Pilne oświadczenie pałacu w sprawie królowej. Odwołano coroczne wystąpienie. Powód jest niepokojący

Królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II podupadła na zdrowiu. Monarchini w ostatniej chwili odwołała swój udział na corocznej uroczystości. Mamy oświadczenie rzecznika pałacu.

Królowa Elżbieta II jest najdłużej panującym monarchą na świecie. Oficjalnie została koronowana w 1953 roku. Tytuł przejęła po swoim ojcu Jerzym VI, który przegrał walkę z nowotworem. Od tamtej pory nieprzerwanie zasiada na tronie Wielkiej Brytanii i z wielkim zaangażowaniem wypełnia powierzone jej obowiązki. Ostatni rok dał się jej jednak we znaki.

Monarchini najpierw musiała zmierzyć się ze sporym skandalem, jaki wywołali książę Harry i Meghan Markle rezygnując ze swoich funkcji w rodzinie królewskiej. Kolejnym wielkim ciosem był ich wywiad, którego udzielili Oprah Winfrey i to, w jak przykrych słowach wspominali swoje życie na królewskim dworze.

Nic jednak nie równa się z utratą ukochanego męża. W kwietniu musiała ona pożegnać księcia Filipa. Byli oni małżeństwem przez ponad 73 lata. Chociaż na początku wiele mówiło się o kryzysie w ich relacjach, to przetrwali wszystkie próby, jakie zgotowało im życie i trwali razem do ostatnich chwil księcia Edynburga.

Królowa Elżbieta II podupadła na zdrowiu

W ostatnim czasie sporo mówi się o stanie zdrowia Królowej Elżbiety II. Monarchini w tym roku skończyła 95 lat i wygląda na to, że po śmierci męża sama podupadła na zdrowiu. Najpierw Brytyjczyków zaniepokoiła jej wizyta w Opactwie Westminsterskim. Tam wzięła udział w nabożeństwie dziękczynnym z okazji 100. rocznicy powstania Royal British Legion, a na zdjęciach widać, jak podpiera się laską.

Królowa Elżbieta II najwyraźniej nie ma się zbyt dobrze. Monarchini w zeszłym miesiącu odwołała swoją podróż do Irlandii Północnej. Trafiła wtedy po raz pierwszy od ośmiu lat, na noc do szpitala. Jej stan zdrowia zmusił ją do odwołania wizyty na Konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatycznych.

Królowa Elżbieta II odwołuje kolejne wystąpienie

Kilka dni temu rzecznik Pałacu Buckingham potwierdził, że 95-latka weźmie udział w uroczystościach Dnia Pamięci. Królowa miała obserwować wydarzenie z balkonu ministerstwa spraw zagranicznych. Niestety dziś pojawiło się oficjalne oświadczenie, w którym poinformowano, że monarchini nie jest w stanie uczestniczyć w tym dniu:

Królowa doznała urazu kręgosłupa. Z wielkim żalem podjęła dziś rano decyzję, że nie będzie mogła uczestniczyć w dzisiejszym nabożeństwie Niedzieli Pamięci na Cenotaphie. Jej Wysokość jest rozczarowana, że przegapi to nabożeństwo

Miejmy nadzieję, że Królowej szybko uda się wrócić do zdrowia.


Królowa Elżbieta II - Trooping the Color 2021

Królowa Elżbieta II - Trooping the Color 2021

Królowa Elżbieta II wygłosiła świąteczne orędzie

Królowa Elżbieta II wygłosiła świąteczne orędzie

Królowa Elżbieta II – zielona broszka

Królowa Elżbieta II – zielona broszka

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×