Szukaj

Królowa Elżbieta II została zaszczepiona na COVID-19. Opowiedziała, jak czuła się po przyjęci leku

Królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II podzieliła się w wywiadzie swoim doświadczeniem po przyjęciu szczepionki na koronawirusa. Oddała też hołd przebywającemu w szpitalu księciu Filipowi. Zobaczcie.

Pałac Buckingham poinformował na początku stycznia, że brytyjska królowa Elżbieta II oraz jej mąż, książę Filip zostali zaszczepieni przeciw COVID-19. Oboje znajdowali się w grupie priorytetowej ze względu na wiek. Angielskie media podawały, że informacja o szczepieniu została opublikowana na prośbę monarchini.

Wszytsko odbyło się na zamku w Windsorze, gdzie przeniesiono małżonków po wybuchu epidemii ze względów bezpieczeństwa. Podanie do wiadomości informacji o zaszczepieniu pary królewskiej miało zachęcić do szczepień jak największą liczbę Brytyjczyków.

Elżbieta II udzieliła także wywiadu online, w którym podzieliła się swoim doświadczeniem po przyjęciu wakcyny. Co powiedziała swoim rozmówcom?

Królowa Elżbieta II o szczepieniu przeciw Covid-19

Królowa rozmawiała z urzędnikami, którzy zajmują się wdrażaniem szczepień. Wywiadu udzieliła z Windsoru.

W tym tygodniu Królowa dołączyła do rozmowy wideo z czterema urzędnikami ds. zdrowia, którzy prowadzili wdrażanie szczepionki przeciw COVID-19 w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Północnej.

Jej Królewska Mość usłyszała o niezwykłej pracy zespołowej mającej miejsce w całej Wielkiej Brytanii oraz o ogromnym znaczeniu dostarczania szczepionki każdej społeczności.

Królowa opowiedziała o swoim własnym doświadczeniu ze szczepionką i pogratulowała wszystkim ich niezwykłych wysiłków.

W ostatnich tygodniach członkowie rodziny królewskiej odwiedzali ośrodki szczepień, aby podziękować wolontariuszom i kluczowym pracownikom za ich poświęcenie – napisano na profilu rodziny królewskiej.

Monarchini porównała pandemię Covid-19 do dżumy i powiedziała, że dzięki szczepieniu poczuła się bezpieczniej. Kiedy poproszono ją o podzielenie się informacjami na temat przyjęcia zastrzyku, monarchini zaśmiała się i wyznała:

O ile wiem, było to całkiem nieszkodliwe. To było bardzo szybko. Miałam wiele listów od ludzi, którzy byli bardzo zaskoczeni tym, jak łatwo było dostać szczepionkę. A ukłucie było delikatne… wcale nie bolało.

Jej Królewska Mość ubrała się w kostium w kolorze koralowego różu i złożyła słodki, subtelny hołd swojemu mężowi, księciu Filipowi, bo górę broszką Diamond Clematis, którą nosiła w dniu zaręczyn w 1947 roku. Przypomnijmy, że małżonek Elżbiety II obecnie przebywa w szpitalu. 

Podczas rozmowy z urzędnikami nadzorującymi dostarczanie wakcyny w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Północnej, królowa dowiedziała się, że obecnie zaszczepiono ponad 18 milionów ludzi w całej Wielkiej Brytanii.


Królowa Elżbieta II o szczepieniach na koronawirusa

Królowa Elżbieta II o szczepieniach na koronawirusa

Królowa Elżbieta II wygłosiła świąteczne orędzie

Królowa Elżbieta II wygłosiła świąteczne orędzie

Królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×