Szukaj

Julia Wieniawa wystosowała pilny apel ws. koronawirusa. Gwiazda jest oburzona propozycją jaką otrzymała

Koronawirus w Polsce. Julia Wieniawa wystosowała pilny apel do fanów z prośbą o rozwagę i profilaktykę. Gwiazda jest oburzona zachowaniem organizatorów imprez.
Julia Wieniawa o koronawirusie

Julia Wieniawa o koronawirusie

Koronawirus w Polsce zatacza coraz szersze kręgi. Według najnowszych statystyk udostępnionych przez Ministerstwo Zdrowia zarażonych COVID-19 jest już 31 osób. Z kolei 317 jest hospitalizowanych, 1193 objęto kwarantanną, a 11524 przebywa pod nadzorem epidemiologicznym. Sytuacja jest bardzo poważna.

W środę minister kultury, Piotr Gliński, podjął decyzję o zamknięciu miejsc, w których łatwo o zarażenie się koronawirusem. Do odwołania nieczynne będą kina, teatry czy muzea. Zrezygnowano także z organizacji wydarzeń masowych. Już teraz zachęca się Polaków do pozostawania w domach i nie uczestniczeniu w imprezach weekendowych. Szczególnie ostatni temat zwrócił uwagę Julii Wieniawy.

Koronawirus w Polsce. Julia Wieniawa apeluje do fanów

21-letnia aktorka w najbliższy piątek miała promować horror W lesie dziś nie zaśnie nikt, w którym zagrała główną rolę. Z tej okazji planowano huczny bankiet z udziałem przedstawicieli mediów. Wieniawa miała być wisienką na torcie imprezy, na którą akredytowało się kilkunastu dziennikarzy i fotoreporterów. Od wtorku wiadomo, że uroczysta premiera odbędzie się w innym, bliżej nieokreślonym terminie.

Julia Wieniawa na Instagramie przekazała swoim fanom wiadomość w sprawie imprez, jakie kluby organizują w najbliższych dniach. Gwiazda poprosiła swoich sympatyków o rozwagę. Zapewniła, że sama odrzuca wszelkie zaproszenia, a przy tym nie ukrywa swojego oburzenia zachowaniem organizatorów eventów, którzy kuszą swoich gości atrakcyjnymi ofertami, m.in. serwując darmowy alkohol i zabawę do białego rana.

Słuchajcie, taka informacja. Właśnie zostałam zaproszona na piątkową imprezę, gdzie będzie, cytuję, darmowy alkohol, darmowe jedzenie, coś tam, coś tam, impreza do rana. Nie po to zostały zamknięte wszystkie teatry, kina, muzea, żebyśmy my teraz świetnie się bawili, nie chodzili do szkoły i imprezowali w klubach, gdzie w sposób najprostszy możemy zarazić się wirusem. Przepraszam was, że spamuję tym problemem na Instastory, ale przeraża mnie myśl, że tak wielu jeszcze moich znajomych czy ludzi wokół tak bardzo bagatelizuje ten problem i śmieje się z innych, którzy o tym problemie mówią.

Julia, którą na Instagramie śledzi 1,5 mln osób, zaapelowała o zachowanie spokoju i profilaktykę.

Oczywiście ja nie chcę żebyśmy panikowali i błagam was nie róbcie zakupów na kilogramy, bo to jest bez sensu, ale zwracajmy uwagę na to, co się dzieje dookoła. Zwracajmy uwagę na higienę osobistą, pijmy dużo ciepłej wody, wspomagajmy się różnymi suplementami – witaminą c i tak dalej. Ja na przykład chodzę teraz do miejsc publicznych w rękawiczkach i chyba rzeczywiście wyposażę się w maskę. To po prostu nie są żarty. Ja wiem, że sytuacja jest wyjątkowa, nowa. Sama nie wiem jak się odnaleźć w tym wszystkim, ale błagam was – po prostu bądźmy mądrzy, okay? Używajmy głowy.

Przy okazji gwiazda odniosła się do decyzji Polsatu, który po raz pierwszy w historii wyemituje Taniec z gwiazdami bez udziału publiczności.

Sytuacja jest dynamiczna. My trenujemy dalej, w piątek jest kolejny live. Odbędzie się bez publiczności ze względów bezpieczeństwa. Bardzo się cieszę, bo trzeba w ten sposób działać. Widzimy się w telewizji.

Oby więcej tak silnych głosów w sieci.


Julia Wieniawa o koronawirusie

Julia Wieniawa o koronawirusie

Julia Wieniawa o koronawirusie

Julia Wieniawa o koronawirusie

89483990_2811863425588559_4169415151952202912_n

Dodaj komentarz

Polecane dla Ciebie

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×