Szukaj

Polscy milionerzy zaszczepili się na COVID poza kolejką. Wyciekły nowe nazwiska. Afera przybiera na sile

Koronawirus - szczepienia

Koronawirus - szczepienia

Temat szczepień poza kolejnością wzbudza ogromne kontrowersje wśród społeczeństwa. Okazuje się, że z tej możliwości skorzystały nie tylko gwiazdy. Kto jeszcze przyjął szczepionkę?

Pandemia koronawirusa całkowicie zdominowała życie w minionym roku. Na początku wydawała się tylko mroczną wizją, jednak już po kilku miesiącach stała się przerażającą rzeczywistością. W Polsce pierwszy pacjent zarażony koronawirusem pojawił się w marcu. Od tamtej pory z każdym dniem liczba chorych wzrastała lawinowo.

Cały świat z nadzieją wyczekiwał szczepionki. Pod koniec roku laboratoria przekazały informację o stworzeniu medykamentu. Już po Świętach Bożego Narodzenia preparat trafił także do Polski. 27 grudnia zaszczepione zostały pierwsze osoby. Proces przyjęcia wakcyny miał być podzielony na kilka etapów. W pierwszej kolejności ma trafić do przedstawicieli służb medycznych, którzy są na pierwszej linii walki z pandemią. Później szczepione mają zostać pozostałe grupy społeczne, które są najbardziej narażone na kontakt z COVID-19 – policja, nauczyciele i seniorzy po 70. roku życia.

Polscy milionerzy zaszczepili się na COVID-19 poza kolejnością

Od kilku dni w prasie nie milkną echa afery szczepionkowej. Okazuje się, że w pierwszej turze nie zaszczepili się jedynie medycy. Do mediów trafiła informacja o gwiazdach, które skorzystały z możliwości przyjęcia zastrzyku poza kolejnością. Wszystko miało być koordynowane przez Fundację Krystyny Jandy. Na liście znaleźli się między innymi: Michał BajorWiktor ZborowskiEdward Miszczak, Magda Umer, Emilia Krakowska i Grzegorz Warchoł.

Jak się okazuje nie tylko celebrytom znanym z pierwszych stron gazet udało się zaszczepić na groźnego wirusa poza kolejką. Z tego przywileju skorzystali również Henryk Orfinger i Irena Eris, którzy są właścicielami imperium kosmetycznego Dr Irena Eris. O wszystkim napisał portal Money.pl.

Polscy milionerzy szczepionkę przyjęli w Centrum Medycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego:

Potwierdzam, że 30 grudnia w Centrum Medycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przyjąłem wraz z żoną szczepionkę przeciwko koronawirusowi – wyznał Henryk Orfinger.

Henryk Orfinger i Irena Eris

Henryk Orfinger i Irena Eris

Przedsiębiorca dowiedział się o możliwości skorzystania ze szczepienia, ponieważ WUM posiadał szczepionki, które mogłyby się zmarnować. Razem z żoną postanowili skorzystać z okazji.

Uzyskałem informację, że WUM posiada nadprogramową liczbę szczepionek, które musi wykorzystać przed końcem roku, bo w innym wypadku one po prostu się zmarnują. I z takim przeświadczeniem pojechałem tam niemal natychmiast.

Orfinger jadąc na miejsce, miał sporo wątpliwości, jednak zostały one rozwiane. Zapewniono go, że nie odbiera nikomu jego należnej dawki wakcyny.

Na miejscu, w głównym holu, spotkałem ledwie kilka osób, poza tym było zupełnie pusto. Już w budynku zostałem też zapewniony, że faktycznie mogę być szczepiony, że jest to zgodne z przepisami, że nikomu nie zabieram żadnej dawki. Byłem za to kilkukrotnie informowany, że cała akcja szczepienia musi być przeprowadzona na szybko ze względu na krótki termin użyteczności rozmrożonej szczepionki.

Jak informuje portal money.pl ze szczepień poza kolejnością pod koniec zeszłego roku skorzystało także małżeństwo Grycanów, którzy są właścicielami znanej marki lodów i kawiarni w całej Polsce.

Henryk Orfinger i Irena Eris – majątek

Przypomnijmy, że Henryk Orfinger i Irena Eris od lat plasują się w czołówce najlepiej sytuowanych osób w Polsce. Regularnie trafiają na listę 100 najbogatszych magazynu Forbes. W ostatnim zestawieniu właściciele koncernu kosmetycznego Dr Irena Eris znaleźli się na 94. miejscu, a ich majątek oszacowano na 609 milionów złotych.


Zbigniew Grycan

Zbigniew Grycan

Henryk Orfinger i Irena Eris - Gala Superbrands

Henryk Orfinger i Irena Eris - Gala Superbrands

Henryk Orfinger i Irena Eris

Henryk Orfinger i Irena Eris

Dodaj komentarz

 • Gość pisze:

  Królowa brytyjska potrafiła zaczekać na swoją kolej, królowa polskich kremów – NIE. Nie wszystko kupisz za pieniądze. Klasy nie kupisz.

 • Gość pisze:

  Tylko raz zaszczepilam się przeciwko grypie i byłam tak chora jak nigdy dotąd. Niestety od wtedy pojawiła się u mnie alergia na wszystkie dostępne u nas antybiotyki i sporo innych leków. Życzę wszystkim powodzenia i nie życzę nawet najgorszemu wrogowi takich skutków ubocznych szczepionki . Po zażyciu leku wyglądam jak po poparzeniu, a rany mam nawet w ustach i na powiekach. Masakra.

 • Gość pisze:

  Gdzie prokurator

 • Gość pisze:

  jestem medykiem i czekam czekam czekam!!!Proponuje pseudo celebryta spojrzeć w lustro

  • Gość pisze:

   A jesteś medykiem na tak zwanej pierwszej linii frontu czy takim pracującym w laboratorium, prywatnym gabinecie, dentysta itp czy lekarzem w przychodni rodzinnej która w zasadzie od roku siedzi i nic nie robi biorąc tylko pieniądze. I czasami łaskawie odbierający telefon na teleporade. Bo to spora różnica jak by co 🤣🤣

 • Gość pisze:

  Ale kłamstwa, na pewno się nie zaszczepili, tylko zapłacili im kasę, żeby tak mówili, żeby znani i bogaci swoim nazwiskiem robili reklamę szczepieniom, bo skoro dr Irena Eris powie że się zaszczepiła to inni szybciej ustawią się w kolejce za jej „przykładem”. Manipulacja goni manipulację. Kiedy wreszcie skończycie pisać bzdury?! A nawet jeśli się zaszczepili i to prawda, to chętnie popatrzę ile pożyją po tej szczepionce i jak się będą czuli.

  • Alexa pisze:

   Co za IDIOTA pisze ,że nie ma pandemi?Ja poczekam na ciebie ile ty pożyjesz bez szczepionki.To co nie wierzysz,?A co pokazuje TV w naszym kraju i za granicą?To nie bzdury DURNY MATOLE.Niedawno z rodziny 30 letni chlopak zachorował i czuje się bardzo źle.Jak zachorujesz, to poczujesz.

  • Gość pisze:

   Popieram. Też myślę że się nie zaszczepili

  • Gość pisze:

   To ustawka. Przecież to śmierdzi kłamstwem na odległość. Traktują ludzi jak bydło (covid), które nie potrafi myśleć.

 • Gość pisze:

  A jak się czuje pielęgniarka która dawała szczepionkę Też powinna się wstydzić że zgodziła się na taką haniebną zdradę w stosunku do swoich kolegów i koleżanek a nawet Rodziny Wstyd Hańba No cóż pieniądze nie ŚMIERDZĄ Dlaczego nie ma moralnego potępienia Tych ludzi

 • Gość pisze:

  A jak się czuje pielęgniarka która dawała szczepionkę Też powinna się wstydzić że zgodziła się na taką haniebną zdradę w stosunku do swoich kolegów i koleżanek a nawet Rodziny Wstyd Hańba No cóż pieniądze nie śmierdzą

 • Gośćhelar pisze:

  Nie pije kawy w cafe nero, nie kupuje kosmetyków eris, nie jem lodów od grycana!

 • Kaska pisze:

  A może podrzucicie parę nazwisk z PIS-u? Sami święci tam są?

 • Gość pisze:

  Jestem medykiem i dotej pory nie mam informacji od przełożonych kiedy będę miała możliwość się zaszczepić.

 • Gośćjaja pisze:

  no coz oczywiscie nadal nie wiemy kto zadzwonil jak to u nas nie popieram tego uwazam ze mozna to bylo zorganizowac przez izby lekarskie pielegniarskie poloznych i dalej listy pracownikow niemedycznych placowek ale lepiej burdel chaos i manipulacja im większy tym lepiej robic przewaly

 • Gość pisze:

  Szkoda, ze godności nie można kupić poza kolejka…

 • Gość pisze:

  Janda dostała po uszach, a WUM zaszczepił w tle biznes, celebrytów, polityków i innych

 • Gość pisze:

  nic ich nie uchroni od zejścia z tego łez padołu :-}}

 • Danuta. pisze:

  Ale życia nie kupią.

 • Gość pisze:

  To bylo do przewidzenia ze tak bedzie dziwicie sie?

 • tGość pisze:

  to nie w porządku ale złodziejstwo nomenklatury pis jest wredniejsze do dzisiaj nie ukarano za respiratory na fikcyjną fakturę proforma a pieniądze w prywatnej kieszeni wspólnika ministra , wypasanie rydzyka kasą ze służby zdrowia , inwalidów, msw itd to szczepionki to temat zasłona

 • Gość pisze:

  A czemu szczepionki miały by się zmarnować? Myślę, że wielu ludzi jednak czeka na możliwość zaszczepienia, tylko to są zywkli, ludzie. Nie bogaci, nie majętni.

  • Gość pisze:

   Oczywiscie. Wywalili z kolejki lekarza, pewnie nie jednego i mają czelność mówić że szczepionki mogłyby sie zmarnowac. Może to były „szczegolne” szczepionki, dla wybrańców a nie dla pospolstwa.

 • Gość pisze:

  Dziwne , że szarego Polaka nikt nie poinformował o możliwości szczepienia po za kolejnością …

 • Gość pisze:

  Jakimś cudownym zbiegiem okoliczności, gdy nagle pojawiły się nadprogramowe szczepionki, chętnych do ich przyjęcia rozpaczliwie szukano na liście najbogatszych Polaków. Ni z tego, ni z owego ktoś, jakimś cudem, zdobył, zapewne ogólnodostępne, numery telefonów tych osób i ściągał je w trybie pilnym na szczepienie. Oligarchia jak za komuny! Wstyd!!

 • Gość pisze:

  Aż taka cenzura u was? Nie publikujecie komentarzy (nie hejt) które wam nie pasują. Żałosne

 • Gość pisze:

  Wstydu nie mają !!! Pis zdemaskował te psudo ELYTY !!!!

 • Gość pisze:

  Już nie kupię żadnych ich kosmetyków.

 • Gość pisze:

  A ja jestem medykiem i nadal czekam…

 • Dorina pisze:

  Może ta „afera” ze szczepieniami spowoduje, że więcej Polaków się zaszczepi??????? Życzę zdrowia, również wszystkim zaszczepionym poza kolejnością!!!!!!! Więcej zaszczepionych = mniej chorych!!!!!!!!!!! Lepiej, gdy ktoś się zaszczepił niż miałaby się zmarnować szczepionka!!!!!!!!!!!!!!!!

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×