Szukaj

Książę Filip ciągle przebywa w szpitalu. Pojawiły się nowe informacje. W jakim jest stanie?

Książę Filip

Książę Filip

Książę Filip w szpitalu miał spędzić kilka dni. Tymczasem czas leci, a z Wysp Brytyjskich płyną nowe informacje. Co donosi tamtejsza prasa?

Książę Filip już od 9 dni przebywa w prywatnym szpitalu króla Edwarda VII w Londynie, w dzielnicy Marylebone. Pod placówką cały czas czuwa policja. Elżbieta II nie pojawia się u swojego małżonka. Jak twierdzi informator Daily Mail, monarchini po raz kolejny zachowała zimną krew.

Królowa zachowuje spokój i wykonuje swoje królewskie obowiązki.

Odwiedził go syn, książę Karol. Paparazzi zrobili mu zdjęcia po opuszczeniu szpitala. Jego reakcja nie napawała optymizmem. W oczach następcy tronu było widać łzy.

Książę Filip jest w szpitalu. Nowe informacje na temat jego stanu zdrowia

Książę Filip w tym roku w czerwcu będzie świętować swoje setne urodziny. Niestety z jego stanem zdrowia nie jest najlepiej. Mąż królowej Elżbiety II trafił do szpitala. Przedstawiciele Pałacu Buckingham informują, że pobyt w placówce został zalecony przez lekarza księcia. Wydano oficjalne oświadczenie:

Jego Królewska Wysokość Książę Edynburga został przyjęty do Szpitala Króla Edwarda VII w Londynie we wtorkowy wieczór. Przyjęcie księcia jest środkiem ostrożności, zaleconym przez lekarza Jego Królewskiej Wysokości, po tym, jak źle się poczuł.

W dalszej części wpisu ujawniono, że książę Filip spędzi w szpitalu kilka dni. W tym czasie będzie obserwowany przez lekarzy:

Książę pozostanie w szpitalu przez kilka dni na obserwację i odpoczynek.

Tymczasem minęła jednak już dziewiąta doba, a mąż Elżbiety II wciąż pozostaje pod opieką lekarzy. Według najnowszych informacji, Filip zostanie w szpitalu pod obserwacją jeszcze przez kilka dni.

Pałac Buckingham informuje o infekcji, która sprawia, że sędziwy książę musi być pod stałą opieką personelu szpitalnego. Pocieszający jest fakt, że 99-latek podobno czuje się dobrze i reaguje na wprowadzone leczenie.

To pierwszy od ponad dziesięciu lat tak długi i nieplanowany pobyt Filipa w szpitalu. W 2008 r. trafił do szpitala z powodu infekcji klatki piersiowej. W 2011 r. przeszedł zabieg angioplastyki wieńcowej oraz stentowania. Rok później trafił pod opiekę lekarzy z powodu ostrego zapalenia pęcherza moczowego, a w 2013 r. poddano go operacji diagnostycznej jamy brzusznej. W 2017 r. na dwa dni trafił do szpitala z powodu infekcji, a w kwietniu 2018 r. przeszedł operację wymiany stawu biodrowego.

O jego stanie zdrowia wypowiedzieli się już książę William i książę Edward, którzy uspokajali, że sędziwy małżonek królowej ma się dobrze.


Książę Karol i książę Filip

Książę Karol i książę Filip

Królowa Elżbieta II, Książę Filip, rodzina królewska

Królowa Elżbieta II, Książę Filip, rodzina królewska

Królowa Elżbieta II, Książę Filip, rodzina królewska

Królowa Elżbieta II, Książę Filip, rodzina królewska

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×