Kamil Durczok: żona i dzieci. Kim jest rodzina dziennikarza? Dlaczego syn zrzekł się nazwiska ojca?

Kamil Durczok z żoną i synem

Kamil Durczok z żoną i synem

Żona i syn Kamila Durczoka. Kim są? Czym się zajmują? Dlaczego ich relacje z dziennikarzem nie były łatwe? Marianna Dufek planowała ujawnić sekrety z ich małżeństwa, a junior zrzekł się nazwiska ojca. Co jeszcze wiemy?

Kamil Durczok, znany polski dziennikarz i publicysta, zmarł w szpitalu w Katowicach. Pracował m.in. w Telewizji Polskiej, TVN (był prowadzącym Fakty), Polsacie i prowadził własny portal. Publiczność szczególnie pokochała go po tym, gdy zachorował na chorobę nowotworową i poradził sobie z nią. Dla wielu osób stał się wtedy symbolem walki o życie. Krótko po chorobie mówił:

Wiedziałem, że mi się coś kompletnie zawaliło, ale jeszcze zupełnie do mnie nie docierało, co się stało. I najciekawsze jest to, że ja się naprawdę nie boję do dzisiaj, nie mam takiego, wydawałoby się, normalnego strachu przed śmiercią. Uświadomiłem sobie dość szybko, może to było w Wigilię, że śmierć jest czymś tak abstrakcyjnym, czego naprawdę sobie nie potrafimy wyobrazić, że trudno się jej bać!

W kolejnych latach jego kariera uległa załamaniu. W 2015 roku dziennikarze Wprost oskarżyli go o stosowanie mobbingu i molestowania seksualnego podczas pracy w TVN. Doprowadziło to do jego rozstania się z telewizją. Podobny skandal wybuchł w 2019 roku. Dziennikarz spowodował wtedy kolizję na autostradzie A1 w okolicy Piotrkowa Trybunalskiego.

Znany Ślązak nie miał też szczęścia w życiu prywatnym. Rozwiódł się ze swoją wieloletnią partnerką. Kim byli najbliżsi Kamila Durczoka?

Zobacz także: Przyczyny śmierci Durczoka są już znane

Żona i syn (dzieci) Kamila Durczoka. Kim są?

Kamil Durczok w latach 1995-2017 był mężem dziennikarki TVP Katowice Marianny Dufek. Żona do końca broniła męża. Mówiła m.in.:

Tekst we „Wprost” był przekroczeniem wszelkich zasad, ludzkich i etycznych, jakie nas w tym zawodzie obowiązują. Tak samo postąpiłabym, gdyby krzywda spotkała któregoś z moich przyjaciół. Tak się trzeba było zachować. Przede wszystkim z myślą o dziecku, które dla nas obojga jest najważniejszą osobą. Zresztą postawę naszego syna, w tej koszmarnej także dla niego sytuacji, odbieram jak nagrodę. Zobaczyłam, że życiowe wartości dobrze mu się poukładały w głowie.

Marianna w 2017 roku tuż po tym, jak sąd orzekł koniec ich małżeństwa, udzieliła krótkiego wywiadu Faktowi. Nie ukrywała, że cieszy się, że w tym trudnym czasie mogła liczyć na wsparcie przyjaciół:

Za mną dwa niełatwe lata. Wtorkowy dzień był w naturalny sposób zamknięciem istotnego etapu mojego życia. Syn jest już dorosły. Teraz mój czas jest wyłącznie moją własnością. Cieszę się z tego w gronie przyjaciół, którzy wspierali mnie przez ostatnich wiele lat. Dostaję od nich dużo dobrej energii, może to widać.

Kamil Durczok, jego syn Kamil i żona Marianna

Kamil Durczok, jego syn Kamil i żona Marianna

W październiku Na żywo informowało, że Dufek podpisała z Kamilem Durczokiem dokument, w którym zobowiązała się przez pięć lat milczeć na temat ich małżeństwa. Podobno z racji tego, że został jej jedynie rok, już teraz szykowała się do czegoś, co miało bardzo zaboleć jej męża. Mówiło się, że chce wydać książkę, której treść nie będzie stawiać Kamila w pozytywnym świetle:

Kamil [przyp. red.] zniszczył nie tylko swoje życie. Także kobietę, która go kochała, wybaczała bardzo dużo i urodziła mu syna. Wkrótce Kamil Durczok może za to wszystko zebrać srogie żniwo. Bo jego byłej żonie Mariannie Dufek pozostał jedynie przymusowy rok milczenia. Ale z tego, co udało się nam ustalić, dziennikarka już teraz pracuje nad książką, której treść może go zaboleć. Mocno… – czytamy w tygodniku.

Ich związek nie wytrzymał jednak próby czasu. Rozstali się po 22 latach małżeństwa. Była żona pożegnała Durczoka krótkim wpisem. Udostępniła na Facebooku wirtualny symbol palących się zniczy.

[*] [*] [*]

Posted by Marianna Dufek on Monday, November 15, 2021

Ostatnia partnerka Kamila Durczoka. W 2017 roku na dwa lata związał się z blogerką i dziennikarką Julią Oleś. Z miłości do pięknej influencerki zrobił sobie tatuaż (zobacz tutaj).

O swoim związku para opowiedziała reporterce Jastrząb Post:

My się zajmujemy bardziej pracą. Życie się nie toczy na ściance, nasze na pewno nie. Poza tym mieszkamy na Śląsku, a nie w Warszawie, więc to z tego wynika przede wszystkim – zdradził Kamil.

W dniu śmierci Julia spełniła ostatnią wolę byłego partnera – opublikowała link do piosenki Franka Sinatry My Way.

Syn Kamila Durczoka zrzekł się nazwiska ojca. Dlaczego?

Tabloidy donosiły wówczas, że Marianna powróciła do nazwiska panieńskiego. Co więcej, nazwisko zmienił też Kamil Durczok junior. Dlaczego syn Durczoka zrzekł się nazwiska? Jak donosiło Na żywo – zdecydował się na to, ponieważ był bardzo wiązany z popularnym ojcem.

Kamil nosi w tej chwili nazwisko Dufek-Durczok. Jest dorosły, była to jego decyzja. Chce się odróżniać, a wychowywali go dziadkowie z obu stron i uznał, że to będzie rodzaj szacunku wobec nich – zdradziło źródło jednego z portali interetowych.

Rodzinie i najbliższym Kamila Durczoka składamy wyrazy współczucia i kondolencje.


Kamil Durczok z synem

Kamil Durczok z synem

Kamil Durczok i żona Marianna

Kamil Durczok i żona Marianna

Kamil Durczok, jego syn Kamil i żona Marianna

Kamil Durczok, jego syn Kamil i żona Marianna

Komentarze

 • obserwator pisze:

  Ten jego syn cos nie teges, widac ze jest zalamany, juz jako dziecko, mobbing ze strony ojca? i napewno w szkole przesladowany. Juz jako dorosly wyglada jeszcze gorzej, schizofrenia? Jego ojciec byl wyjatkowo ostry, choleryk i furiat.

 • Gość pisze:

  Jeden z najlepszych polskich dziennikarzy. Odwaga na języku, w zakłamanym i obłudnym ówczesnym świecie, to zaleta ! Spoczywaj w spokoju, Kamilu (*)

 • Gość lmlm pisze:

  Spokój jego duszy. Lubiłam słuchać i oglądać programy telewizyjne z Kamilem Durczokiem.
  Szkoda.

 • Aneta pisze:

  Pokój Jego prawdziwej Dziennikarskiej Duszy. Szacunek dla Niego. Jeden z najlepszych dziennikarzy, niestety zjedzony przez miernoty i nieuków w zawodzie dziennikarskim . Tego Mu było trzeba . Świętego spokoju od zazdrosnych ludzi.

 • GośćDana49 pisze:

  Ludzie, opamiętajcie się. O zmarłym
  powinno się mówić tylko dobrze albo wcale. W naszym Kraju żyją same
  anioły bez skazy i zmazy . Grzechy widzą tylko u innych. Zróbcie sobie uczciwy rachunek sumienia i dajcie spokój zmarłym. Wy też kiedyś przejdziecie w zaświaty, martwcie się o siebie.

  • kasiol pisze:

   to jest bezczelność!!! o zmarłych trzeba mówić prawdę tylko prawdę, tylko ćwoki mogą takie bzdety pleść, rodziny złych ludzi nigdy nie wypowiedzą się dobrze o takim zmarłym, a poza tym co to za prostackie i wiejskie wierzenia, że o zmarłym tylko dobrze?! Bo niby co?

  • SENIA pisze:

   Pięknie powiedziane!
   Szkoda komentować, tych co jadem plują, wstyd!

 • Gość pisze:

  Pluł na Polaków i Polskę! Obrażał i poniżał polski Rząd. Nie przestał nawet kilka dni przed śmiercią.
  Niech mu polska ziemia lekką będzie.

 • Gość pisze:

  Spokój Jego duszy :(((

 • GośćAnkaaaa pisze:

  No więc, Kamil…patrz tam jako….

 • GośćAnkaaaaa pisze:

  Nie miałam nic do niego, nawet dwukrotnie rozmawialam z nim w restauracji La Cantina na Trzech Stawach, on był z byłą dziewczyną, a ja z mężem przy stoliku obok i tak jakoś zagadalismy wszyscy…normalny gość..

 • Warszawiak pisze:

  Nie przepadałem za jego pyszałkowatością, ale ceniłem go za intelekt i przenikliwość dziennikarską. Szkoda, że odszedł tak młodo. Mógł jeszcze pożyc ze 20 lat…

 • Barbara pisze:

  Dajcie juz mu spokoj odpoczywaj w pokoju

 • Justyna pisze:

  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…..

 • Gość pisze:

  Zrobiłbym to samo co jego syn

  • GośćAnkaaaaa pisze:

   Przeciez syn nie zrobił tego złośliwie, chciał nosić nazwisko i ojca i matki, a z ojcem był bardzo związany…

  • Babcia pisze:

   Nie jesteś , więc sie zamknij i nie pluj jadem!

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×