Szukaj

Kinga Duda straciła pracę w pałacu. Wielkie zmiany u córki prezydenta

Kinga Duda

Kinga Duda

Kinga Duda jeszcze niedawno była jednym ze społecznych doradców prezydenta. Wiadomo jednak, że już nie pełni tej funkcji. Jeden z pracowników głowy państwa podaje szczegóły.  

Kinga Duda dąży do tego, by zostać jak najlepszą prawniczką. Najpierw ukończyła studia na Uniwersytecie Jagiellońskim, później odbyła staż w jednej z prestiżowych kancelarii w Wielkiej Brytanii. Przez wiele tygodni mieszkała w Londynie. Do Polski wróciła tuż przed końcem drugiej tury wyborów prezydenckich, by wesprzeć ojca w ostatnich tygodniach kampanii wyborczej.

Wygląda na to, że Kinga przyniosła ojcu szczęście. Andrzejowi Dudzie udało się pokonać Rafała Trzaskowskiego i uzyskać reelekcję (szczegóły tutaj). W krótkim czasie okazało się, że prezydent zapewnił swojej córce funkcję społecznego doradcy. Z tego tytułu nie pobierała jednak żadnego wynagrodzenia. Nie mogła też liczyć na inne przywileje takie jak m.in. służbowy samochód czy prywatna ochrona.

Pomimo że Kinga nie dostawała pensji za to, że pomagała swojemu ojcu, dziennikarze Newsweeka donosili, że Duda znalazła kolejną pracę. Została zatrudniona w kancelarii, w której realizowała się zawodowo tuż przed wyjazdem do Wielkiej Brytanii.

Zobacz: Duda u ojca nie zarabia ani złotówki, ale ma też drugą pracę. Wyszło na jaw, czym się jeszcze zajmuje

Kinga Duda już nie pracuje jako doradca społeczny prezydenta. Dlaczego?

Odkąd Duda wróciła do Polski, zdarzyło się jej zabrać głos w ważnych sprawach. Gdy sporo osób wzywało ją, by wypowiedziała się na temat wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że aborcja ze względu na ciężkie wady lub nieuleczalną chorobę płodu jest niezgodna z Konstytucją, postanowiła przedstawić swoje stanowisko.

Kinga w długim oświadczeniu napisała, że sama nie zdecydowałaby się przerwać ciąży. Nie uważa jednak, że inne kobiety powinny myśleć tak samo. Każdy człowiek ma wolną wolę:

Wierzę, że zgodnie z moimi osobistymi przekonaniami, ja nie zdecydowałabym się na przerwanie ciąży. Nie uważam jednak, że inne kobiety mają myśleć i działać w taki sam sposób jak ja. Każdy człowiek ma wolną wolę.

Duda jakiś czas pełniła funkcję społecznego doradcy głowy państwa. Tak przynajmniej twierdzi Zofia Romaszewska, etatowy doradca prezydenta. W rozmowie z tygodnikiem Wprost powiedziała:

Kinga Duda nie piastuje żadnej funkcji i nie jest już społecznym doradcą prezydenta.

Romaszewska dodała, że chociaż krótko razem pracowały, córka Andrzeja Dudy jest bardzo sympatyczną dziewczyną, która sprawia dobre wrażenie:

Krótko z nią pracowałam. To niesłychanie kompetentna i bardzo sympatyczna dziewczyna. A przy tym chętna do nauki, robiła dobre wrażenie.

Chociaż Kinga Duda nie współpracuje z prezydentem, z pewnością doświadczenie, jakie zdobyła, przyda się jej w dalszej karierze zawodowej.


Kinga Duda na zaprzysiężeniu prezydenta

Kinga Duda na zaprzysiężeniu prezydenta

Kinga Duda na zaprzysiężeniu prezydenta

Kinga Duda na zaprzysiężeniu prezydenta

Kinga Duda

Kinga Duda

[bc_random_banner category=default]

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×