Wysokość kary finansowej za szczepienia gwiazd bez kolejki ścina z nóg. W grę wchodzi horrendalna kwota

Gwiazdy szczepionki na COVID-19

Gwiazdy szczepionki na COVID-19

18 gwiazd przyjęło szczepionki na COVID-19 poza kolejnością. Ministerstwo Zdrowia informuje, że Warszawski Uniwersytet Medyczny, który był za to odpowiedzialny, może zostać ukarany.

W Polsce trwają szczepienia na COVID-19, które odbywają się w kilku etapach. Aktualnie mogą się o nie ubiegać pracownicy służby zdrowia. Tuż po nich taką szansę mają: policja, wojsko, nauczyciele oraz seniorzy po 70. roku życia. Od kilku dni w mediach jest jednak głośno o kilku gwiazdach, które przyjęły wakcynę poza kolejnością.

Wśród nich była m.in. Krystyna Janda, która po fakcie tłumaczyła, że taką propozycję otrzymała z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Podkreślała, że nie miała świadomości, iż wybierając zaoferowaną jej dawkę, odebrała ją komuś innemu. Poinformowano ją, że ze względu na krótki termin ważności preparat może się zmarnować:

Pytaliśmy, czy nikomu nie zabieramy szczepionki. Powiedziano nam, że absolutnie nie, że jest taka sytuacja, jest zawirowanie, jest okres świąteczny, że bardzo wielu ludzi wyjechało, że ta szczepionka przyjechała odmrożona i że trzeba wyszczepić do kolejnego dnia całą partię. Tak mnie to przedstawiono. Pojechaliśmy. Byliśmy akurat z tej grupy aktorów – i Andrzej Seweryn, którzy zgodzili się być ambasadorami szczepień.

W tej samej rozmowie aktorka przeprosiła wszystkich tych, którzy poczuli się dotknięci jej decyzją.

Szczepienia gwiazd na COVID-19. Ministerstwo Zdrowia nałoży kary?

Oprócz Jandy, przeciwko COVID-19 zaszczepieni zostali także m.in. Maria Seweryn, Michał Bajor, Wiktor Zborowski czy Edward Miszczak. Część z nich argumentowała, że brała udział w akcji prospołecznej. Na ten temat wypowiedział się niedawno Minister Zdrowia Adam Niedzielski. Nie szczędził gorzkich słów pod adresem zaszczepionych sław:

Wykazywanie zaskoczenia tym, że to nie była moja kolej […] jest naprawdę tutaj postawą wyparcia, która zresztą pojawia się w wielu wypowiedziach osób publicznych, które właśnie starają się rozliczyć ze swojego szczepienia bądź z odpowiedzialności za szczepienie.

Minister dodał, że sprawa aktualnie wciąż jest wyjaśniana. Sporo wskazuje jednak na to, że na WUM może zostać nałożona ogromna kara finansowa, sięgająca nawet powyżej 250 tysięcy złotych:

Zostałem poinformowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia, że stwierdzone tylko w pierwszym dniu – podkreślam – nieprawidłowości są podstawą do nałożenia kary w wysokości powyżej 250 tys. zł – komentował Adam Niedzielski.

Uważacie, że Uniwersytet Medyczny powinien zostać ukarany?

Z ostatniej chwili: Polscy milionerzy chwalą się szczepieniem poza kolejką!


Krystyna Janda popłakała się w TVN

Krystyna Janda popłakała się w TVN

Maria Seweryn na inauguracji Specktaklove

Maria Seweryn na inauguracji Specktaklove

Michał Bajor

Michał Bajor

Komentarze

 • Koks pisze:

  niech sie teraz zrzucą celebryci dla Uniwersytetu…….na biednych nie trfaiło…..

  • Ggrazynaość pisze:

   celebryci oszukali naród,więc muszą ponieść konsekwencje,wszak kremy Jandy najdroższe niemal na rynku,jakoś mało ich schodzi w Rossmanoie,a z ceny nie chce zejść żeby sprawdzić czy to takie cudo ten krem

 • Samiec pisze:

  Ciekawe bardzo że akurat zaszczepili się wszyscy z Jandy rodziny.Były mężulek i córka.A dlaczego Janda nie zaprosiła szóstej żony Seweryna… Katarzyny czyżby już kryzys w małżeństwie?..

 • Gość pisze:

  To była ustawka a lekkomyslni dali się złapać

 • Gość pisze:

  Celebryci nie powini się szczepić Bo krzyczą że niema koronawirusa i ze to wszystko wymyślone. To nie zabierają szczepionki ludziom kturym jest potrzebna

  • Gość pisze:

   Co to xnczy c e l e b r y t a ? W doslownym tego slowa znaczeniu? Sami siebie celebruja, jako osoby, które są ponad wszystmimi. Następne określenie to G W I A Z D A. Czyżby one oswietlaly na nibosklon, były naszymi wskazówkami życia. Co mnie obchodzi kto przyjmuje szczepionki: bezdomny cz jaśnie panujący nam celebryta. ( żenujące określenie) Ja mam na ten temat swoje zdanie, z oponami zmieniam front, na nikim się nie wzoruje.

 • Gość pisze:

  Oczywiście że powinni zapłacić

 • Gość pisze:

  Napoje w sklepach ponad 100% do góry (Cola Lidl 2,15 na 4,65) a wy tu p… o 18 celebrytach. Niedorozwoje p…

 • Gość pisze:

  Moim zdaniem to jest wyreżyserowana ustawka dla naiwniaków.

 • Ola pisze:

  Ludzie się bali szczepić tak mówili w mediach, paru aktorów sie zaszczepiło żeby dać dobry przykład i wielkie Halo ,, jak to bez kolejki….” , kary wysokie itd . Jest mi wstyd za tych co sieją tą niezgodę, bo nikt nie jest święty ale oczernianie w tej sytuacji jest chore i najgorsze , że teraz mogą to zrobić z każdym juz prawie wszystkie narzędzia mają tylko zapominają , że większość ludzi jednak mysli swoim mózgiem !!!

  • Aaaaa pisze:

   masz racje. Co madrzejsi interesowali sie gdzie jest mozliwosc zaszczepienia, a inni to nawet nie chcieli slyszec o szczepionkacch . A teraz afera. Afera to powinna byc za to dlaczego tyle ludzi umiera, nie ma kwarantanny, testow juz wogole sie nie robi bo mowia, ze ludzie nie chca, dlazego rzad nie wspiera bezrobotnych ktorzy nie maja za co zyc. To jes zbrodnia a nie tylko afera.

 • Piołun pisze:

  Prawda gorzka jak piołun

 • Gość pisze:

  Oczywiście uważam że te zdarzenie nie powinno mieć miejsca.Ale czym więcej o tym möwią w telewizji narodowej tym bardziej zastanawiam się czy to nie była prowokacja.Kara dla szpitala.Dlaczego przecież to my podatnicy będziemy ją płacić A niby dlaczego.Kto i jak wysoką karę zapłaci za RESPIRATORY które nigdy do nas nie dotarły.zO tym A telewizji nikt nie mówi

 • Gość pisze:

  Za Co kupil pis szczepionki za nasze podatki a Ci celebryci placa podatki, to o oc chodzi, gowno burza dla ciemnoty

 • Nik pisze:

  Tak się szczepic nie chcecie a tak to byście oczy eydlubali a co to za znaczenie kto pierwszy a kto drugi i jakie kary za co wy się stuknijcie w ten Was mózg robicie z igły widły jeszcze tego dobrodziejstwa się nabierzecie więc opamietancie się nic się nie stało a jak promują niech to robia czego im zazdrość chyba tylko głupoty nik

 • Halina pisze:

  Skończ cie z tym tematem! Zaszczepione ich i co z tego. Wiele hałasu o nic ! Istne polskie wariantów. Nikt nie chce juz tego słuchać !Są ważniejsze tematy !