Menadżer Krzysztofa Krawczyka znalazł jego następcę! I to w „The Voice”. Już publicznie złożył mu ofertę życia

Krzysztof Krawczyk

Krzysztof Krawczyk

Andrzej Kosmala znalazł następcę Krzysztofa Krawczyka? Po ostatnim odcinku The Voice Senior zachwycił się jednym z uczestników – i to tym, którego nie docenili trenerzy show. Od razu złożył mu propozycję marzeń.

Śmierć Krzysztofa Krawczyka wstrząsnęła całym krajem. Nie ma wątpliwości, że odeszła legenda estrady. Wokalista wylansował mnóstwo przebojów, na których wychowało się kilka pokoleń. Gwiazdor zmarł w 2020 roku w trakcie Wielkanocy. Przyczyną zgonu były komplikacje spowodowane COVID-19.

Po odejściu Krawczyka kolorowa prasa skupiła się na medialnej przepychance pomiędzy jego żoną a jedynym synem. Ewa i Krzysztof junior do dziś walczą o spadek i prawa do piosenek. Nic nie wskazuje, by proces miał dobiec końca. Wieloletni przyjaciel Krzysztofa i kolega z zespołu Trubadurzy, Marian Lichtman, niedawno zdradził kulisy sądowego sporu, w którym prym wiedzie wdowa:

Nie rozumiem tej gorliwości i bezczelności, by zgarnąć jeszcze więcej. Dlatego nie przychodzą na te procesy spadkowe. Jak tak można robić? Tę sprawę już można było dawno zakończyć, pięknie się dzieląc schedą po Krzysztofie. I byłaby wspaniała macocha. A tak ten proces może trwać całe życie i na koniec może się okazać, że Krzysztof Junior nic nie dostanie, bo już nic nie zostanie z tego majątku – przekazał „Super Expressowi”.

Odkładając na bok prywatne niesnaski pojawiły się nowe pomysły na uczczenie pamięci Krzysztofa. Menadżer artysty, Andrzej Kosmala, niedawno zdobył się na odważne wyznanie. W social mediach zamieścił komentarz, w którym wyraził podziw dla jednego z uczestników The Voice Senior. Złożył mu ciekawą ofertę współpracy.

Kto jest następcą Krzysztofa Krawczyka?

W ostatnim odcinku programu, w którym swoje wokalne umiejętności prezentują seniorzy, wystąpił Jan Lalak. Mężczyzna wykonał cover przeboju Krawczyka Byle było tak. Do ostatniej chwili trenerzy zastanawiali się, czy wcisnąć przycisk, za którego sprawą ich fotel obróci się w stronę wykonawcy, a tym samym zapewni mu dołączenie do grona podopiecznych.

Chociaż Lalak zebrał sporo pochwał od internautów, to żaden z jurorów nie zdecydował się przyjąć go do swojej grupy. Nie oznacza to jednak, że senior nie został zauważony. Jego występ przykuł uwagę Andrzeja Kosmali. Co ciekawe mężczyzna był dobrze znany zmarłemu artyście, a nawet cieszył się uznaniem w jego oczach:

Oglądacie Voice of Senior? Piękny program dowodzący, że mamy utalentowany muzycznie naród, ale jednocześnie budzący smutną refleksję, że nie potrafimy odkrywać talentów, pomagać im, że sito gubi diamenty. Ja dzisiaj byłem sercem z Januszem Lalakiem, który śpiewał piosenkę Krawczyka, który znał się osobiście z Krzysztofem i był przez niego ceniony. Ostatnio z Januszem poznałem się osobiście przy grobie Krzysztofa, w rocznicę śmierci Krzysztofa. Januszu trzymam za ciebie kciuki, gratuluję występu. Krzysztof napewno jest z Ciebie dumny! – napisał Kosmala.

Menadżer Krawczyka zamieścił na Facebooku wspólne zdjęcia z Lalakiem. Pod postem dodał komentarz, w którym poprosił uczestnika o kontakt. Złożył mu przy tym propozycję nagrania duetów ze swoim byłym podopiecznym, co może uczynić Jana jego następcą:

Janusz odezwij się! Do mnie! Nagramy Ciebie u mnie w studio w wirtualnym duecie z Krzysztofem! Andrzej Kosmala – czytamy w sekcji komentarzy pod jednym z postów.

Oglądacie Voice of Senior? Piękny program dowodzący, że mamy utalentowany muzycznie naród, ale jednocześnie budzący…

Posted by Krzysztof Krawczyk in memoriam on Saturday, January 21, 2023

Lalak na razie nie odpowiedział na zaproszenie Kosmali, ale fani są pewni, że pomysł Andrzeja zdecydowanie jest trafiony, a duet, o którym wspomniał, może okazać się wielkim hitem. Kto wie, może właśnie w ten sposób senior z muzycznego show TVP zyska większe uznanie, niż u jurorów? W końcu historia The Voice of Poland pokazuje, że niekoniecznie wygrani odnoszą sukcesy. Na przykład Sanah nie dostała się do przełuchań w ciemno, a Lanberry odpadła – tak jak Jan – na tym samym etapie.

Warto przypomnieć, że Andrzej Kosmala ma już na koncie inne nagrane duety z Krzysztofem Krawczykiem, które zaśpiewał nie kto inny jak Krzysztof junior, i to jeszcze za życia ojca. Tak miała powstać płyta Duety. Niestety nagle prace nad albumem zostały wstrzymane. Nikt do tej pory nie wie dlaczego. Tymczasem młody Krawczyk nagrał duet z Marianem Lichtmanem pt. Tato – jest on hołdem dla zmarłego ojca.


Andrzej Kosmala i Jan Lalak

Andrzej Kosmala i Jan Lalak

Jan Lalak i Krzysztof Krawczyk

Jan Lalak i Krzysztof Krawczyk

Ewa Krawczyk, Andrzej Kosmala - odsłonięcie muralu Krzysztofa Krawczyka w Opolu

Ewa Krawczyk, Andrzej Kosmala - odsłonięcie muralu Krzysztofa Krawczyka w Opolu

Komentarze

 • norma pisze:

  Nie prawda . A syn Krawczyka nie ma w ogóle głosu do śpiewania.

  • rydzykuje pisze:

   pewnie na pis glosujesz????a pis taki katolicki,dlaczego ta stara nie odda mu majatku,to jego syn,,,,,no ale kurski tez dostal uniewaznienie zwiazku koscielnego,,,,,moze ty zaspiewaj

  • Gość czy pisze:

   Syn Krawczyka ma strasznie slaby głos. Nie po ojcu. Niw ma co go promować, bo katiera go nie czeka raczej uświadomić, że szans nie ma na zostanie drugim ok em.

 • Gość12345 pisze:

  Nie prawda . A syn Krawczyka nie ma w ogóle głosu do śpiewania.

 • Gość12345 pisze:

  Słuchałam syna Krawczyka . Dla mnie to on nie ma za grosz talentu . Szkoda .

  • Elka . pisze:

   E. Marszalek wyluzuj z ta krytyka syna KK , Oczywiscie ze ma talent Igor . aty sluchaj zastepce KK ,CHOREK NIECH Z NIM KRAWCZYKA WYSTAPI BEDZIE ORGINAL . PASUJE Ewka i Sylwia do Jana .

 • Znany gość pisze:

  O ku.wa, jeszcze jeden zenek?

 • Gość pisze:

  Chyba jakiś żarcik? Dla przypomnienia, cytuję słowa Andrzeja Piasecznego :”Za bardzo jest Krawczykiem” Trenerzy mieli wrażenie, że na scenie stoi sam Krzysztof Krawczyk, o kim są te słowa widniejące na stronie TVP? No właśnie. Nie jest nim bynajmniej pan Lalak! Bo podobieństwa w głosie to ja za bardzo nie widzę. Mowa o panie Tadeuszu Urbańskim. Wystarczy przyjść na jeden z jego występów i zamknąć oczy, na 100% będziemy przekonani, iż przed nami śpiewa sam Krzysztof Krawczyk. Nie wierzycie? Posłuchajcie wykonania piosenki „Rysunek na szkle” właśnie w The Voice Senior. Zobaczcie koncert który ostatnio wykonał pan Tadeusz Urbański w Zduńskiej Woli. Wszystko jest dziś w internecie, oceny dokonajcie sami.

 • Gość pisze:

  Coz głos nie identyczny. Jest o wiele jaśniejszy i ma problemy z dołami ale da się popracować napewno. Generalnie muzykalny pan dobry materiał do nauki śpiewu

 • Gość pisze:

  Trochę błędów się wkradło w tekście i dość mocno rzucają się w oczy:) Wystarczy wspomnieć o roku odejścia Krawczyka, czy „Andrzeja Lichtmana”.

 • Gość pisze:

  Chyba Krawczyka, a nie Kawczyka

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×