Szukaj

Na księcia George’a czeka prezent urodzinowy, który zapamięta na lata. Pomysł księcia Karola robi wrażenie

Książę Karol

Książę Karol

Już w lipcu książę George będzie obchodził swoje siódme urodziny. Jest to niezwykłe wydarzenie w rodzinie królewskiej. Z tej okazji jego dziadek książę Karol szykuje dla najstarszego wnuka specjalną niespodziankę.

Urodziny członków rodziny królewskiej, to w Wielkiej Brytanii zawsze wielkie wydarzenie. Niedawno swoje pierwsze święto obchodził syn Harry’ego i Meghan – Archie, a kilka dni wcześniej 94 lata skończyła jego prababka – Elżbieta II. Już niebawem zarówno Windsorowie, jak i Brytyjczycy będą mieli kolejny powód do świętowania. W lipcu swoje siódme urodziny będzie obchodził książę George. Chłopiec jest trzecim, po swoim dziadku i ojcu, kandydatem do tronu Zjednoczonego Królestwa.

Narodziny pierwszego dziecka księcia Williama i księżnej Kate były wielkim medialnym wydarzeniem. Według tradycji mały książę został nazwany przez prasę royal baby. Królowa Elżbieta II wydała specjalny akt, który pozwalał tytułować go Jego Królewską Mością i nadała mu na własność rezydencję Kensington znajdującą się w Londynie.

Co książę Karol podaruje wnukowi na urodziny?

Jako pierworodny syn księcia Williama i przyszły król Wielkiej Brytanii chłopiec stał się oczkiem w głowie rodziny królewskiej. Z okazji jego siódmych urodzin książę Karol postanowił podarować najstarszemu wnukowi niezwykły prezent. W ostatnim radiowym wywiadzie, jakiego udzielił następca tronu, wspomniał on niezwykle uroczą historię ze swojego dzieciństwa.

Dziadek George’a opowiedział o swoich siódmych urodzinach, które spędził ze swoją babcią. Królowa Matka zabrała wówczas 7-letniego Karola na występ rosyjskiego Baletu Bolszoj. Było to dla niego wielkie przeżycie i prezent, który wspomina do dzisiejszego dnia. Okazuje się, że przed tym dniem nigdy wcześniej nie uczestniczył w żadnym wydarzeniu muzycznym.

Moja babcia grała sporo muzyki, więc coś tam słyszałem. Ale podejrzewam, że po raz pierwszy naprawdę mogłem jej doświadczyć, gdy moja babcia, królowa Elżbieta, zabrała mnie do Covent Garden w wieku 7 lat. To było chyba w 1956 roku, poszliśmy zobaczyć występ Baletu Bolszoj. To była ich pierwsza wizyta w Wielkiej Brytanii i nigdy nie zapomnę tej niesamowitej okazji – opowiadał książę Karol.

W rozmowie z dziennikarzem książę podkreślił, jak ważnym elementem jest sztuka w wychowaniu nie tylko członków rodziny królewskiej, ale również wszystkich dzieci.

Byłem całkowicie zainspirowany tym, dlatego myślę, że tak ważne jest, aby dziadkowie lub inni członkowie rodziny zabierali dzieci w wieku około 7 lat, aby doświadczyły jakiejś formy sztuki – mówił następca tronu.

Brytyjska prasa donosi, że książę Karol dla swojego wnuka szykuje podobną niespodziankę do tej, którą sprawiła mu na 7. urodziny jego babcia. Nie od dzisiaj wiadomo, że syn Williama i Kate mimo młodego wieku jest wielkim fanem sztuki.


Książę Karol z księciem George'em

Książę Karol z księciem George'em

Książę George skończył 5 lat

Książę George skończył 5 lat

Książę George na regatach żeglarskich King's Cup 2019

Książę George na regatach żeglarskich King's Cup 2019

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×