kwaśniewska. Podziękowała fankom za ogromny odzew:

Dziewczyny kochane! Zamieściwszy poglądowe zdjęcie z dziećmi, dziękuję Wam z całego serca za ten niezwykły odzew po dzisiejszym odcinku Miasta Kobiet! Cały czas przekopuję się przez wiadomości od Was i wzruszam się, i przejmuję na zmianę. Cieszy mnie, że poruszyłyśmy temat, który okazał się tak bardzo dla Was ważny, ale zasmuca poziom braku zrozumienia, z którym musicie się mierzyć.

Na koniec swojego wywodu zwróciła także uwagę na brak zrozumienia ze strony społeczeństwa, co często rani kobiety, które z różnych powodów nie mają dzieci. Wyraziła nadzieję, że z biegiem czasu uda się to zmienić:

Mam ogromną nadzieję, że uda nam się znormalizować temat świadomej bezdzietności, a także uwrażliwić ludzi na to, jak bardzo mogą ranić „niewinne” pytania. Wierzę, że jeśli będziemy o tym mówić głośno i wyraźnie, to w końcu nas usłyszą. Ale przede wszystkim, bądźmy w tym razem. Szanujmy nawzajem nasze decyzje, wspierajmy je i nie narzucajmy innym własnego scenariusza na szczęście. Przytulam Was wszystkie

Wpis skomentowała ciężarna Agnieszka Hyży, która okazała Oli swoje wsparcie. Niedawno wyznała, że wraz z mężem stoczyli długą walkę, by zostać szczęśliwymi rodzicami, a ona ma za sobą kilka straconych ciąż.

To bardzo ważne Ola, co napisałaś – głośno i wyraźnie. Ściskam Was.

Wiele kobiet okazało swojej ulubienicy wdzięczność za łamanie tabu:

 • Dziękuję bardzo. Jako bezdzietna kobieta.
 • Szanujmy się i wspierajmy niezależnie czy z dziećmi czy bez.
 • Pani Olu dziękuję za temat.
 • Jedni chcą i mają, inni chcą i nie mogą, a jeszcze inni nie chcą i nie mają. Każdy ma prawo do swoich decyzji….. szkoda tylko, że nie wszyscy uważają, że każdy ma prawo żyć po swojemu. Nie narzucanie innym własnych scenariuszy jest da wielu zadaniem niewykonalnym… – czytamy w komentarzach.

Oglądacie Miasto kobiet?


Aleksandra Kwaśniewska o świadomej bezdzietności

Aleksandra Kwaśniewska o świadomej bezdzietności

Aleksandra Kwaśniewska na Instagramie

Aleksandra Kwaśniewska na Instagramie

Aleksandra Kwaśniewska w Dzień Dobry TVN

Aleksandra Kwaśniewska w Dzień Dobry TVN

Komentarze

 • Nickie pisze:

  Tak się zastanawiam, czy ludzie zawsze muszą ze sobą konkurować, w dodatku w najgłupszy możliwy sposób: mam dziecko czuję się lepsza/lepszy od tego kogoś kto dziecka nie ma. Potem jest: a ja mam dwoje a ty tylko jedno. A potem: a ty masz czworke a ja troje dzieci to jestem lepsza matka bo czworka to wg tego kogos tam to juz za duzo. Ja tego nie mam. Owszem zdarza mi sie czasami porównywać do innych ale wylacznie w swojej głowie. Nie dzielę ludzi na tych z dziecmi, bez dzieci, tych co chca a nie moga, tych co mowia, ze dzieci miec nie chca, tych co chcieliby ale nie muszą o tym informować całej Polski, tych co świadomie nie decydują się na dziecko bo w ich rodzinie/rodzinach istnieją choroby dziedziczne, tych których nie stać na dziecko bo nie mają wystarczających zarobków….. i tak można by wymieniać długo tylko po co….Niech każde małżeństwo bądź niemałżeństwo układa sobie swoje życie we własny sposób bo tylko oni wiedzą jak to u nich jest i to oni będą żyć z tą decyzją a nie jacyś inni np. rodzice, teściowie, koleżanki, sąsiedzi, znajomi.

 • Gość pisze:

  Niektóre baby są jednak przerażająco głupie!!! Specjalnie pisze baby bo to nie są kobiety Oleńko pięknie wyglądasz pozdrawiam!!!!!!!!

 • Gość pisze:

  No i komu przypadnie ten ciułany majątek, gdy nie będzie spadkobierców?

  • Gość pisze:

   A co Cie to obchodzi? Ten artukul jest wlasnie o tym ze nie powinno Cie to interesować

 • ola pisze:

  My też się cieszymy, Ola uwierz! Nie rozmnażaj się!! 😆

 • Gość pisze:

  Nie wypada nikogo się pytać, dlaczego nie ma dzieci. To intymna i indywidualna sprawa. Ludzkie głosy, czy dobre czy złe,
  nie pomogą. W końcu każdy żyje na swój rachunek. Nikomu nie dokładamy. Jeśli jest problem macierzyństwa, każdy analizuje go w zaciszu domowym. Już i tak jest mu ciężko. Dajcie żyć ludziom po swojemu. Nie dokładajcie Im dodatkowych kłopotów.

 • Gość pisze:

  Oczywiście, ze sa osoby kompletnie nie posiadajace instynktu macierzyńskiego i do tego takie, ktore sie do tego przyznają. Sa tez takie, ktore mimo tego, chca byc „jak inni” i rodza dzieci.
  Sa też takie, które mówią jak Ola Kwaśniewska – nie twierdzę, ze jej to dotyczy – które elw deklaracjach o tym, ze nie chca mieć dxieci i, chowają problem bezpłodności jednego z małżonków.
  Mam taką duzo starszą kuzynkę, ktira o noworodkach mowila z obrzydzeniem i deklarowała , ze ona nie ma zamiaru mieć dzieci , nigdy go nie miala i nigdy nie planowała. Po 20. latach okaxalo się, ze 2/3 tego czasu, czyli 15 lat, sped, ila na usiłowaniu zajścia w ciążę.
  Tak ze, takie deklaracje zawsze dziele na pół – czesc z nich m8ze btc prawdziwa, ale większość skrywa dramart niepłodności czy innych problemow z zajsciem w ciążę.
  Kwaśniewska z corka sa bardxo blisko, i gdyby Ila nue planowała macierzynstwa, to matka by o tym wiedziala., a ona, po slubie corki

 • Maż zapragnie dzieci pisze:

  Mezus za pare lat zapragnie rodziny pełnej z dzieciaczkami i jakaś młoda mu urodzi i da szczescie.

  • Gość pisze:

   Kobieta została stworzona do tego aby być matką. Jeśli nie własnych dzieci to cudzych , które zamiast miłości zaznały krzywdy od biologicznych rodziców. Człowiek został powołany do życia po to aby dawac siebie innym. Jeśli tego nie robi , i żyje tylko dla siebie aby tylko czerpać przyjemności to się unieszczesliwia. Płytkie życie to amutne życie.

  • Gość pisze:

   No coz mezus za pare lat zapragnie mlodszej bez dzieci i zostaniesz sama z nimi i bez alimentow ….

 • Co by nie mówiła. pisze:

  Kwasniewionka nie moze zaskoczyć. Już młoda nie jest, ale tak już jest, nie można mieć wszystkiego. Na miliony tatusia i dziadusia ale nue ma dzidziusia.

 • Eni pisze:

  Zastanawia mnie jedynie, czy decyzja o świadomym nieposiadaniu dziecka jest naprawdę decyzją obojga partnerów. Czy tak łatwo można trafić na osobę, która myśli podobnie. Jak ogromny trzeba mieć wpływ na drugą połowę, żeby świadomie wyrzekła się posiadania dziecka. Dla mężczyzny zostanie ojcem jest możliwe prawie do końca, dla kobiety do określonego wieku.

  • Aleksandra ☀️ pisze:

   Idąc za tym tokiem, za różnymi kombinacjami na życie warto pokazywać jak toczą się te różne scenariusze na życie.Np.jak radzą sobie rodziny z dziećmi, jak radzą sobie te pary,które chcą a nie mogą (walka za pomocą on vitro, adopcje i jak to wygląda itp.), jak wygląda życie bez dzieci.To trzeba pokazywać,żeby to uczciwie wszystko zobrazować ludziom.Taka moja mała refleksja.Pozdrawiam.P.S.Jestem matka,która nie mogła i mąż nie mógł a bardzo chcieliśmy i dziś jesteśmy rodzicami dwóch adoptowanych córek.Jest pięknie.Polecam👍❤️

 • Gośc Orchidea pisze:

  Rozumiem… Kazdy powinien zyc wedlug swoich przekonan… Ja bylam dlugo sama,moi znajomi mieli pelne rodziny,ja nie i zawsze zastanawialam sie czy uslysze kiedys mamo? Doczekałam się! Bylam szczesliwa,choc szczęście dugo nie trwalo, po siedmiu latach zostalam wdowa z trojka dzieci. Jest ciężko! Jakos musze sobie radzic, choć czasem moze grzesze myslami,ze lepiej bloby mi samej, bo wychowac dzieci bez ojca to jest naprawde wyczyn…

  • Gość pisze:

   Mam tak samo. Wdowa z trójką dzieci. Do tego nie mam już rodziców , a moje starsze siostry maja mnie w nosie.

 • Mamuśka pisze:

  Kochaj je. Ono tego potrzebuje. Na pewno oboje jesteście samotni… Nie musi tak być, zawsze można coś zmienić na lepsze. Kochaj przytulaj, to część Ciebie. Tego Wam życzę. Ono Cię potrze.

 • Gość pisze:

  Ja niestety tego nie czuję, lubię dzieci ale ze względu na stan zdrowia raczej się nigdy nie zdecyduję, dziecko to nie zabawka tylko odpowiedzialność na długie lata, podziwiam wszystkie mamy za cierpliwość i poświęcenie ale też niestety często czuję się samotna w ich środowisku, ciągłe rozmowy schodzące na temat pociech albo kąśliwe uwagi na temat mojej bezdzietności sprawiła że praktycznie straciłyśmy kontakt, dlatego też kieruję mały apel do wszystkich mam, nie każdy kto nie ma dzieci jest gorszy są naprawdę różne w życiu sytuacje jedni nie mogą, inni pragną ale się nie udaje a jeszcze inni po prostu z tego świadomie rezygnują , nie uszczęśliwiaucie nikogo na siłę opowiadaniami w stylu że bez dzieci co będziesz robić, na stare lata będziecie sami albo zrób sobie dzidziusia dzidziuś dobry na wszystko, wszyscy jesteśmy sobie równi i tak się traktujmy, jeśli jest wśród was koleżanka która nie ma dziecka nie traktujcie ją jak trędowatą bo co ona wie o życiu porodu nie przeszła to nic nie wie, może ta właśnie koleżanka ma powód dla którego jest jak jest.

 • Mama pisze:

  Nie chcialam miec dzieci….no ale urodzilam w wieku 43 lat….10 lat starania sie i placzu….udalo sie…a dzis zaluje ze urodzilam….nie jestem dobra matka a moje dziecko jest samotne….

  • Gość pisze:

   Bardzo mi przykro 🙁

  • Gość pisze:

   Jeżeli to jest świadoma decyzja to ok.Ale jeżeli brak dzieci jest z powodu niemożności ich posiadania,to jest to obłuda Pani Olu

  • Mamuśka pisze:

   Kochaj je. Ono tego potrzebuje. Na pewno oboje jesteście samotni… Nie musi tak być, zawsze można coś zmienić na lepsze. Kochaj przytulaj, to część Ciebie. Tego Wam życzę. Ono Cię potrze.

  • karola pisze:

   Kurcze….. Łza mi się w oku zakrecila….. Chciałabym Cię przytulić….. I móc przytulić Twoje dziecko

  • Teresa pisze:

   Przełam się ,przytulaj i kochaj to dziecko.Kiedy będziesz stara ,będziesz przytulana i kochana.A będziesz tego potrzebować ,bo w pewnym sensie to ty staniesz się jak dziecko.Gorąco Cię pozdrawiam

 • Gość pisze:

  Taki live wiecej dzieci wiecej szans na zostanie dziadkiem chyba ze jedzie polską autostrada do mielna wtedy szans nie ma zadnych skręcałam w lewo auta roweru kota nie widziałam a po to są ronda ani nas ani stosunku nie było wariatko płac podatki jak inni źeby była ema na stare lata na cukierki dla wnuków i to tyle

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×