Wybory prezydenckie 2020: Szymon Hołownia namieszał w najnowszym sondażu. Andrzej Duda w potrzasku

Andrzej Duda, Szymon Hołownia

Andrzej Duda, Szymon Hołownia

Wybory prezydenckie 2020 – najnowszy sondaż pokazuje, kto cieszy się największym poparciem. Ilu Polaków zagłosowałoby na Andrzeja Dudę, a ilu na Szymona Hołownię, gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę? Kandydatura byłego gwiazdora TVN nieźle namieszała.

Szymon Hołownia, to znany w Polsce publicysta, który niedawno odszedł z Mam Talent, show TVN-u, które spowodowało, że stał się bardzo rozpoznawalny w całym kraj. Jego niezapomniany duet z Marcinem Prokopem, już przeszedł do historii. Na swoim Instagramie wydał oświadczenie, w którym opowiedział o powodach swojej zaskakującej decyzji.

Odchodzę z „Mam Talent!”, bo dałem temu programowi wszystko, co mogłem dać, a gdy coś się kończy, coś się zaczyna. Milionom z Was, którzy oglądaliście nas przez te lata – dziękuje, i NA PEWNO się NIE rozstajemy!

Teraz już na pewno wiadomo, że to jego: NIE rozstajemy się, nie oznacza niczego innego niż to, że będzie startował w najbliższych wyborach prezydenckich. I może nieźle w nich namieszać.

Wybory prezydenckie 2020. Na kogo zagłosują Polacy?

W 2020 roku odbędą wybory prezydenckie. Jak wyglądają szanse kandydatów? Andrzej Duda zdobyłby 39 procent głosów. Kandydat PiS ma sporą przewagę nad drugą Małgorzatą Kidawą-Błońską. Na kandydatkę Koalicji Obywatelskiej swój głos chce oddać 21 procent ankietowanych. Niewielką stratę do niej ma Szymon Hołownia. Na niego zagłosować chce aż 16 procent. To zdecydowany wzrost w porównaniu z poprzednim sondażem (niecałe 10 procent poparcia).

Andrzej Duda wygrałby wybory prezydenckie, gdyby odbywały się w najbliższą niedzielę – wynika z sondażu.

Andrzej Duda i Agata Duda – koncert kolęd TVP 2019: Jaka Wigilia, taki cały rok

Andrzej Duda faworytem Polaków na prezydenta

Wybory prezydenckie 2020: Poparcie dla Szymona Hołowni rośnie

Badanie zostało zrealizowane przez firmę Maison&Partners na internetowym panelu badawczym w dniach 13-18.12.2019. Przeprowadzono je na ogólnopolskiej, reprezentatywnej pod względem płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania, na próbie 1025 Polaków.

Okazuje się, że dziennikarz nieźle zamieszał w sondażach, a do wyborów zostało jeszcze sporo czasu, więc wiele się może zmienić. Czy ma szanse zagrozić Andrzejowi Dudzie? To się okaże już wkrótce.

Poza podium znaleźli się Władysław Kosiniak-Kamysz, Krzysztof Bosak, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Do tej pory mówiło się, że kandydatem Lewicy będzie Robert Biedroń, jednak z ostatnich informacji wynika, że ugrupowanie będzie chciało wystawić kobietę do wyborów prezydenckich i może nią być właśnie Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

Zobacz: Szymon Hołownia startuje na prezydenta Polski. Szok w finale „Mam Talent”! Wydało się przypadkiem


Agata Duda i Andrzej Duda - wręczenie sztandaru wojskowego, Wawel 2019

Agata Duda i Andrzej Duda - wręczenie sztandaru wojskowego, Wawel 2019

Małgorzata Kidawa-Błońska

Małgorzata Kidawa-Błońska

Szymon Hołownia w drodze do Dzień Dobry TVN

Szymon Hołownia w drodze do Dzień Dobry TVN

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×