Najpiękniejsze kartki świąteczne rodziny królewskiej. Pierwsza po śmierci Diany, debiut córeczki Harry’ego i Meghan…

Świątczne kartki rodziny królewskiej

Świątczne kartki rodziny królewskiej

Rodzina królewska w okresie Bożego Narodzenia wysyła kartki z życzeniami. Przypominamy pocztówki z poprzednich lat. Najwięcej emocji wywołuje pierwsza po rozwodzie Diany z Karolem, po śmierci księżnej i ostatnia Meghan i Harry'ego z Archiem i Lilibet.

Brytyjska rodzina królewska od wielu lat okres Świąt Bożego Narodzenia spędzała w Sandringham w hrabstwie Norfolk. Dzięki temu królowa i jej bliscy mogli się cieszyć wyjątkowym okresem z daleka od wścibskich paparazzi. Pandemia koronawirusa w tym roku wpłynęła jednak na tę tradycję.

Królowa Elżbieta II po raz pierwszy spędzi święta bez męża. Książę Filip zmarł w kwietniu minionego roku.

Kartki świąteczne rodziny królewskiej. Jak wyglądały w poprzednich latach?

Pandemia spowodowała, że święta są zupełnie inne od dwóch lat. Pewne jest jednak, że do fanów trafią kartki wysyłane przez monarchinię i jej bliskich. Elżbieta II podpisywanie pocztówek rozpoczyna już w lipcu. W ten sposób udaje się jej wyrobić z tym do grudnia.

Monarchini i jej bliscy robią co w ich mocy, by stworzyć jak najładniejsze życzenia. Królowa, a także Karol z Camillą przesyłają swoje portrety. Kate i William, odkąd zostali rodzicami, pozują z dziećmi. Podobnie jak Meghan i Harry, którym w ostatnim roku towarzyszył Archie. Czy i w tym roku wyślą rodzinne zdjęcie? Jest to mało prawdopodobne. Małżonkowie na początku roku zrezygnowali z pełnienia obowiązków w rodzinie królewskiej, nie mają więc takiego obowiązku.

Sporo emocji wśród Brytyjczyków wywołało zdjęcie, jakie zdobiło kartkę w najtrudniejszym dla rodziny królewskiej roku – czyli 1997, po śmierci księżnej Diany. Na pocztówkę trafiła fotografia Karola z ubranymi na czarno synami.

Książę Harry i książę William z księciem Karolem 1997 r.

Książę Harry i książę William z księciem Karolem 1997 r.

Jak wyglądały pozostałe kartki świąteczne, które trafiły do fanów rodziny królewskiej w poprzednich latach? Jak prezentują się w 2021 roku? Chociaż nie każda z nich jest publicznie dostępna, wiele zostało opublikowanych już w sieci. Odkąd królowa i jej bliscy założyli konta na Instagramie, właśnie tam zaczęli pokazywać zdjęcia powstałe w sesjach tylko do świątecznych widokówek. Podobnie zrobili Harry i Meghan, którzy udostępnili swoją pocztówkę na stronie fundacji Archwell – po raz pierwszy pokazali córeczkę, kilkumiesięczną Lilibet.

W galerii przestawiamy najlepsze królewskie kartki świąteczne na przestrzeni lat — od czasów księżnej Diany, przez rodzinne zdjęcia Kate i Williama, pierwszą kartkę Harry’ego i Meghan Markle, po fotografie Camilli i Karola.


Rodzina królewska w 1979 roku

Rodzina królewska w 1979 roku

Książę Karol i księżna Diana 1982 r.
Książę Karol i księżna Diana 1983 r.

Książę Karol i księżna Diana 1983 r.

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×